Автор Тема: Поредният електролизер  (Прочетена 23716 пъти)

sheki

  • Гост
Re: Поредният електролизер
« Отговор #15 -: Ноември 10, 2009, 09:12:55 pm »
Правил ли е някой друг замервания на ламда сонда  , да даде инфо.

Замервания не ми се налагало да правя но наскоро слагах на колата ламбда сонда емулатор, за да не ми отчита грешки компютъра когато карам на газ, схемата я намерих в нета и ето какво пишеше

Цитат
Схемата представлява генератор на правоъгълни импулси с честота 0,5-1Hz и амплитуда 0,2-0,8V .
Тънкия момент е в настройката на амплитудата на изходния сигнал. Светодиод се използва като стабилизатор на напрежение което за червен светодиод трябва да е около 1,6V.
Но за различните светодиоди варира, така че трябва с подбор на делителя R5/R6 да се постигне 0,8V на изхода. Делителя в случая дели на половина това напрежение…

Като я сложих грешките спряха.


v_silianov

  • Гост
Re: Поредният електролизер
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2009, 09:36:23 pm »
М то при газова е ясно че ламбдата ще се обърква. Пък и има различни ламбди едни са резистори едни генерират ток. Моята генерира ток. Много ми е чудно как ги пускат тия схеми като не се знае каква е ламдата в колата. И въпроса е дали наистина ламдата си променя показанията или това е просто някакъв мит за да се обедни сместа и по този начин да има  по-голяма икономия.
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 09:39:26 pm от v_silianov »

dedofire

  • Гост
Re: Поредният електролизер
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2009, 11:19:05 am »
v_silianov  ами то си е акумулатор това и ако има някъде по веригата кондензатор ето ти 3 те секунди.

v_silianov

  • Гост
Re: Поредният електролизер
« Отговор #18 -: Декември 11, 2009, 02:57:30 pm »
Някой знае ли от къде иде кафявия цвят на електролита, след като поработи известно време.
« Последна редакция: Декември 11, 2009, 04:01:00 pm от v_silianov »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Поредният електролизер
« Отговор #19 -: Декември 11, 2009, 09:00:13 pm »
От примеси във водата, или съставки в неръждавейката. След време тези съставки си заминават и електролита си остава чист.

popai_82

  • Гост
Re: Поредният електролизер
« Отговор #20 -: Декември 12, 2009, 01:32:10 pm »
 На мен ми се струва че тая гняс помага на електролизата, незнам дали уреда не ме лъже нещо, ама съм си взел суперски сонди и не вярвам.

« Последна редакция: Декември 13, 2009, 09:59:09 pm от popai_82 »

mafiota

  • Гост
Re: Поредният електролизер
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2010, 01:47:18 pm »
А дали нещата ще станат ако колата е с газова за пропан бутан, и система за ламбда контрол, дали ще има по-добър ефект?