Автор Тема: Горивото на Юрий Краснов - как става....  (Прочетена 157381 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #105 -: Май 27, 2012, 11:03:55 am »
С керосин (газ за фенери) съм карал мотор навремето, върви си напълно нормално. Проблема е, че в магазина се продава по-скъпо от бензина :)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #106 -: Май 27, 2012, 12:11:57 pm »
Краси,
а за какво ти е да забъркваш емулсията ПРЕДВАРИТЕЛНО? Не можеш ли да си я забъркваш online - сантиметри преди дюзата, или пък водата, под формата на пара, да се вкарва заедно с въздуха в цилиндрите?

Като перспективен ПАВ-заместител можеш да пробваш терт-бутанол, или ако не намериш - изопропилов алкохол. При тях разклонената част на въглеродната верига е мастноразтворима, а -ОН - групата - водноразтворима.

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #107 -: Май 29, 2012, 12:12:12 am »
Следя темата с интерес. И се сетих да ви кажа с какво вървяха Зил-овете в казармата, с една адска смес
от бензин, керосин, спирт и вода. Идеята беше да се открадне по-голяма част от бензина та някой я беше открил тая смес. Пропорции не помня точно но водата беше най-много после керосина,  бензина беше само  за аромат а спирта май за да се хомогенизира сместа. Та от тая смес Зил-овете вървяха като луди поне докато бях там. Ако има някой навит може да пробва само не знам сега от къде може да се намери керосин.
Това е идея  :). Спирта наистина е бил за хомогенизиране на сместа, а керосина най-вероятно е повишавал октана. В казармата керосина го ползвахме за нафтовите печки когато нямаше нафта. Иначе керосин само по летищата и в базите на Лукойл може би само може да се намери. Помня че беше прозрачен а миризмата му е близка до тази на бензина.

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #108 -: Май 29, 2012, 12:24:34 am »
PyroVeso
Благодаря ти за новите идеи.Аз пробвах със моноглицериди стават за мазнини но не и за горива. А пък и емулсията която се получава с тях е с много голям вискозитет което в този случай е нежелателно. Колкото до получаване на емулсия в самия автомобил това е напълно възможно. Даже знам как - със ултразвуков смесител става. Но нали разбираш че трябва да се монтират допълнителни устройства към автомобила. Моята идея е да получа достатъчно стабилна емулсия която просто да се налее в резервоара. Без допълнителни доработки на двигателя. 

borislaviv

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #109 -: Май 29, 2012, 12:49:14 am »
Това е идея  :). Спирта наистина е бил за хомогенизиране на сместа, а керосина най-вероятно е повишавал октана. В казармата керосина го ползвахме за нафтовите печки когато нямаше нафта. Иначе керосин само по летищата и в базите на Лукойл може би само може да се намери. Помня че беше прозрачен а миризмата му е близка до тази на бензина.
Извинявам се,че се намесвам в дискусията, но да уточня, че керосина няма как да вдигне октановото число на бензина. Защото това гориво на практика е газ за осветление, само че пречистено.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #110 -: Май 29, 2012, 11:56:41 pm »
Колеги,
желая ви успех с ПАВ, детегентите и прочие химия! Но съгласете се, последните две страници от темата нямат нищо общо с Краснов, нито с принципа на смесване чрез имплозия и структуриране на водата в сместа. Като направите 0.5% нафта и 99.5% вода да гори /или поне 5/95% , тогава слагате снимки и данни и се радваме общо
Поздрави

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #111 -: Май 30, 2012, 03:02:42 pm »
Отдавна следя темата, и сега реших да споделя тук една идея която е компромисна но би имала осезателен ефект.
Ако в двигател с вътрешно горене се вкара разпрашена вода "не водна пара" при изгаршнето на горивото тя ще се изпари охлаждайки двигателя и ще създаде допълнително количество мощност за сметка на понижаване на топлинните загуби. Въпрос на технология е само. Забавянето на изпаряването може да се реализира с повърхностно активни вещества "разни сапунливи течности" или примерно чрез магнитно закаляване на водата.
Това последното със сигурност действа при лед и мисля, че си струва да се експериментира и при изпаряване.
надявам се да се намери ентусиаст да пробва.
успех на всички

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #112 -: Май 31, 2012, 07:28:52 pm »
Според мен, вкараната вода ще погълне част от топлината на изгаряне на горивото и ще намали енергията от горенето която се преобразува в механична работа. Ако се загрее водата достатъчно, ще се разпадне на водород и кислород, който в по-късен момент ще се запали и изгори, отделяйки по-малко енергия от погълнатата. Всичко това ще доведе до удължаване на горивния процес и той ще продължи и след отваряне на изпускателния клапан, от което ще е най-доволен личния лекар на автомобила ви! Ако пък сте вкарали по-голямо количество вода, то като краен резултат ще се получи намалена мощност и едно прилично количество топла вода, което може да се улови и ползва по предназначение!

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #113 -: Май 31, 2012, 08:23:44 pm »
Отдавна следя темата, и сега реших да споделя тук една идея която е компромисна но би имала осезателен ефект.
Ако в двигател с вътрешно горене се вкара разпрашена вода "не водна пара" при изгаршнето на горивото тя ще се изпари охлаждайки двигателя и ще създаде допълнително количество мощност за сметка на понижаване на топлинните загуби. Въпрос на технология е само. Забавянето на изпаряването може да се реализира с повърхностно активни вещества "разни сапунливи течности" или примерно чрез магнитно закаляване на водата.
Това последното със сигурност действа при лед и мисля, че си струва да се експериментира и при изпаряване.
надявам се да се намери ентусиаст да пробва.
успех на всички

Идеята ти е реализирана от германец. Четох го някъде, около 2 - 3 години назад, не помня къде. Ако някой помни да помага. Ставаше въпрос за дизел, мерцедес или бмв. Водата се впръскваше през отделни дюзи и се контролира с процесор в зависимост от оборотите на двигателя. При празен ход - нулево впръскване на вода, при максимални обороти май стигаше до 50:50. Резултати - почти нулеви емисии и дим от ауспуха и икономия на гориво до 70%. Това е което помня.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #114 -: Май 31, 2012, 09:41:22 pm »
@Брадатия
енергията не се губи. като погълне енергия водата ще се разшири и ще изтласка по силно буталото. от публикацията на Петър виждам че не съм първият който се е сетил, но и че съм на прав път в разсъжденията си. получава се нещо като парен двигател с вътрешно горене.
Това с дюзата и контролера за управление си го мислех и аз. Все пак идепта за предварителна химична или физическа обработка на водата си е моя ;)   

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #115 -: Юни 23, 2012, 06:38:07 am »
 :) Забравяте GEET- PANTONE. Там също се смесва вода с гориво и на изхода на ауспуха 0% C. Трансмутация на химични елементи. В случая на Въглерода. Но все пак сместа тук гориво/вода е в разумни граници .Доколкото си спомням до 20% гориво и 80% вода. А на фокусите на Краснов абсолютно не вярвам. Ще се радвам някой да ме обори с резултат като неговия , но едва ли.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #116 -: Юни 23, 2012, 12:41:24 pm »
С Краснов работата не опира до вяра! Моля да не се нарича фокусник човек с истински постижения - липсата на информация не е оправдание, а временен /дай боже/ недостатък. Явно трябва да извадя от прахта моята гаражна установка - ще повторя миналогодишните тестове с лек ъпгрейд. Чакайте до няколко дни резултати, а ако трябва ще направя и клип - но темата е силно чувствителна за някои хора и среди и леко се въздържам от последното
Поздрави

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #117 -: Юни 03, 2019, 04:04:20 pm »
Така е  caduceus, което е така, така е ;)