Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

пропан-бутан и GEET

(1/5) > >>

rujiru:
След размисли по темата, не можах да разбера дали би имало проблем ако вместо течно гориво се използва газ - пропан-бутан ( LPG ).

Идеята ми е проста. С малко модификации караме направо без пари, тъй като газта като гориво е евтина, а пък подсилена от генератора става още по енергиина.

При един автомобил с газова уредба, на практика работи и бензиновата без почти никакви промени.
Т.е нужно е само прекъсването на бензина, останалото си е както е било при излизането на колата от завода.
Т.е имаме две системи за подаване на гориво и можем да си играем с едната - по-простата ( газовата ).

Т.е ако работата на ГЕНЕРАТОРА с ГАЗ като гориво не е проблем, се налага само :
- изработване на реактора.
- монтирането му непосредствено след изходящия колектор на двигателя въху тръбата преди гърнетата с цел затопляне.
- подаване на газта след изпарителя за пропан-бутан вместо към двигателя към GEET генератора.
- подаване на променената газ пропан-бутан от реактора към двигателя.

Знам че при тази схема не се подава въздух към рекатора, но пък смятам че изпарената газ пропан-бутан от изпарителя за пропан-бутан, съдържа в себе си някакво количество въздух.
Също така може да се намали притока на газ максимално, тъй-като колата може да си пали на бензин и след 5-10 минути да се минава на газ/GEET.

Какво мислите за моята схема ?
Има ли логика в нея или пак съм сънувал нещо накриво ?

hristow:
:lol: Сънувал си че има въздух в изпарената газ :lol: Виж, дали съдържа молекули кислород това е съвсем различно.

jantar:
Все си мисля че идеята на GEET-реактора е да горим вода като се разложи на водород и кислород,като при горенето се получава пак вода
:)
В случая бензина служи за поддържане на горивния процес,
а в реактора под действие на електростатичното натрупания заряд се получава разряди(като светкавиците), които разлагат водата
:)
Мисля че не е проблем вместо бензина да се използва пропан-бутан за поддържане на горивния процес, но подаването на водно гориво трябва да остане
На мен по ми допада високочестотната електролиза на водата и подаването на готовата смес в двигателя като може да се използва управлението на газова уредба за превключването от бензин на вода
:)

hristow:
Точно това си е идеята! Някога можеби преди 15-20г. бях чел че да се разложи водата е необходимо водната пара да се прекара с висока скорост през финна метална мрежа. Ама колко финна и от какъв метал не пишеше иначе щях да го запомня. Та когато водата мине през реактора на Пантон се получава точно това според мен, водната пара минава с много висока скорост през процепа между вътрешната пръчка и тръбата (той трябваше да е около 1мм.)
Та пробвайте само с проби май ще стане.И успех!

jantar:
При това развитие на петролния пазар
ще се пробва и още как
;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия