Автор Тема: Joe Cell Replication Project  (Прочетена 293060 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #120 -: Април 01, 2018, 07:15:38 pm »
Joe Cell произвежда газ с по малко от 1W приложена мощност. Или 1.85v.Х 0.5А!?
https://drive.google.com/open?id=1noeX3gc-IeKmQ5NjhYR7Vmc69l9xdUUV

Тук, може да се опитате да изчислите какво количество енергия се извлича на база на енергията която се подава (ако приемем че стандартните формулировки са в сила). Все пак 1W = 1J / 1s , тоест ако успеете да ускорите 1кг маса до метър за секунда (през разстояние един метър), със това което излиза като газ през иглата за една секунда, тогава имате 100% ефективност (отново според стандартните формулировки). Разбра се това може да се погледне и по друг начин, а то е да се види с колко газ, така регулирано произведен, ще се вдигне температурата на 1 кг вода с един градус. Като за това, при стандартните формулировки, са необходими 4184 J. Разбира се ако се вдигне до 10 градуса, грешката от измерването ще е по малка, но трябва да се отчете и температурното разсейване. Ако приемем че нямате търпение да чакате 4184 секунди за експериментна, още повече че така термодинамичната система е отворена и ще има температурно отдаване, което ще е трудно да се ограничи, и вероятно няма да има положителен резултат от експеримента, предполагам че ще увеличите подаваната мощност за единица време, и така да промените съотношението на отдавана и подавана енергия.  От моя гледна точка, това е основен експеримент за хората които се занимават с тези процеси, но за мое съжаление преди десетина, години когато правих подобни установки (тип Стенли Майър), нямах тези разбирания за измерване на ефективността.


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #121 -: Юли 28, 2018, 05:26:31 pm »
epwpixieq-1, какъв е смисълът от всичко това? Ясно е че 100% ефективна електролиза е химера. Още по химера, е свръх ефективна електролиза. Единственото което исках да кажа е:, това е една добра ефективна конструкция за добиване на BG.
Според автори, тази конструкция би трябвало да добива и т.н. оргонна енергия. В пост #77 има .pdf за сваляне.
Малко след началото четем под:      Some properties of Orgone energy      27 точки с разяснения.

За жизнената сила са наблюдавани хиляди свойства и бих искал да изложа и обясня основните неща, свързани с клетката.
1. Тя е свободна от маса. т.е.. Енергията на оргона няма инерция или тегло и т.н. Така че конвенционалното тестово оборудване, което изисква реакция или нещо, което да "бута" срещу, за да се измери силата, ще бъде неефективно.

Това е първото от хилядите. Веднага се натрапва мисълта че оргона е едно нищо. Енергия призрак. Какво да очакваме от тази енергия, след като не може да свърши никаква работа? Давайте нататък, и ще разберете че не можете да направите клетка добиваща оргон, защото има куп противоречия.
Все пак се твърди че Joe е направил нещо работещо! Но къде е то, и защо никой не може да повтори, и да използва този оргон за нещо?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #122 -: Юли 31, 2018, 10:38:00 am »
Понеже никой не смее да се включи в дискусия, когато става дума за оргон (Кадуцеус вече тотално се отказа и с право - писал е за тези неща милион пъти), ще го направя аз, защото виждам, че Мишо е заинтересован и принципно е готов за такива експерименти.
Прикачам документ с ценна информация за тези, които искат да експериментират с мощно оргонизиране на ДВГ чрез специално изработена за целта кутия (всичко е описано подробно в PDF-а). Понеже единият от чертежите и разясненията към него са цензурирани, го прикачам като отделна картинка.

Това е първото от хилядите. Веднага се натрапва мисълта че оргона е едно нищо. Енергия призрак. Какво да очакваме от тази енергия, след като не може да свърши никаква работа? Давайте нататък, и ще разберете че не можете да направите клетка добиваща оргон, защото има куп противоречия.
Все пак се твърди че Joe е направил нещо работещо! Но къде е то, и защо никой не може да повтори, и да използва този оргон за нещо?

Оргонът представлява биоелектричеството, което тече в изобилие във всички живи организми, както и в сравнително голямо количество в ниската атмосфера и до земята. Да, в "суров вид" той е безполезен за машините, понеже има различни свойства от тези на обикновеното електичество. Когато обаче върху му се приложи енергийно въздействие (било то нагряване, компресиране, турбуленции, електрическа искра/дъга и др.), по-нестабилните му частици се разпадат и освобождават твърди електрони, които вече могат да се използват.

Ето принципът на работа на ДВГ при оргонно изгаряне:
В двигателя постъпва пренаситен с оргон въздух, получен от някой от посочените видове оргонни акумулатори. По време на искренето от свещите, както и от самата компресия на въздуха в цилиндрите, голямото количество меки електрони се възбуждат достатъчно, за да започнат да дезинтегрират, освобождавайки по-твърди електрони. Те, от своя страна, предизвикват термално движение на атомите и молекулите на въздуха в цилиндрите, преди да бъдат уловени отново. При този процес се отделя голямо количество топлина, достатъчна да задвижи двигателя, все едно е захранван с обикновено гориво. При такова оргонно "изгаряне" няма никакво отделяне на вредни газове, а напротив – изходящият въздух е богат на полезни отрицателни йони.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #123 -: Юли 31, 2018, 11:30:37 am »
Съвсем естествено възниква въпроса, при мълнии такава дезинтеграция става ли, и ако да каква част от мощта на мълнията се дължи на дезинтеграцията?

fantom4e

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #124 -: Юли 31, 2018, 11:50:45 am »
не разбирам оргона ток ли е или вещество или двете?
все пак, това ако приемем че съществува...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #125 -: Юли 31, 2018, 12:24:52 pm »
Съвсем естествено възниква въпроса, при мълнии такава дезинтеграция става ли, и ако да каква част от мощта на мълнията се дължи на дезинтеграцията?

Въпрос абсолютно на място. При такъв мощен разряд със сигурност има разпад на оргон от атмосферата и добавка на електричество към мълнията. В каква степен обаче става това, можем само да гадаем и вероятно зависи от условията. Принципно повече оргон се образува при силно слънцегреене, което означава, че при повече слънчеви часове бурята след това може да се очаква с повече и по-мощни мълнии. Докато при целодневно облачно небе, евентуално възникнала буря ще е по-анемична.

Между другото оргонният акумулатор може да се каже, че пресъздава условията на силна геомагнитна буря (това при подходяща стимулация, която да доведе до процес на лавинно освобождаване на електричество), когато понякога възниква пренапрежение в големите трансформатори и дори изгарянето им. Т.е. към тях се добавя енергия, която не могат да понесат. Този процес може да стои в основата на всички СЕ устройства, свързани с електричеството. Различен е само подходът.

Fantom4e, оргонът е нещо като междинно състояние - полуматериално, понеже по-трудно взаимодейства с материята и има голяма проникваща способност. Най-общо казано неговите частици представляват фотонни струпвания (който може да са с най-разнообразни честоти), които прикриват в себе си твърди частици със заряд. Електростатичните полета на тези твърди частици са напълно замаскирани от фотонния конгломерат и външен наблюдател е в неведение за съществуването им. Когато бъдат освободени при дезинтеграцията, те сякаш се появяват от нищото, което именно е объркващото при анализиране и изследване на устройства за СЕ. А всъщност използваемото електричество само е било прикрито от частица с други свойства и честота.

fantom4e

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #126 -: Юли 31, 2018, 01:51:37 pm »
т.е. хипарх, звучиш ми като да не знаеш какво е, или пък не те разбирам.
защо така мисля:
полуматериално - няма такива съществуващи частици, или са материални частици (атоми, йони и т.н.) или са вълни (фотони).
В първия момент си помислих че обясняваш че са капсулирани от фотони, ама май не е и това.
Фотони няма как да правят струпвания, още повече около твърди частици заряд, тогава това ще е най-обикновен зол - или друга дисперсна система.
Елстат поле може да замаскира съществуването на нещо, но има различни техники които биха го разкрили.
От къде иде тази дезинтеграция, и какво всъщност се дезинтегрира?

И понеже ми се струва че по подобен начин се описва "имагинерния" етер, има ли някаква връзка между тях, според теб (вас)?

да не би да бъркате оргон с озон?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #127 -: Юли 31, 2018, 02:16:11 pm »
Полуматериални са в смисъл такъв, че по-трудно си взаимодействат с материята и лесно преминават през (излъчват се от) нея. В основата на този процес лежи разминаването в честотите на съответните частици. Твърдите електрони, протони и т.н. на материята са изградени от фотони със свръхвисока честота около и над гама диапазона. Докато оргонните частици се състоят от фотони предимно във видимия спектър. Това огромно разминаване в честотните ленти позволява почти свободното преминаване на оргон през материя (все пак зависи от вида на материята – дали е метал, диелектрик и т.н.).

Експерименти (поне официално), показващи съществуване на светлинни молекули се правят от 2007г., но все още го приемат само за хипотеза - изглежда тази перспектива им се струва твърде невероятна, макар и опитите да показват друго: https://en.wikipedia.org/wiki/Photonic_molecule
Но пък има теория, чиято основа се гради именно на тези фотонни молекули, а самата теория е завършена още през 1984г. и обяснява куп познати и не дотам познати явления, включително оргонът и свободната енергия.

Ако ти е интересно, може да се запознаеш с нея тук: https://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=16&t=359
Да, теория е, и несъмнено има своите слаби страни (аз самият не съм съгласен с някои от нещата в книгата), но според мен основата ѝ е изключително силна и има много добри попадения.
Правилно проведени експерименти биха потвърдили или отхвърлили дадена теза.

fantom4e

  • Гост
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #128 -: Юли 31, 2018, 02:24:44 pm »
бъркаш хипотеза с теория :)
фотонните молекули нямат нищо общо с предполагаемият оргон.
Джо картър (ако правилно съм запомнил) пише някви глупости, нямащи нищо общо с науката, не е сериозен ;)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #129 -: Юли 31, 2018, 02:31:38 pm »
Това всеки сам си преценява, не ми се навлиза в безпредметни спорове. В случая имаме файл с инструкции за изграждане на съответното устройство и изпробването му на практика. Аз не съм автомобилен техник и не бих се навил да правя нещо такова за колата си, но който се чувства достатъчно уверен (и има някое старо возило за опити :) ) може да пробва. На Михаил Кузмов в случая му е интересно именно това - добиване на оргон за захранване на автомобил.
Аз може да пробвам с поставяне на траф (по-добре в комбинация с разрядник) в оргонен акумулатор.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #130 -: Юли 31, 2018, 07:44:37 pm »
Здравейте,
За мен оргона  е едно мъгляво понятие. На практика оргона е ток на разместване, т.е. вълна. Вълната е с противоположни свойства на частицата.

    От друга страна имаме материя и антиматерия, но винаги има движение към частица-вълна и обратно съответно материя антиматерия и обратно.
Материята и антиматериата са с противоположни свойства т.е материята има гравитация, антиматерията левитация. За пример трябва да се знае вортекс тръба на Ринг.
Да се получи в устройство, вълната (времето, антиматерията) да се превърне в материя и добив на СЕ има няколко трика:
-Ползване на параметричен резонанс
-Центробежни-инерциални (гравитационни), примерно палачинкови бобини
-Електростатични, тук попадат електролизерите.
Материята има три свойства, маса, заряд и спин-центробежна сила. Антиматерията трябва да има противоположни свойства липса на маса, липса на заряд, но спин има, това е общото, но реагира противоположно имаме центростремителна сила.

   В заключение само с електролизер явно трудно става, заради ниската ефективност (ползва се само свойството заряд и липсата му). Проектът е скъп и някой друг да го пробва. За увеличаване на ефективността трябва да се ползва свойството спин, т.е.да се върти електролита за възникване на центробежни сили, но тъй като тока ще е слаб трябва да се въртят и магнити. Проектът е скъп и икономически излиза, че е по-евтино един Сърл генератор да се експериментира отколкото електролизер за производство на оргон с практически дебит.
Всеки си знае кесията и може да се забавлява. 
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #131 -: Юли 31, 2018, 08:56:26 pm »
Работата отива на смях - то бива несериозно отношение, ама вие сте уникати...
1. Фантомче
Джоузеф Кейтър и Джо Букър са различни хора. Кейтър е изследовател на жизнената сила /оргона/ и писател, а Джо е създател на едноименната клетка. Джо Картър няма  ;D Не можеш да научиш дори имената на хората, пък даваш оценка на работата им. Смешно и жалко е.
2. ми 68
За теб кое какво е, няма никакво значение за реалността :) На второ място, няма такова нещо като вортекс тръба на Ринг  ;D  Има тръба на Ранк, а ефектът се води на имената на двама - Ранк-Хилш
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D1%85%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B9_%D1%8D%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82

Аман от аматьори и мързеливи, невежи коментатори!!! Жалко за усилията на Хипарх.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #132 -: Юли 31, 2018, 09:17:48 pm »
 :D :D
Действително да се чуди човек да се смее ли или да въздиша... За съжаление това е положението.
Тези вмъквания ги направих единствено заради Кузмов понеже е сериозен човек с богат опит и усещам, че е заинтересован от тези неща.
Повече включвания по темата от мен няма да има, освен ако някой не започне да работи по въпроса, защото само от чесане на клавиатури файда няма.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #133 -: Юли 31, 2018, 09:26:35 pm »
hyparh разясни схемата за оргона. Какви материяли, начин на свързване, но по подробно. Мерак ми е да пробвам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Joe Cell Replication Project
« Отговор #134 -: Юли 31, 2018, 10:20:47 pm »
Благодаря hyparh, за вмъкнатите 'новости'! За темата и електролизата, става въпрос. Това което вмъкваш, не забелязвам да касае електролиза. Или може би засмукване или издухване от подобно устройство ще 'възбуди' други свойства в произведеният газ? Както и да е! За сега прочита ми е диагонален и не мога да потвърдя каквото и да било разбиране. Интерес към автомобилите не бих потвърдил докато не регистрирам реални резултати. Не е задължително да бъде в автомобил мисля. Скептицизмът ми е очевиден, най вече от факта че съществуват писания от автори, непоказващи съществуващи резултати. Показвал съм, и пак ще покажа един експеримент, при който произвеждам едновременно газ и малко плазмено кълбо. Еднополярни импулси, произвеждат газ в съдове, и плазма м/у два електрода. Идеята е недовършена. Трябва да се забележи при гледането, че единият електрод е зачервен до няколко стотин градуса. Това ме наведе на други мисли в посока "пантоне". Така, до момента нямам яснота как да продължа.
Тук работят последователно Joe cell, и 5 двойки тръби Stanley Meyer в отделни съдове.
https://www.dropbox.com/s/db3w365j1kpp4tw/Plasm_e.lysis.mp4?dl=0