Алтернативни енергоизточници > Joe Cell

Joe Cell Replication Project

<< < (29/29)

Михаил Кузмов:
Пишеш така убедително че си на път да ме зарибиш. Все пак там пише основно за дизелите. Те нямат запалителна искра и възпламеняването разчита на яка компресия. Разбира се ще бъде компресиран оргон. Дали ще се възпламени като дизелът? Кое го доказва? Има ли реално работещи машини по този начин?
Относно идеята ти: Хрумва ми един простичък метод, с който да се определи дали в кутията се е насъбрал повече оргон от околната среда - внасят се два електрода с пуснато ВН и се наблюдава дължината на искрата.
Това ми изглежда рисковано. Ако оргонът се възпламенява като гориво, бута буталото, то тогава разширяващият се азот би пръснал кутията.
По принцип не виждам проблем да изградя такава кутия. Но дали са огледани всички аспекти, за да се получи осезаем ефект?

hyparh:
В официалните научни среди едва ли някой прави експерименти в тази насока. След като Вилхелм Райх достига до "неудобни" резултати след дългогодишни занимания по изследването и впрягането в работа на тази енергия (както и за лекуване), той бива дискредитиран, изкаран луд и накрая тикнат в затвора.
Любопитни люде изграждат опростени оргонни акумулатори (от един или няколко слоя) и правят най-различни опити с тях, предимно биологични - укрепване на организма, лекуване на заболявания или забързване покълването и растежа на растения.
Има сведения за зачервяване на кожата при престой в орак и дори хващане на тен. Това означава, че по-нестабилните меки електрони се разпадат прониквайки в кожата и освобождават по-твърди частици, които предизвикват протичане на биохимични процеси и затопляне повърхностния слой на кожата.

За задвижване двигатели изцяло с оргон не съм чувал (освен самия Райх, който задвижва малки моторчета) някой да работи по въпроса, това определено ще е голяма стъпка напред в оползотворяването на всеприсъстващата енергия около нас. Както споменах в преден пост, има голям шанс електротехническите устройства за СЕ да извличат енергията си именно от оргона.

А тестът с искрата може да се провежда примерно през няколко слоя и да се види има ли разлика. При слънчево време енергията ще се акумулира много лесно, докато при облачно ще е по-бавно, но пък повечето слоеве е много вероятно да компенсират това.

Относно изборът на органичен материал, може да се използва някаква естествена материя като вълнен, памучен плат, дърво и дори вестници, както е описано във файла. Тук Кадуцеус може да каже кой от тези материали ще действа най-добре. По-тънка материя ще позволи голям брой слоеве без прекалено увеличаване обема на кутията.

В нета има доста инфо като се потърси за Райх и неговите акумулатори, но все пак писанията трябва добре да се отсяват, защо често се получава "развален телефон" и изопачаване на оригиналната информация.
Относно теорията за оргона - просто няма по-изчерпателна от тази на Джоузеф Кейтър. В книгата е анализиран и т.нар. Оранур експеримент с внасяне на радий в орак с почти катастрофални резултати за околните, като се описват точните механизми за възникване на това опасно проявление (пренасяне на алфа частици и протони уловени от оргона, директно през дебели оловни плочи).

Абе общо-взето... трябва да се направи някой орак и да се види какво и що се случва в него :) Аз в момента си набавям оборудване за опити по лавинно оргонно натрупване чрез светлина + високо напрежение, та орака ще остане евентуално за по-нататък.

balabanoff:

--- Цитат на: Петър в Февруари 04, 2008, 09:57:57 am ---Който се интересува от клетката на Джо, имам файл на руски, полупреведен на български. Мога да го изпратя на всеки желаещ да се занимава с този проект.

--- Край на цитат ---
Изпрати ми този файл, да го разкопая.
Поздрави!

caduceus:

--- Цитат на: caduceus в Юли 24, 2013, 09:54:44 pm ---Клетката на Джо работи с оргон /жизнена енергия/. Нищо общо няма с йонен двигател или оксиводородна газова клетка . Прочети ръководството на Алекс Шифър за изработка на такава, в част втора е изяснено добре - човекът е практик.
http://merlib.org/node/999
Може да видиш и нещо директно от източника, какво ни е дал конструкторът на клетката Джо Букър
http://www.rexresearch.com/joecell/joecell1.htm

Поздрави

--- Край на цитат ---
Виж линковете, особено ръководството на А.Шифър. Руският превод не е съвсем ОК и е непълен, по-добре чети оригинала.
Поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия