Автор Тема: 4 пъти по-ефективна електролиза на води богати на уреа  (Прочетена 25922 пъти)

zapadug

  • Гост
Аз наистина не знам какъв ще е токът със сигурност. Според мен е 5/(4+(0,1/2)) А  при двете паралелни клетки, но не знам този минимален 1,3 В потенциал за започване на електролиза как се вписва в уравнението за тока в двата случая:

-1 клетка
-2 паралелни клетки

Поздрави.
« Последна редакция: Януари 15, 2016, 05:07:43 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Боже ! Боже ! Спрете до понеделник. Ще ви спретна един клип, и тогава ще си уточните, кой крив кой прав ! Само няма да пикая в клетката, че ще се развони неприятно !
До понеделник се размислете в/у формулата дето я пуснах в #12 ! Там нищо не е случайно !
А е тока който ще тече или възнамерявате да пуснете през клетката,
26.8 касае закона на Faraday,
16.8 е моларният обем на газовете,
С е броят клетки серийно вързани в електролизера,
след равното получаваме минимално произведени литри газ 2H2:O2 в час !!
Както виждате, никъде в сметката няма напрежение, няма съпротивление ? Това са фактори които касаят грамотната конструкция, плътност на електролита и работна температура ! Запомнете, електролиза се прави с ТОК и колкото се може по ниско напрежение. При спазване на тези два фактора можем да говорим за ефективна електролиза ! Практически ако напрежението е под 2 в. вече сме в зоната на еф. елктролиза. При правилно подреждане на всички фактори се получава и така желаният оН2 (орто-водород) ! По високо енергиен изомер на водорода ! Так можем да получим до 15% повече след равното на формулата!
На края ще прибавя една мисъл на Н Хайтов. "Едно е да ти се иска, друго е да го можеш, трето и четвърто да го направиш." Точно за това множество ентусиасти са стигнали само до искането, оказало се че моженето не е просто и до трето и четвърто не са стигнали !! Особено ако са се гръмнали два-три пъти !!
Електролизата е динамичен процес, и във всеки момент вътре в клетката нещо се променя ! Електролизата е преходен процес, разбива молекулата на атоми ! Но ако продължим нататък ?? LENR е факт нали ?
Поздрави !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
zapadug, мисля, че колегите Радико и juliang ти отговориха достатъчно изчерпателно?

Токът ще ти е 0.8 ампера.
Плътността му ще е 0.00008 А/кв.см.
Напрежението ти ще е 0.125 волта.
Повтаряш един и същ въпрос, защо? Очакваш следващият отговор да е по-различен ли?
Ами вземи го измери тоя ток в края на краищата вече!

Ако искаш да питаш при тия изходни данни на ток и напрежение каква площ да са ти електродите и на какво разстояние - друга работа, ще ти се отговори...но ти не питаш това!


zapadug

  • Гост
Михаил Кузмов

Ако спретнеш една електролиза през резистор и пуснеш резултати, те признавам за баровец :D.
Много бих бил благодарен.
Дори и да е при различни (удобни за теб параметри).
Поне малко да са близки де.
Много благодаря.

Поздрави.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Е т'ва вече е друго ! Щом съм произведен в баровец на форума ! Те, такава титла нямаше !!!!!

zapadug

  • Гост
М/у другото днес направих малко опитче.

1.5 В АА батерия през 6Ома резистор и в чиния солена вода(вода+готварска сол) и през мултицета (на амперметър)
затворих веригата(едната проба в разтвора, другата към резистора).

По пробата в разтвора се образуваха мехурчета.
Експеримента беше доста зле направен (поради липса на материали).


Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
fantom4e, на клетката не може да се изведе теоретична ВАХ поради многото фактори, които влияят на процеса. Но веднъж заснета ВАХ на реална клетка, тя вече може да се замества с нелинейно съпротивление във разчетите. Би могло да се заснеме влиянието на всеки един фактор върху ВАХ на реална клетка, но последващото обединяване на резултатите няма да бъде по силите на човек.
Михаил Кузмов, във въпроса се искаше отговор само дали ще протече и какъв ще бъде тока във веригата. Разглеждам ефективността от гледна точка тока преминал през клетката и загубите в ограничителното съпротивление.
zapadug, измери съпротивлението на клетката от твоето опитче. Явно там протича процес на електролиза, а това може да стане само при напрежение между плочите надвишаващо 1.23 V. При ограничително съпротивление от 6 ома, съпротивлението на клетката трябва да бъде около 27 ома. Поне толкова се получават по вторият закон на Кирхов  и мисля, че точно тази теза защитават atos, juliang  и dmitarp.
Успех!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Bat_Vanko, по принцип е така но съпротивлението на електролизните клетки като се свържат в паралел - успоредно, на групата от 2....3....и повече клетки съпротивлението ще падне по закона на Ом. Мисля че него това го интересува и клетките съответно ще дръпнат ток и ще протече електролиза. Ще протече ако все пак протича някаква електролиза ако клетката е и само една. За напрежението от 1.23 волта за да се случи електролиза..това е относително и невярно, макар Фарадей да е извел вярно формулата в нея има параметри чието влияние тя не отчита. Много важен е електрохимичния потенциал между двата електрода и елкетролиза може да има и при по малко и от 0.8 волта напрежение. Но тогава няма да има трансформиращ се ток в топлина..част от тока, а ще има трансформираща се топлина в ток - реакцията на разделяне. Т.е. ще се случи високоефективна по отношение на вложения ток електролиза, но електролита ще се охлажда.
« Последна редакция: Януари 16, 2016, 02:52:32 am от atos »

zapadug

  • Гост
Ако някои още има желание да си поиграе , ще е супер.
Мисля че такъв опит не е много сложен.

Доколкото разбрах дотук:
В идеализирания/теоретичния отговор е :
махам от 5те Волта1,23
остатъка Волтове деля на общото съпротивление на веригата (за 1 клетка)
(5-1,23)/(0,1)

за 2 паралелни клетки:
пак махам 1,23 Волта от вх. напреж. и деля на тоталното съпротивление на веригата:
4+(0,1/2-паралено св-ни клетки , всяка със съпротивление от 0,1 ома).
(5-1,23) / (4+(0,1/2))

zapadug

  • Гост
Грешка
за 1 клетка

5-1,23  /  4+0,1

Laic

  • Гост
Мммм дааа,
Четейки темата, ако не бяха постове #27, 28, 31 и 32, без малко да помисля, че съм прекалил с ракията и по грешка съм отворил БГ МАМА, но не би ....
Небивалици - първо електролизери с електроди от по 1м2, а после опити в чиния (вероятно тоалетна) ...

Тази тема, ме накара да се замисля за една друга, на Майстора - http://mazeto.net/index.php/topic,9207.0.html  >:(. И сега разбирам, колко е бил (и още е) прав Майстора.

И сега, след 39 поста, помни ли някой каква тема постави на разглеждане автора и taurus?
« Последна редакция: Януари 18, 2016, 09:12:23 pm от atos »

zapadug

  • Гост
Тема на която има само един въпрос, без отговор от 2009.
М/у другото мисля че има доста потенциал.


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
zapadug, трябваше да се замислиш защо тази тема е останала празна !? Виждам че си лаик в тази област, затова аз ще дам отговор.
Първо, самото заглавие показва не състоятелност ! 4 пъти повече с урея, а не проценти примерно ! Електролизата си има закони ! За да получиш 4 пъти повече газ при едни и същи условия спрямо водата, означава уреята да съдържа 4 пъти повече водород !! НО дори и да съдържа 4 пъти повече водород, той е в съединен вид ! За да разбием това съединение, (съединения) пак трябва енергия. Нямам представа какви съединения съдържа уреята, но няма никакъв начин да съдържа повече водород от водата. По принцип, електролизата е най не ефективният начин за добиване на водород. Но пък най достъпен ! За повече подробности трябва да се изкажат по компетентни от мен. Ама кой ли е компетентен в пикните ???
Бях обещал принципен отговор, но ще го напиша в темата "образователен документ за електролиза". Мисля там трябваше да се водят подобни дебати. Ъхъ !
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 08:59:21 am от atos »