Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Генератор на mito_kupona

<< < (2/2)

Seeker:
Можеш ли да ми изпратиш модела и номера на ТХО за да пробвам да повторя точно опитната ти постановка? Какви са размерите на тръбата , дължина, тип на изолацията между намотката , стъпка на навиването и др.. Ако се постави галовакс(диелектрическата проницаемост - 5) или епоксидна смола(д.пр.-4,2) , като диелектрик между пластините на кондензатора така  да се увеличи капацитета 5 пъти и така няма да се налага да се поставя външен кондензатор.

mito_kupona:
Здравей Seeker, извинявам се,че се забавих с отговора, но просто нямам време. Тхо-то е 37742 от портативен тв. филипс, но оригинално, а не
аналог. Тръбата е 32мм, първичната има 36 нав.  с многожилен проводник 2,5мм с тефлонова изолация. Вторичната са две по 18 нав. навити точно върху първичната, не със среден извод, а две навивки една до друга с 4 извода от същия проводник. С две думи бобините са навити бифилярно една върху друга. За диелектрик на кондензаторите използвах фолио от
обикновени папки. Сега чакам да ми доставят едно специално керамично фолио, с което се надявам да увелича капацитета и да не се налага
 да слагам външни кондензатори, а и да вдигна прага на пробивното напрежение. Алуминиевото фолио е от това дето се използва при готвене
на разни манджи. Ако имаш и други въпроси пиши.ПОЗДРАВИ!!!

mito_kupona:
Здравейте колеги, намерих малко време да поизпипам нещата. Така изглежда новата бобина, но и конфигурацията е малко по-различна. ПОЗДРАВИ!!!

mito_kupona:
Здравейте всички, тепърва започвам експерименти с новата бобина и затова искам да кажа няколко думи за конструкцията и. Тя е по-различна от оная с кондензаторите вътре в нея. Тръбата е пвц ф50мм и дължина 34см, вътре в нея е поставен екран от алуминиева мрежа. Първична 88нав. от многожилен проводник 2.5мм, вторични две по 36 нав. от същия
проводник. И трета намотка от 12нав. от проводник 6мм, на която се подава високо напрежение от разрядника. Най отгоре се прави втори екран от алуминиева мрежа, на снимките го няма, защото още не го бях поставил. Проводника е с тефлонова изолация до 750 волта. Важно условие - масите на всички намотки трябва да са равни. Толкова за сега, ако имам някакви полужителни резултати, ще ви информирам. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ НА ВСИЧКИ!!!

п.п. Амежду другото ми се върти в главата идея, как може да се направи тоя електростатичен кондензатор, за който говори колегата ЕДМ електроникс, но това ще бъде тема на друг разговор.

куве:
Стана ли генератора с новата бобина? Някакви подробности...

Regards.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия