Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА

<< < (2/39) > >>

venvel:
Аз пък мисля, че честотата е от голямо значение и колко е по- голяма толкова по-добре. Нали принципа на тези устройства е електромагнитната индукция-намотка по която се подава променлив ток, който създава магнитно поле, което се сумира с магнитното поле на постоянни магнити и отново се превръща в ел.енергия във вторичните намотки.

trax:
Ами може и да си прав (не претендирам, че ги разбирам нещата).
Аз се снабдих с голямо количество неодимови магнити от този сайт:
http://www.supermagnete.de/eng/index.php
За сега остава отворен въпроса с магнитопроводите.
Имам разни ламелни пакети от стари трансформатори, но не знам дали са подходящи, пък и не виджам как да постигна тази конструкция с междината в една от частите на магнитопровода.
На сайта на inkomp виждам, че използваните магнитопроводи са нещо като сглобяеми (или поне така ми се струва) като, че ли са различни парчета и могат да се правят произволни форми и конструкции. От каде мога да намеря нещо подобно ?

venvel:

--- Цитат ---Магнитопроводи:
С цел намаляване влиянието на вихровите токове, дължащо се на комутация, нужно е магнитопроводите да се изработват от материал със силно изразени диелектрични качества и голяма магнитна проницаемост. Това дава възможност за работа във ВЧ режим.

--- Край на цитат ---

Този цитат е от http://www.inkomp-delta.com/page10.html, както и този по долу.

--- Цитат ---Използваният материал е ферит или нанокристална сплав.
--- Край на цитат ---

А за междината - не съм сигурен дали тръбва да я има задължително. По схемата на Том Берден не се споменава за такава.

trax:
Схемите на сайта на inkomp са различни от това на Том Берден.
В единия случай има междина, в другия - не.

venvel:
Да, но ти имаш ли ел.схемата на устройството на ИНКОМП, защото аз не я намирам, докато на Том Берден я има.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия