Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Енерган 22 - фантастична книга

<< < (3/3)

svetlio760:
Преди мнооого лета и аз четох тази книжка и ми напълни душата! Да са живи и здрави писателите фантасти, че без тях сме жив- зян!!! ;D ;D ;D

gaco:
Въпросната книга - "Енерган 22" е на разположение в chitanka.info

svetlio760:
Предполагам в първият ми пост не се схваща сарказма ми ;D Книгата е на разположение и на моя рафт за книги в стаята ми, ма е фантастика- демек художествена измислица- една мноооого интересна художествена измислица! Интересна е за четене, но не съдържа нищо достойно за този сайт- аз като прочетох заглавието на темата се облещих!!! Първо помислих, че се отнася за нещо друго и има съвпадение на имената- след като си дадох това обяснение, отворих темата и се облещих за втори път- помислих че някой е измислил горивото от книгата :o После прочетох постовете и ми стана смешно :) Сега си мисля, че явно имаме нужда писателите фантасти да ни дават идеи, че ние имаме твърде малко :D И в светлината на това тук мога да препоръчам доста фантастична литература- аз си падам! Ама какво общо ще има това с нещата, които нищим тук? :)

Maistora52:
Дай Светльо, книжки разни, за прочит, че и други да се пооблещят... !!!
Аз например предлагам НОВ ПРОЧИТ на "Хиперболоида на инженер Гарин"... но май вече е направено такова устройство... "Часът на Бика" от Ив.Ефремов - също, там има няколко много хитри устройства...

svetlio760:
Половината от книгите на братя Стругацки имат разни техничарски идеи! Мен повече ме впечатлява Александър Беляев с неговите хирургични и генетични изпълнения-  а именно- "човекът-амфибия" и "Ариел" идеите са много добри с тези подобрения и в светлината на това ще спомена и "досиетата Х" там има и медицински и механични идеи! Винаги съм се вдъхновявал от онези машинки в кръвта дето избиват абсолютно всеки паразит, който се намира в нея и те правят точно такъв какъвто ги програмираш, като променят ДНК-то ти! Наричат се нанороботи и има поне 10-тина романа и филма с тази идея! Е поискахте да пиша и ето- пиша! За мен това, което пиша тук и "Енерган22" имат еднаква стойност- стимулират не науката, а фантазията, но пак са интересни! може пък нечии мозък да ги навърже нещата така, както д-р Хаус си решава случаите! ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия