Справочници, схемотехника, теория > Измерителна и генераторна техника - практически схеми и софтуер

Дигитален честотен генератор (с DDS)

<< < (2/4) > >>

mzk:
Здравей Радко!

Изключително съм благодарен за инфомацията!

Въпрос: при какви условия мога да сменя AD9835 с AD9851. Т.е. да се разшири поддръжката на генератора до по- високи честоти?

Благодаря предварително!

Радeв:
Ами да ти кажа би трябвало да се управлява по подобен начин, 50/51 имат и включане и изключване на множителя на тактовата честота, но не съм наясно в даташийта му си пише.
 (той работи на 30MHz а след множителя по 6 тактовата честота става 180)Попринцип няколко такива генератора ако се сложат в паралел, т.е. интерфейса им за задаване на честота, тактовия генератор и захранването, и чрез самостоятелен контрол на фазата ще се получи 2,3 или много фазен генератор.

krasyo7701:
Преди два месеца случайно попаднах на тази схема, хареса ми и тръгнах да търся елементите по нея. От Farnel си поръчах AD9835 и ми излезе 38лв, намерих и останалите елементи но накрая най труден за откриване се оказа операционният усилвател, дори и еквивалентът му който е даден по схемата го няма никъде по онлайн шоповете в България. Тръгнах да търся някъкъв друг подходящ операционен усилвател и попаднах на АD847 който се явява и пълен еквивалент по корпус на LM6361, за мое щастие в Farnel го предлагаха на цена от 6 евро и нещо. Поръчах го и се надявам скоро да пристигне.

EDM electronics:
http://radiokot.ru/circuit/digital/measure/22/
Функциональный DDS генератор на AD9851 и AVR.

dedofire:
Момчета хубаво сте я намерил. Директното цифрово синтезиране отдавна се използва още 1996-7 Анолог Дивайсис за първипът пуснаха схемата. Това което сте дали е така да се каже експериментална схема. За да ви работи генератора добре трябва да направите и диапазонни филтри. Имайте на предвид че се появяват много хармоници пир ДДС. Ако имате достъп до спректрални анализатори направете си труда да направите едно замерване. Потърсете по хубава схема.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия