Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Най-евтината схема за получаване на свободна енергия?

(1/5) > >>

Buoyancy:
Във интернет има огромен брой устройства за получаване за свободна енергия, но ако се захванеш да правиш дори една това са време материали - следователно пари за тях, та мисълта ми е коя е най-евтино направимата за да се убедиш че съществува такова нещо като КПД>1. Аз избрах да направя тази на Том Берден, защото може да се направи за не повече от 10 лв мисля. Общо взето устройството е просто. Батерия за захранване от какъвто и волтаж да е например 1.5V се свързва към посредством проводник или дегенерирал полупроводник, на който трябва да се знае времето за релаксация (времето за което електроните от сърцевината на материала достигат до повърхността му след като се свърже веригата) към кондензатор, на който също трябва да му се знае времето на релаксация. Та целта е още преди да потече ток по проводника батерията да се изключи от веригата за да не се разрежда чрез контактор/превключвател и да се включи към втора верига, където вече заредения кондензатор да се включи към консуматора.
Единствения ми проблем е че незнам как да измеря времето на релаксация на какъвто и да е материал тъй като може да е от 1.5х10-19сек до няколко дена. Моля който е учил материалознание да помага.
Ако има и по-лесно изпълними моля споделете.

teofilius:
И от какво всъщност ще се зареди кондензатора? Зареден кондензатор - това означава че единия електрод има излишък от електрони а другия има недостиг на такива. Следователно трябва да изтекат от едната страна и да се прехвърлят на другата което поражда ток... Вместо някъв сложен релаксиращ полупроводник използваш обикновен проводник и малък кондензатор на пътя му , няма да загубиш енергията от батерията защото ще е отишла на кондензатора, но пак почти нищо не правиш с големия кондензатор. той ще има малък заряд, защото заряда му - това е количество електрони на единия електрод спрямо другия. Има някакво рационално звено ако принципа се съчетае с Тесла суича...

Buoyancy:
Ами не ми се обяснява цялата книга на Tom Bearden - The Final Secret of Free Energy, но в частност електроните се потенциализират от протеклия електромагнитен поток и са способни да се движат дори след като се изключи всякакво напрежение, дори още преди да започнат да се движат по проводника. Именно този потенциал който натрупват около себе си, разбирай енергия(виртуални фотони), тази енергия има плътност е причината за движението на електроните, а не самото напрежение потенциална разлика между изводите на батерията. А електроните на кондензатора се потенциализират също така както тези на проводника, така че не ти е нужна потенциална разлика на кондензатора. Всъщност не ти е нужен дори кондензатор просто материал на който да знаеш времето за релаксация, (прост разрушен полупроводник има горе долу подходящо време около няколко милисекунди) получаване на скин ефекта. Дано да съм достатъчно ясен. Ако все пак има нещо неразбрано по-добре прочети самата книга.
И все пак на мен ми е нужно да разбера как се измерва това време на релаксация, ясно е че няма да стане с часовник, но с какво - има ли формула или е нещо специфично.

dedofire:
Електроните могат да бъдат свободни в пространството. Сиреч да кажем им се подава енергия за да достигнат до определено място в пространството или в кристалната решетка и от там да прескочат някъде или да паднат при която започват да се отделят фотони. Виртуални фотони няма, те си съществуват. Вземи прочети квантова теория и нейните подразделения. Дано успееш да е разбереш.

Buoyancy:
Хайде сега да не си играем на "прочети това", ако знаете как се мери релаксационно време или обратното време за поляризация на материали пишете, иначе постовете ви са безполезни за мен. Том Берден ги нарича Virtual Photon Flux тоест виртуален фотонен поток, виртуален защото според днешната физика вакуума е празен.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия