Автор Тема: Отопление с биогаз (метан)  (Прочетена 14966 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Отопление с биогаз (метан)
« -: Октомври 16, 2007, 03:15:14 pm »
Здравейте, имам идея за отопление с фекални газове (метан).За момента използвам централната канализция като изсмуквам газовете с помпа и ги вкарвам в печката в началото започва да гори силно и след известно време затихва.Предполагам че се изчерпва количеството метан което е застояло по тръбите.Следващата ми стъпка е със септична яма.Но за да има гниене и отделяне на газове трябва да има и загряване..предполагам?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Отопление с биогаз (метан)
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2007, 04:04:21 pm »
Температурата в земята е по- висока обикновено? На такъв принцип бият и тръбите за отопление на термопомпите (климатиците). Но дали е достатъчно за метана... :)

Въпрос за колите: да приемем, че има бити 2 тръби в двойката в тръбата на ауспуха, излизат медни тръби към входящия колектор, какъв е най- лесният/простият начин за подготвяне на гореща вода?
Смятам да използвам пароструйка (вкъщи имам - 220в, но проблемът е, че се затапва и след исвестно време и свършва водата). Пароструйката- за експерименти, а по- нататък? 5 км е средно половината от пътя който ще мина до университета? Трябва да се намери по- евективен метод за парата от гл.т. полезно действие в градски условия.

vitan

  • Гост
Отопление с биогаз (метан)
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2007, 05:06:15 pm »
Цитат на: "emm"
Здравейте, имам идея за отопление с фекални газове (метан).За момента използвам централната канализция като изсмуквам газовете с помпа и ги вкарвам в печката в началото започва да гори силно и след известно време затихва.Предполагам че се изчерпва количеството метан което е застояло по тръбите.Следващата ми стъпка е със септична яма.Но за да има гниене и отделяне на газове трябва да има и загряване..предполагам?

Търси из Нет-а, промишлено се използва това. Няма нужда да загряваш ямата, щот' няма да е ефективно. По-скоро тъпчи някъде газа под налягане ..... ако можеш.

rumen_andreev

  • Гост
Здравейте
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2007, 06:08:01 pm »
Цитат на: "emm"
Здравейте, имам идея за отопление с фекални газове (метан).За момента използвам централната канализция като изсмуквам газовете с помпа и ги вкарвам в печката в началото започва да гори силно и след известно време затихва.Предполагам че се изчерпва количеството метан което е застояло по тръбите.Следващата ми стъпка е със септична яма.Но за да има гниене и отделяне на газове трябва да има и загряване..предполагам?
         
    Поздрави
Идеята е добра.само че за да раздвижиш метаболизма на бактериите които правят газ CH4 трябва да позатоплиш акото до 40 градуса
пък си е рисково щото смесено със въздуха прави БУМ процеса е анаеробен,демек да няма кислород
и т.н. Има и други изисквания

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Отопление с биогаз (метан)
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2007, 10:15:02 pm »
Мерси за съветите.Малко е опасно със събирането на метан защото може да стане акана работа.
Имам и друга идея.Тя е малко по сложна....!
Става въпрос за газ генератор за кола, един вид печка в багажника.
1. Идеята е следната....сега всички палят печки и пушека който се отделя го изсмуква обикновен компресор...
2. След згъстяването му до 10атм. се вкарва в газовата бутилка.
3. След това задължително трябва да мине през реактор на Пантон за да достигне максимална температура за да стане избухлив газ.
4. И сега остава само да караме ....дали е така

rumen_andreev

  • Гост
заз газа
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2007, 08:04:27 pm »
[Ами и да и не Защото това което излиза от печките е много мръсно  "рядко" слабо Трябва да се филтрира от катрани, пепели и други като водна пара до като остане чист "singas" Или синтетичен газ - метан ,въглероден окис , водород,аромати и др Този газ е по-слаб и по- скъп
по-принцип става , но по-евтино е да се постави метан бутилка
Аз правя съоражения за производство на гориво от дървени отпадъци"сингаз",но то е по-подходящо за генератор за ток и когенерация
Трябва да знаеш че съм научил много неща от форума на  Беинса.инфо
и от форума в Жив дом.
Надявам се да съм отговорил на въпросите

technical

  • Гост
metan
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2007, 01:05:22 pm »
А как по точно си направил това със засмукването от канализацията.

rumen_andreev

  • Гост
Re: metan
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2007, 05:44:49 pm »
Цитат на: "technical"
А как по точно си направил това със засмукването от канализацията.

  Znaesh li che w Troian mojem da prawim tok ot dyrwesnite otpadaci
Sorry za latinicata no sym dalechniq istok za edna nowa tehnologia
Kato se pribera wv Balgaria shte go redaktiram

technical

  • Гост
Re: metan
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2007, 05:25:52 pm »
Цитат

Znaesh li che w Troian mojem da prawim tok ot dyrwesnite otpadaci
Sorry za latinicata no sym dalechniq istok za edna nowa tehnologia
Kato se pribera wv Balgaria shte go redaktiram


Газ генераторите са ми познати в общи линии.Някога в стрария завод за шперплат (КОПРОИЦ),по късно Г.Димитров е имало
немски камион ВОМАК ,който е бил изцяло на газ от дърва.Не ми е ясно какво е КПДто на една такава система.Т.е. от килограм дърва (примерно) бук със влага 25% колко газ ще излезе и от там колко вата ток ще се генерира.

rumen_andreev

  • Гост
Отопление с биогаз (метан)
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2007, 02:40:46 pm »
Днес пуснахме един газификатор 440 кВ за производство на електроенергия от дърва. От един тон дърва излиза около 1000 кВч електро и 1500 кВ топлинна енергич.

Днес присъствах на пробен запуск на реактор който произвежда газ за производство на електроенергия 440 кВ предназначен за експлоатация в Германия в следващите дни ще публикувам схеми и снимки
« Последна редакция: Декември 06, 2008, 06:51:42 pm от mzk »