Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

пропан-бутан и GEET

<< < (4/5) > >>

Vector:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Декември 25, 2018, 09:52:49 pm ---Ти беше ли на демонстрациите?

--- Край на цитат ---
Г.н Кузмов,не съм присъствал, но за втечняването на въздуха има много инфо от много време насам..
Въпроса е друг,възможно ли е СЕ при такива условия?

Михаил Кузмов:
Въпросът беше към Entalpii.
СЕто при него се лее като из ведро. Започнахме от криогеника, преминахме през ..... абе да не изброявам! Докъде ще стигнем сигурно и бог не знае!!

PyroVeso:
Топло, Енталпи, топло!
Ако успееш да направиш генератор, който произвежда електричество докато поглъща топлина от околната среда - значи си хванал СЕ-то за шлифера!
Единственият проблем на един такъв генератор ще е да не го оставим да се самоохлади до абсолютната нула... Но с една голяма перка и постоянно обдухване с въздух на открито, смятам, че дори и при -60'С генераторчето ще си бачка екстра!

Михаил Кузмов:
Вярно е! Като си разрових старите учебници по физика от детската градина, намерих това:
http://www.referati.org/oprosteni-lekcii-po-hladilna-tehnika/93771/ref/p2

GreenHulk:

--- Цитат на: PyroVeso в Декември 27, 2018, 01:20:06 pm ---
Ако успееш да направиш генератор, който произвежда електричество докато поглъща топлина от околната среда - значи си хванал СЕ-то за шлифера!
 

--- Край на цитат ---

Един руснак смяташе че е постигнал нещо такова с използване на варикапи и даже демонстрираше някакви миливолтове в едно телевизионно предаване но му се присмиваха - искаше да ги прави автоматизирано на интегрални елементи - една плочка десетина вата:) Мисля че съм писал по този повод по-рано, ще е интересно да обсъдим темата.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия