Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Идея за получаване на водна пара

(1/3) > >>

freeman:
имам идея как да се получи пара необходима за двигателите.
не знам дали сте виждали в Метро едни декоративни шадраванчета от които се стеле нещо като дим но не нагоре ,а надолу.това не е дим а студена пара,получена с ултразвук,като се спре устройството на дъното му се вижда един пиезозумер.резонансната честота на водата е 42 800 Hz обаче не знам дали тази честота се модулира.предполагам че да.та мисълта ми е вместо да се загрява водата с увита около ауспуха медна тръба,да се ползва едно такова зумерче,което може да се направи и управляемо спрямо оборотите на двигателя. направих генератор за 42800hz но не намерих подходящ зумер.в магазините открих зумери до 10000hz.

mzk:
Не знам дали ще успее да продуцира необходимото количество пара. Освен това с такова решение се съмнявам да решиш проблема с динамичността. За тази цел са коментирали инжектор в началто на реактора. А той като е загрят като впръскаш в него вода, ако има нужната температура ще стане на пара? Поне така си мисля...

lpafdm:
някой има ли идея дали реактора ще работи ако:
1. вместо депресия на изхода да подадем по високо налягане на входа
 2.използването му в правотоков реактивен двигател /т.е. една тръба реактора в нея запалените газове директно да обтичат реактора /

lpafdm:
идеята ми е да несе използват кмпресорни или вакуум машини

jantar:
Това в шадраванчето не е зумер а ултразвуков излъчвател
:))
Опитай с телефонна слушалка

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия