Автор Тема: Горивото на Юрий Краснов - как става....  (Прочетена 159852 пъти)

Seeker

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #45 -: Юли 09, 2011, 08:57:05 pm »
Поздрави господа ! Сега остава да се изгори определено количество "бъркоч" в калориметър и да се определи колко калории са се отделили. 
Ако количеството енергия е повече от внесеното от бензина  - значи всичко е ОК!
Но ако отделена енергия е по-малко  - ще говорим само за разширяване на условията на изгаряне на бензина и подобряване на усвояването на енергията чрез вдигане масата на работното тяло (изпаряването на водата) и подобряване КПД на ДВГ.

А каймакът който плува  отгоре е суспензия от вода, бензин и въздух.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #46 -: Юли 09, 2011, 11:14:40 pm »
teofilius
Благодаря. Пробвай тая вода като електролит, нищо чудно да се разлага по-лесно, както предполагаш. Относно скоростта също си прав, ама на това ниво търсим само доказателство - втората установка ще е по-добра.

Orenda
Може, но е добре да има и въртене на флуида и по оста на спиралата.

donhuann
Ще пробвам и ще кажа

Seeker
Калориметър нямам, но ще видя как ще работи малък ДВГ с "бъркоча"  :) Каймакът едва ли е суспензия - има маслен вид и прилича на парафин. Ще го покажа на някой химик

Поздрави

gimmy

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #47 -: Юли 10, 2011, 11:21:53 am »
Discorder  Геометрията на яйцето по данни из мрежата са посочени във прикачения файл . Успех ти желая и очаквам да споделиш резултатите.

Caduceus - Поздравления и адмирации! Най после видяхме резултат и обеснение към него. Благодаря за споделения опит!Имам един въпрос- Колко дълго време си запазва  показателя оргононаситеност структорната вода ,която правиш в началото и е използваш като информационен носител? Успех ти желаля в продълженията !

Тони

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #48 -: Юли 10, 2011, 11:31:53 am »
caduceus
Как измерваш степента на зареждане с оргон?

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #49 -: Юли 11, 2011, 09:22:22 pm »
Добре бе хора, стига сте потапяли разни неща в тази вода а сипете малко в купичка или на земята и я запалете  ;D така щом потопите нещо и бензина полепва по него и много ясно че ще гори.  :o
Направих бърз тест. Успях да запаля водата !
И аз се зачудих защо все потапят нещо. Отговорът според мен е - защото голямата част от течността не изгаря и може би Краснов не иска това да се види.
Помня, че и Найденов палеше водата в мивка - може би по същата причина.
Иначе сипвам в плитка метална чинийка - гори идеално с висок пламък.
Ефекта се запази окопо 5-10 мин- след това течността не се палеше.
Но пак казвам - беше съвсем бърз тест - смесих 300гр вода и около 10 гр медицински бензин.
Бъркане 10-15 мин с миниатюрен миксер > никакъв резултат
Добавих отново 5-10 гр бензин >Бъркане около 3-4 мин (този път внимавах за "онзи" вихър).
Появи се малко от "пяната" отгоре и се получи запалването.
Гори течността, а не пяната, пяна е силно казано, по-скоро петно малко по-голямо от метален лев с друга консистенция.
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 10:27:57 pm от tobo1 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #50 -: Юли 11, 2011, 09:31:12 pm »
tobo1  - а когато, запали водата в чинийката всичко ли изгоря?   Аз не сетих да направя такъв опит честно казано.  Помпата ми замина но се надявам следващите дни да направя по-сериозен опит  и с по-добра помпа.  Темата е интересна въпреки, че за мен не е от първостепенно значение.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #51 -: Юли 11, 2011, 09:36:28 pm »
Не. Не изгаря всичко. Повечето остава.
Бензина е силно летлив, може би с по-тежки фракции ще е по-добре (нафта, мазут, дори нефт-но не знам продава ли се някъде наблизо) ,
а и имплодирането при мен липсва нацяло.
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 09:30:18 am от tobo1 »

Strashimir

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #52 -: Юли 11, 2011, 10:23:57 pm »
т.е. изгаря само бензина :-)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #53 -: Юли 11, 2011, 10:31:50 pm »
т.е. изгаря само бензина :-)
Мисля че не. Пробвах да изгоря същото количество бензин и горя доста по-кратко време от всичките ми чинийки с водата.
Освен това без разбъркването е абсурд да се запали 300 гр вода с мъничко бензин вътре.
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 10:34:44 pm от tobo1 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #54 -: Юли 11, 2011, 11:32:41 pm »
gimmy
На структурираната вода - след 24 часа зарядът падна на 9.2, след 56 часа - 7.3/10
На сместа - след 56 часа е учудващо висок, 9.1/10

Тони
Ментална радиестезия, с махало. Таблици до хилядни, десетстепенна скала в плюс и минус.

Общи наблюдения от преди малко:
Сместа не запали; след добавяне на 100 грама структурирана вода /макар с намален заряд/ и 3 мин бъркане с яйцето, пука и леко подпалва, но не гори като хората. Почти не мирише, т.е. бензинът в сместа явно е поизфирясал  ;D
Все пак - паля с нормална запалка, не със силен газов пламък като Краснов. Може би има значение, в един клип той с нормална запалка много трудно подпали неговата вода...

tobo1
Поздравления! Трябва да станем много, за да не ни изкарват наивници. Утре и аз почвам пак опитите по темата

 

gimmy

  • Гост
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #55 -: Юли 12, 2011, 08:07:03 am »
caduceus , Благодаря ти за отговора. Явно така получената структурна вода е нестабилна  във времето. Какво ще кажеш да се съхранява в съд за дозарежадане и да покрива тези загуби? Преди време, изказа предложение за заряд(активиране) на горивото в съд с обвивка от органика и алуминиево фолио, Ако го пазиш съда , може ли да пробваш, как ще се държи този  показател при такова съхранение?
По отношение на въпроса на Тони - Ментална радиестезия, с махало. Е ли възможно всеки да се научи да го ползва или трябват специални умения и способности? Някакви насоки и стъпки да се самообразоваме? И дали е възможно да се съпоставят резултатите от такова измерване на различни оператори, как мислиш? Благодаря предварително за коментара ти.
Имаш  съобщение на лични.
Успех!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #56 -: Юли 12, 2011, 10:50:23 am »
т.е. изгаря само бензина :-)
Мисля си какво се случва.... Явно има част от течността наситена с бензин(нафта) която изгаря.
Или част която изплува бързо отгоре.
В чинийката остава неизгоряла течност (вода), изгаря филм който е изплувал(??) най-отгоре.
При потапянето на мрежичка или друг предмет, тази филм полепва и гори.
При Найденов този филм полепва по мивката и гори, останалото изтича в канала.
Затова:
Итересно ще е при следващи експерименти да се изтегли течност със спринцовка от долните слоеве на течността и да видим дали пак ще гори.
Краснов казва, че водата е наситена с водород и кислород които се свързват-т.е. гори. Но само казва.
Без калориметрични измервания няма да знаем отделя ли се повече топлина/енергия от тази на добавения чист бензин.
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 03:42:03 pm от tobo1 »

Неактивен kaisersoze

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #57 -: Юли 12, 2011, 11:16:10 am »
Мисля, че е некоректно нещата да се сравняват с Краснов. Това, което колегите направиха са просто приложения на принципа в установки сглобени в домашни условия за 1 ден работа най - много. И се вижда, че в принципа хляб има. Но за да има по - сериозни резултати е необходим и по - сериозен подход. Необходимо е да се получи стабилна субстанция. Вчера си поиграх и с един най - обикновен фрапе шейкър в малка колба при добака на нафта и бъркане около 5 мин се получава ефекта. Но се губи в рамките на минути. Няма стабилна субстанция. Друго, което забелязах е ,че при бъркане само на вода си променя вкуса. Става изключително приятна за пиене и почва да сладни осезаемо. Все едно има захар в нея ( това е оргонният заряд според мен ).

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #58 -: Юли 12, 2011, 11:52:03 am »
Има руски патент качен във форума (мисля е емм го беше качил) който, показва устройство за смесване на вода и бензин в равни пропорции 50 на 50. По спомен устройството представляваше 2 малки смесителя, които се развъртат на висока скорост, получената смес е стабилна и може да гори в двигател. Когато бъркаме само с миксера получаваме смесване но то няма нищо общо с желания ефект. Отдавна е известно че вода и бензин могат да се смесят, но сместта не е устойчива. Това което виждаме е съвсем друго, полученото гориво е наистина гориво.
 В моя двигател съм горил кислородна вода с бензин след 10 минути работа водата побелява и се получава хомугенна смес но тя не гори като бензина. Горил съм активирана вода с високо PH над 9, водата не изгаряше, но пък за сметка на това двигателя работи без атмосферен въздух. Последното е странно но факт ( отговорите в крайна сметка са логични и естествени). Това, което Красанов и нашите колеги получават е различно.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Горивото на Юрий Краснов - как става....
« Отговор #59 -: Юли 12, 2011, 11:54:21 am »
Друго, което забелязах е ,че при бъркане само на вода си променя вкуса. Става изключително приятна за пиене и почва да сладни осезаемо. Все едно има захар в нея ( това е оргонният заряд според мен ).
:o :o :o

@Orenda,
В действителност имаше някъде тук схеми (или коментар), за водна емулсия, която руснаците правят с високооборотен "смесител". Ставаше въпрос за около 15 000 оборота, но този процес трябва да е постоянен (водата постоянно да се бърка с горивото).
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 11:57:29 am от mzk »