Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

пропан-бутан и GEET

<< < (2/5) > >>

venvel:
hristow сега изясни ли си кои са металите, през които трябва да се прекара водата (парата) за да се разложи: ПЛАТИНА , ВОЛФРАМ или ОЛОВО. Справка - книгата на Андреев - Естественная энергетика-3.

sheki:
в една от темите gogo беше писал за своя катализатор за кола .. и беше използвал именно оловни съчми и силни магнити :)

venvel:
Между другото за катализатор стават всички елементи от 6 ред на Менделеевата таблица. Това са:цезий, барий, лантан, хафний, тантал, волфрам, рений, осмий, иридий ..... и т.н. Но най-достъпните са волфрам, платина, олово, както и злато!, тантал,  живак!

rumen_andreev:
Искам да знаете ,че във форума на '' Жив дом " тази тема е разисквана на широко. Моето мнение , че този реактор е просто подобряване на КПД-то на двигателя посредством усвояване на инече изхвъляната през аспуха отпадна термична енергия
Няма нищо свръх естествено. процеса се нарича газификация
при реакцията се отнема огромно количество топлина и от по сложния въглеводород се получава по лек въглеводород въглероден окис(горим газ)и чист водород
така връщаме топлината обратно в двигателя за да получим кинематична енергия и топлина
около 20%
Кой ти ги дава?
вече работим по промишлен образец за експлоатация

getca:
Здравейте всички... Ще се опитам да поразсъждавам по темата. Карам повече от 5 г. на пропан-бутан и съм натрупал доста опит при регулировката и усъвършенстване на уредбата. Голямото предимство пред бензина е, че може да се регулира сместа в произволни граници. Сега си паля каручката на газ и при -15 град. Проблема е в плътността на входящия въздух, която зависи от температурата му тъй като се смесва с изпарената газ със сравнително постоянна температура. Сега за ГЕЕТ...
Трудно се постига точно дозиране на сместа за различните режими на ДВГ. Не е възможно с тези кранове от рисунките да се постигне това. При газовата уредба си имаме дозиране от редуктор-изпарителя и си мисля за следната конструкция:
    - ГЕЕТ-а се монтира между изхода на изпарителя и смесителната плочка или щуцер.
    - В изпарителния съд има само вода, подгрявана от ауспуха.
    - На входа на реактора се подават водна пара и вече изпарен пропан-бутан. Съотношението им се променя лесно с кранчета от газова.
    - От изхода на ГЕЕТ реакторната газ влиза в ДВГ през смесителната плочка.
Не е лошо и да се монтира високоенергиино запалване за ДВГ. За регулировката на аванса и съотношението въздух/реакторна газ трябва да се правят опити.
Ако това стане ще е върха и мойта руска каручка примерно почне да гори 4 вместо 8 на сто. ??? Притеснява ме този прът в реактора, който трябва да се намагнити. Мисля си дали не може да го намагнитим предварително, като навием една бобина около него и пуснем силен ток през нея. Може би трябва да се подбере материал с по-голяма остатъчна намагнитеност.
Има и други въпросителни, но сега няма време.
Успех на всички...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия