Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

пропан-бутан и GEET

<< < (3/5) > >>

svetlio760:
Това за топлината си го мислех и аз - един ДВГ, за който се знае, че работи с 25% КПД и всичко останало е в топлинни загуби, няма как да е другояче - още повече, че изобретението на Стефан Стоянов показва подобни на ГЕЕТ стойности, а при него нещата са видни! В светлината на това ГЕЕТ не е голяма мистерия и е напълно логично да си работи - реактора просто оползотворява изхвърлената през ауспуха топлина и докарва 80-90% КПД на двигателя!

eiffel65:
И аз мисля като  getca. Не трябва да се забравя, че повечето газови уредби са вакуумни и трудно ще се регулира налягането. Ако удължим трасето на газта ще станат големи аномалии при регулирането на притока  от педала. Но с клапаните при инжекционите вече е др., но не вярвам някой да тества на газовата за 1000лв. ???

Vector:
https://m.youtube.com/watch?v=02VMZ0f5V6c
 :o
Всъщност втечняването на въздуха може да се ползва за акумулиране на енергия,тъй като се разширява при стайна температура и може да завърти турбина....но при този процес няма СЕ.
Ще се радвам ако Енталпии ме опровергае.
Честита Коледа!

Михаил Кузмов:
Ти беше ли на демонстрациите?

epwpixieq-1:

--- Цитат на: svetlio760 в Януари 29, 2013, 09:23:58 pm ---В светлината на това ГЕЕТ не е голяма мистерия и е напълно логично да си работи - реактора просто оползотворява изхвърлената през ауспуха топлина и докарва 80-90% КПД на двигателя!

--- Край на цитат ---

За съжаление тези 80-90% КПД абсолютно не могат да се постигнат, понеже това ще означава че самия двигател трябва да трансформира голяма част от топлинната енергия в механична, а това изобщо не е залегнало в термодинамиката му. Въпросните посочени проценти могат сравнително лесно да се опровергаят като се вземе отделената топлина от един двигател по време на движение (входящата температура на въздуха които го обтича за единица време при определена скорост на движение, и изходящата температура на въздуха, по термичния капацитет на въздуха при определена влажност). Така отделената топлинна енергия от повърхността в J, се изважда от теоретичната енергиина плътност на горивото, отново в J (според мен може напълно да се пренебрегне самата топлина "складирана" в металната структура на двигателя). Ако то КПД-то мине 50%, според мен това би било, направо чудо.

Разбира се въпросния анализ предполага само стандартно третиране на термодинамичния процес, ако някои спомене че GEET отключва определен тип допълнителна енергия, и по този начин постига намаляване разхода горивото това, разбира се, е коренно различно. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия