Автор Тема: Горивото на Юрий Краснов - как става....  (Прочетена 157407 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #90 -: Септември 02, 2011, 12:15:49 pm »
Според мен коментара на dimitar65 е интересен и трябва да му се обърне внимание. Тежка вода участва и в студения ядрен синтез, ако може някой физикохимик да разкаже по-подробно, ще е добре. Тежка вода може да се прави в домашни условия чрез електролиза, като след дълга употреба на клетката в долната й част остава именно тежка вода.

Неактивен dimitar65

  • Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #91 -: Септември 02, 2011, 03:16:09 pm »
Здравейте, знаех си че ще е интересно това което копи пейснах по горе.Доколкото разбрах руснака казва следното, водата трябва да е мека и да е с малка плътност.Порових се из нета и достигнах до извода,че водата трябва да е /изворна/ , дистилирана и да е изварена поне 30мин.-след тази процедура ,казват,че водата е мека.За да се намали плътността и обаче, тази изварена  вода трябва да се газира.На времето имах поне двама познати които правеха лимонада ,и можеха без проблем да ми газират каквато и да е вода/уви и двамама са вече емигранти/.Едва след тези две процедури смятам ,че трябва да следва смесването и в съотношение 1/6 със нафта, разбъркване,престой на тъмно 30мин. .......и проба ;D.Ако някой от колегите има подходящите условия и желае- да пробва, му пожелавам успех.
п.п.Дано съм разбрал правилно, новополучената смес  е подходяща само за бензинови коли.

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #92 -: Септември 02, 2011, 11:10:13 pm »
Момчета  съжалявам , но четете старите  постове- изобщо не става въпрос  за МЪРТВА/ЖИВА  или Преварена вода (дестилирана--мъртва / а за структуриране на вода  ЧРЕЗ имплозия или завихряне в структуриращи елементи . И още нещо --структорната  вода не е по лека - тя се уплътнява [/color] т.е. става по тежка 1.13-1.17   :o
« Последна редакция: Септември 02, 2011, 11:22:21 pm от miro13 »

Hacko

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #93 -: Септември 03, 2011, 11:39:33 am »
Аз до колкото бях разбрал от един негов клип, той казва, че това гориво може да се използва в нови видове двигатели специално направени за неговото гориво. Не ставало за двигателите на коли.
А и между другото видях на клипа , че "яйцето" на бормашината има малка перчица. Някой друг забелязал ли е?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #94 -: Септември 03, 2011, 12:15:03 pm »
@EDM electronics

Може да е просто някакъв емулгатор - (соев/яйчен) лецитин, КМЦ (карбоксиметил-целулоза) или нещо такова :) . Просто емуслията да се стабилизира...

А полученото гориво е подходящо най-вероятно за вдигатели с монтиран Гийт-Пантон реактор (там нали използват някакви такива съотношения гориво-вода).

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #95 -: Септември 03, 2011, 01:48:34 pm »
Прочетете темата отначало 8)
Много добре е обяснено всичко, след това си направете имолодери и тогава пишете

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #97 -: Април 22, 2012, 11:27:33 pm »
Това по-скоро е печката на колегата emm отколкото нещо свързано с Краснов. 10 % отработено масло ми се вижда много  :)
Някакви успешни нови тестове във форума има ли - освен моите и на teofilius? Миро,какво стана с твоята установка?   

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #98 -: Май 12, 2012, 06:39:59 am »
@EDM electronics

Може да е просто някакъв емулгатор - (соев/яйчен) лецитин, КМЦ (карбоксиметил-целулоза) или нещо такова :) . Просто емуслията да се стабилизира...

А полученото гориво е подходящо най-вероятно за вдигатели с монтиран Гийт-Пантон реактор (там нали използват някакви такива съотношения гориво-вода).

Прав си PyroVeso ,
само че за водно - горивна емулсия може да се ползват детергенти и ПАВ ( повърхностно активни вещества) които не се използват във хранителната промишленост , които си посочил ти . Точно в тази насока експериментирам и аз.
... Освен това Краснов "не е открил Америка". Американците и японците също имат опит в това отношение .
http://www.youtube.com/watch?v=VGKPaDj2qzQ
http://www.youtube.com/watch?v=v8PbdymGFk8&feature=related
Бях открил в нет-а американска фирма която от 30 години се занимава с производство на водо-горивни емулсии       .  8)
« Последна редакция: Май 12, 2012, 07:06:44 am от krasinet »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #99 -: Май 12, 2012, 09:33:31 am »
krasi, ако в качеството на гориво се използват полярни съединения от рода на нисшите алкохоли, кетоните и т.н. (които се получават от хилядолетия естествено, и много лесно и евтино) то тогава всичките тези еквилибристики с емулсиите и тяхната стабилизация автоматично отпадат, понеже въпросните вещества естествено се смесват с вода във всякакво отношение. Нещо повече - те нативно се получават във водна среда, от която трудно (енергоемко -> дестилация, ректификация и т.н.) се отделят. Така че, джибрето - дайрекшън в а'спуха! :)

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #100 -: Май 14, 2012, 05:38:57 am »
PyroVeso
Съгласен съм с теб . Както знаем всички в някои латиноамерикански страни това е факт . Германците например през втората световна война поради липса на нефт са карали танковете и друга техника със метилов алкохол синтезиран от въглища .
Но цените на и на метилов и на етилов и на всеки един алкохол са доста над бензина и дизела така че не е икономически оправдано .
И ни остава възможността да ползваме водо-горивна емулсия .
А тази идея не е никак нова . Скоро попаднах на един фирмен сайт на една американска фирма която от 30 години произвежда водо-горивни емулсии .
Просто ни трябва достатъчно добър емулгатор . Който да е и евтин достатъчно разбира се  , малко кавитация на сместа и воала .  :)
С ултразвук кавитацията е много добра но става и с хомогенизатор или ПВН ( помпа за високо налягане както някои го наричат) която се ползва масово в хранителната промишленост .

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #101 -: Май 14, 2012, 05:00:51 pm »
krasi,
Пробвай с КМЦ (лепило за тапети) - евтинко е, особено ако го купуваш на едро, и в малко количество образува много устойчиви емулсии. Прозвежда се от дървесина, така че и възобновимо, и екологично.

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #102 -: Май 15, 2012, 07:31:34 am »
PyroVeso
Благодаря за идеята ще пробвам. Ама има други синтетични Повърхностно активни вещества които се произвеждат масово в големи количества и които са на ниски цени но не всички от тях могат да се купят на дребно. Например алкилсулфонатите които се ползват във перилните препарати или техническите сапуни за сгъстяване на минерални масла. Да не забравяме че една емулсия трябва да съдържа и други вещества, например инхибитори против корозия на горивната система на автомобила. Какво би станало ако започнеш да караш на емулсия и след няколко месеца се наложи да хвърлиш ГНП-то на дизела си поради корозия?  8)
Или от емулгатора да ти се запушат инжекторите например. Макар че от водната пара която би се отделила в процеса на горене си мисля че би могла да има изчистващ ефект за нагарите върху цилиндрите и буталата и дюзите на инжекторите на двигателя.

krasinet

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #103 -: Май 26, 2012, 10:40:49 pm »
 :( за съжаление лепилото за тапети не е подходящ емулгатор за гориво защото не може да се разрежда неограничено във вода и образува разслояване при по-голямо разреждане което не е добре. За да се получи добра водогоривна емулсия  е необходимо тя да е еднородна и с малък вискозитет.
Сега пробвам с други ПАВ. Но все още не съм получил задоволителен резултат.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #104 -: Май 27, 2012, 01:20:57 am »
Следя темата с интерес. И се сетих да ви кажа с какво вървяха Зил-овете в казармата, с една адска смес
от бензин, керосин, спирт и вода. Идеята беше да се открадне по-голяма част от бензина та някой я беше открил тая смес. Пропорции не помня точно но водата беше най-много после керосина,  бензина беше само  за аромат а спирта май за да се хомогенизира сместа. Та от тая смес Зил-овете вървяха като луди поне докато бях там. Ако има някой навит може да пробва само не знам сега от къде може да се намери керосин.