Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Енерган 22 - фантастична книга

<< < (2/3) > >>

agharta:
caduceus

Мерси за линковете, особенно първия, незнаех какво точно да търся

gotiniq7

Аз я бях чел отдавна, нямах 20 още, запомняща е

vlindos

търсих я в нета, но не я намерих, купих я от антикварна книжарница за 2 лв.

vlindos:

--- Цитат на: gaco в Ноември 27, 2009, 06:55:29 pm ---vlindos, паладиевата гъба и зелената течност са две отделни разработки на Стефан Найденов. Нямат нищо общо помежду си.

--- Край на цитат ---
Не бях съвсем коректен в изказването си, но не мисля че нямат нищо общо. Тук описват как зелената добавка е за поддържане на реакцията която е същата отделяне на водород и гама лъчения...


--- Цитат на: agharta в Ноември 27, 2009, 10:05:44 pm ---търсих я в нета, но не я намерих, купих я от антикварна книжарница за 2 лв.

--- Край на цитат ---

Можеше да кажеш за посветенеите като мен, че става въпрос за научнофантастична творба :D. Малко описание на автора тук

caduceus:
vlindos
Двете открития на д-р Стефан Найденов нямат нищо общо едно с друго - чети внимателно. В текста се смесват по журналистически и идиотски начин обяснения за зеленото и паладиевата гъба, просто разказът върви едновременно. Правените опити са по едно и също време, докато реакцията на паладия се задвижи - се обяснява между другото  :) за зелената течност и тестовете с волгов двигател и горелка. "Водно гориво" и тежка вода са различни неща. Виж тук малко видео, неизвестно как оцеляло досега - там е с мотор на Лада /админите ако могат да го чопнат някак и сложат в библиотеката докато не е изчезнало, няма да е лошо/ И пак идиотските заблуди за водорода във водата... Един хим. анализ ще покаже ясно какво е станало /трансмутация на вода във въглеводороди/ - както е показал и при Андрус, ама широката общественост не и трябва такъв таралеж в гащите  ;)  На БАН също
  
http://vbox7.com/play:c572fbe4

Поздрави

ПП
Двата фантастични романа на Хаим Оливер са на интересна тематика... Авторът е арестуван 1938 г. от немците в Австрия за нелегална дейност, бил в концлагер /дали не в Матхаузен - може би заедно с Шаубергер, бащата на немската технология за водно гориво???/, избягал е някак и оцелял. Във другата книга "Хелиополис" пише за подземни градове - а е факт че в Пенемюнде и един куп още места е имало немски подземни заводи, в които са работели концлагеристи. Може би е видял от първа ръка нещата и ги е описал във "фантастични" книги защото спомените не са му давали мира.....

vlindos:

--- Цитат на: caduceus в Ноември 28, 2009, 09:12:02 am ---vlindos
Двете открития на д-р Стефан Найденов нямат нищо общо едно с друго - чети внимателно. В текста се смесват по журналистически и идиотски начин обяснения за зеленото и паладиевата гъба, просто разказът върви едновременно. Правените опити са по едно и също време, докато реакцията на паладия се задвижи - се обяснява между другото  :) за зелената течност и тестовете с волгов двигател и горелка. "Водно гориво" и тежка вода са различни неща. Виж тук малко видео, неизвестно как оцеляло досега - там е с мотор на Лада /админите ако могат да го чопнат някак и сложат в библиотеката докато не е изчезнало, няма да е лошо/ И пак идиотските заблуди за водорода във водата... Един хим. анализ ще покаже ясно какво е станало /трансмутация на вода във въглеводороди/ - както е показал и при Андрус, ама широката общественост не и трябва такъв таралеж в гащите  ;)  На БАН също
  
http://vbox7.com/play:c572fbe4

--- Край на цитат ---

Извинявам се в такъв случай, но все пак май съм прав  ::). Вижте клипа на 4:33 . Трансмутация няма.

Не се заяждам, опитвам се само да изясним (истината е май посредата някъде  :-[ ). И информацията е една дори да не скалъпена от журналисти може и самият учен да послъгва. Тъй като гледам много държи всичко да остане в тайна.

caduceus:
Относно клипа - едно твърдение на човек който върти очи във всички посоки е явно лъжливо - основен постулат от елементарната психология. Обяснил съм във форума по-рано защо нито С. Найденов, нито някой друг ще каже че има трансмутация - просто няма такова животно според официалната наука. Краснов само загатва, но и той не смее да го рече направо. Затова казват че гори водородът, но фактите са нещо упорито - намери книжката "И все пак водата гори" за Найденов и виж какво пише за анализа на горивото на Андрус от вода и прах. Няма да се повтарям повече, който разбрал - разбрал  :)
Поздрави 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия