Автор Тема: Купувам кристали  (Прочетена 37775 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Кристали
« Отговор #15 -: Януари 01, 2010, 11:51:23 pm »
чико
Знае се само че уредът на Велц има два основни компонента - оргонитни пластини и генератор на пулсиращо ел.поле, свързан с тях. Получената по тоя начин оргонна помпа натрупва заряд в пластините за структурния линк. Оргонитът на Велц е алуминиев прах + смола, самостоятелно няма излъчване поради прекалено дребните метални частици. Проработва при стимулиране с импулсно високо напрежение. Правил съм такъв преди години, но тогава не знаех, че действа само така и си помислих че съм объркал нещо технологията  :)  За какво ползваш уреда ИГА-1 ?

altium
Нашите вероятно не знаят, но производителят да - преводът на български е директно от сайта на Карл Велц  ;) Аз също знам, но не ми се ставаше дистрибутор на толкова скъпи, а сравнително елементарни уреди  ;D

GMG
Т.нар. "талая вода" /рус./ за която споменаваш е съвсем различна тема от тази за която става дума. Наистина е много полезна, но е за пряка употреба. Тук се говори за оргонни технологии, свързани с кристали, магнити, специални материали като оргонит, структурни линкове за дистанционно въздействие  и т.н. Само уточнявам.

Поздрави
 
« Последна редакция: Януари 01, 2010, 11:58:50 pm от caduceus »

чико

  • Гост
Re: Кристали
« Отговор #16 -: Януари 03, 2010, 11:19:56 am »
Caduceus
Зная как действа генератора на Велц.Искам да открия само точна схема и да го построя.
Не ми е нужен за преструкториране и зареждане на вода.
Игата я взех да я ползувам за металотърсач но нещо не се получава.

чико

  • Гост
Re: Кристали
« Отговор #17 -: Януари 03, 2010, 11:28:57 am »
GMG
* Как да получим протиева вода

За подобряване качеството на питейната вода в домашни условия може да използваме хладилника. Пречистването става по следния начин.

Чиста емайлирана тенджера се напълва с обикновена чешмяна вода и се поставя в хладилната камера на домашния хладилник. След около 4-5 часа се изважда /точното времетраене се установява в последствие от практиката/. От повърхността на тенджерата се отстранява полученият лед, а останалата вода се излива в друга тенджера. Ледът, който сте изхвърлили или който е облепил стените на първата тенджера, представлява концентрат на “тежка” вода, която замръзва при температура 3,8 градуса по Целзий – тя е вредна за организма.

Щом водата във втората тенджера замръзне до 2/3 от обема си /практиката показва за колко време става това в конкретните условия/, незамръзналата вода се излива – това е “леката” вода, която съдържа различните примеси и соли и затова по-трудно замръзва. А от леда, който остава в тенджерата, се образува вече чиста вода. Именно тя е протиева вода, която можем да използваме за пиене, готвене, компоти, варене на билки, използване при лечебно гладуване или в дните на “екадаши”, или в дните на разтоварване.

Протиевата вода, освен че е пречистена до 80 процента от всички вредни примеси, притежава и очистителни свойства и по структура е най-подходяща за организма

чико

  • Гост
Re: Кристали
« Отговор #18 -: Януари 03, 2010, 01:57:46 pm »
Принципно генератора излъчва Чи ,прана ,ка или така наречената оргонна енергия.В този генератор в зависимост от мощноста му се ползва оргонен акумулатор ,бобина ,управляващ генератор и кварцов кристал.Кварцовия кристал е един от важните детайли в генератора и за това пиша в тази тема.Действието на генератора е обяснено в сайта който съм дал. И те много са на ясно как действат устройствата им.

ppankov

  • Гост
Re: Кристали
« Отговор #19 -: Март 09, 2011, 08:37:03 pm »
Има други постановки, които извличат енергията например от пирамидален или кристален концентратор, регулират силата чрез потенциометър и я излъчват през пластини към обработваната материя - т.н. атлантски генератор. Освен това заредена електростатично мрежа задържа потока од /оргон/, наблюдавано е екраниране с използване на зареден с ВН фарадеев кафез /опити на Робърт Монро с астрална проекция/.

Еx драги ми caduceus, откога чакам да ни дадеш схема или скица на този атлантски генератор :) или поне линк - ще сме ти благодарни  :D

Най после се вдигнах и отидох до музей "Земята и хората", много богат избор на кристали и минерали в магазина.
Прикачвам една снимка, купих си няколко вида, като на средната редица са кварцови планински кристали
суров кварц, розов суров кварц и обработен кварц. Другите са надписани любезно от продавачката :)
Не е задължително да се посещават експозициите, от входа направо се влиза в магазина и си избираш
каквото ти трябва. Обработени и необработени, по големина, всякакви. Хубаво е да се види като разнообразие.
Интересен е факта, че не всички кристали са от България, установих, че има експонати от Мозамбик, където "Геоминресурс"  имат мини.
« Последна редакция: Март 10, 2011, 09:18:09 pm от rebel »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Купувам кристали
« Отговор #20 -: Март 10, 2011, 01:47:34 am »
rebel
Имам книга на Серж Кинг със схема на т.нар. атлантски генератор, но нещото е елементарно и обясненията са лаишки :) Все пак ако ти е интересно ще цъкна страницата. Споменава се лаборатория на име P.E.Z. и някой си Александър Майнинг, който продавал такива устройства. Това е праобраз на Велц чи генератора, само че с од източник /пасивен концентратор/ египетска пирамида. Авторът Кинг е измислил и т.нар. манабокс и манаплейт, които са съответно кутия и пластина, обработени с ВН електростатично полеи представляващи разновидност на оргонния Райх акумулатор. Общо взето - аматьорщини.
В момента правя тестове със схема, за която сам съм установил след доста проби, че работи добре. При од има определени принципи, различни от електричеството - номера е да се смесят двете в една система, за да се ползва ел.-а за усилване на натрупването и излъчването на од.  Минерали, бобини, лайденски стъкленици, резонансни контури, пулсиращ ток и др. чудесии - чертая схеми, навивам тел и лепя фолио, та се късам. Има общо с Тесла, но не съвсем. Опитвам се да концентрирам и контролирам достатъчно силно од поле в канал /горивопровод, въздуховод, водопровод/. Може да се ползва и за домашно зареждане на въздух - за здраве. Имам резултати, но като станат нещата, ще покажа - засега нероден докрая Петко гледам да не обсъждам, надявам се всички колеги да ме извините за това  :)   
Поздрави

Dex

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #21 -: Март 10, 2011, 09:56:59 am »
Най-добрия оргонен генератор, представлява запер, чийто плюс е свързан с една метална пластина. Слагате водата отгоре и я зереждате с оргон. Просто, ясно и осезателно работещо. Купешките чи генератори, не са по различни. Даже нямате нужда от разни кристали.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Купувам кристали
« Отговор #22 -: Март 10, 2011, 02:08:40 pm »
Dex
По принцип си прав, че така се излъчва позитивно поле, но е слабо и няма сериозна проникваща сила. Затова и се ползват носещи вълни с друго естество, например звук- това с високоговорителя и запера беше твоя разработка, нали?  :) Относно кристалите - тяхната од-вибрация е особено проникваща, още барон Райхенбах го е открил - друг въпрос, че не всеки става. От друга страна, в смесените ел-од вериги има и масов резонанс, лавинообразни процеси на излъчване и т.н. неща, които усилват много ефекта и с които се блъскам в момента. Разликата е както в пасивните од излъчватели на В.С.Гребенников от началото на изследванията му и готовата платформа накрая  ;) Едното излъчване предизвиква мравучкане по кожата, а другото го кара да лети със скорост 2 маха
Поздрави
   

Dex

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #23 -: Март 10, 2011, 05:42:14 pm »
Цитат
Затова и се ползват носещи вълни с друго естество, например звук
Това, което генерира носеща вълна е вашия собствен мозък, най-силния генератор на торсионни полета. Всяко квантово устройство е безполезно без вашето съзнание и мозък. Когато работите с квантов генератор, вие и уреда , ставате едно цяло. Вижте какво пише под първия клип тук http://patrick0psy6aesteii.yolasite.com/psycotronics-and-gemstones.php
Късно ще осъзнаете, че всички странни устройства са само едно продължение на вашето съзнание. Точно затова запери и мапери, не помагат на всеки. Някои хора са толкова негативни, че без да подозират сами саботират действието на квантовите генератори, като заперите.
altium
Аз каквото съм написал, съм го валидизирал за себе си. Гледал ли си Матрицата? Ще цитирам. Морфей към Нео:
- Аз само мога да ти покажа вратата, но ти сам трябва да влезеш през нея.


ppankov

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #24 -: Март 10, 2011, 07:50:13 pm »
А тъкмо беше станала една хубава дискусия.... :)
Интересни са ми мненията на всеки един от Вас, но моля в определената тема.
Моля, админа да бие катинара на темата.
rebel

Dex

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #25 -: Март 10, 2011, 09:52:59 pm »
Кристали има до Бачковския манастир. В почивните дни идват хора, които ги продават по сергиите. Това, ако имаш път натам.

vitan

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #26 -: Март 11, 2011, 12:08:15 pm »
По весникопродавците има поредица: Съкровищата на земята. Ще има цяла колекция полускъпоценни камъни. Сега на промоция са пуснали Аметист. За който се интересува, поредицата ще е далавера :)

ppankov

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #27 -: Март 11, 2011, 04:31:50 pm »
По весникопродавците има поредица: Съкровищата на земята. Ще има цяла колекция полускъпоценни камъни. Сега на промоция са пуснали Аметист. За който се интересува, поредицата ще е далавера :)
Мерси Витане.
Възползвах се още днес и си купих. За 2,45лв е доста голямо парчето аметист.
В следващото издание след две седмици ще има камък тип "Тигрово око" заедно със кутия за колекция на
камъните, но цената ще е около 6 лева, което пак не е много.

dtmf

  • Гост
Re: Купувам кристали
« Отговор #28 -: Май 24, 2011, 12:58:37 am »
Аз си купих няколко необработени планински кристала от auction.bg. Човека който ги продава има десетина такива обяви, и пише че са от рудник "Крушев дол".

Все още не знам за какво точно ще ги ползвам, но като дете винаги съм вярвал че могат да светят:). Няколко си сложих на бюрото, а един малък нося винаги в джоба. Казват че били "естествен природен компютър".
« Последна редакция: Май 24, 2011, 11:14:44 pm от dtmf »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Купувам кристали
« Отговор #29 -: Май 24, 2011, 10:02:15 am »
Tрябва да се внимава с минералите! Повечето от тях действат положително на биополето на човека, но съм виждал дете(7год), което при съприкосновение с определен вид "камъни" се чустваше зле и започваше да повръща. Аз имах определени проблеми със ставата на дъсната си ръка. Посъветваха ме да използвам "камъни". Отидох в един магазин за минерали и както ми бяха казали избрах напосоки два кръгли полускъпоценни камъка с големина на яйце. Започнах да слагам камъните на болната става всяка вечер преди заспиване. Положението се подобри и нямям това изтръпване и болки в ставата.
Съветът, който ми дадоха при избора на камъните е че тръбва когато пипаш камъка да чувстваш топлина. Не съм много "сенсорен", но доста се постарах, когато избирах "камъните" ( Продавачът два пъти идва и ми предлага помощта си). Така, че: БЪДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ. За съжаление книгите за минерали само до някаква степен могат да ви бъдат полезни.