Автор Тема: Има ли връзка между електростатично и електромагнитно поле ?  (Прочетена 19170 пъти)

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Ще се примиря със загубите само дайте идея как да го постигна взаимодеиствието.

vitan

  • Гост
:) ама ако е до мен, аз трябва ли да се примиря с бороя въпроси, които се налага да поставя за да разбера, за какво иде реч?

- схеми бол;
- очаквани резултати бол;
- фрии енерджи = ?
- параметри всякакви бол.

Ако чакаш от тия взаимодействия фрии енерджи обаче, аз не очаквам нещо особено. Поне не се сещам. Ако си видял от Нета нещо е друга работа. Ако не си видял... ти си.

ppankov

  • Гост
Например:
- автомобилна свещ със намотка около нея, през намотката тока да е високочестотен и напрежението на свещта да е над 30Кв :)
Може да са двойки отклонителни бобини - вертикално и хоризонтално, това в случай, че искаш прецизно да управляващ лъча от свещта.

ppankov

  • Гост
lz1co,
ето една постановка, която събирах, като студент, за едни "чичковци" от метрологията,
които, изследват уреди и помещения за електростатични заряди.

Транзистора е J-FET MPF-102 Motorola, за VHF обхвата, с много висока стръмност, още се монтира по ТВ-тунерите, само че в smd-пакет, има го навсякъде и е много евтин.
Антената е 50 см меден проводник - 0,75 кв.мм., при наличие на положително заредени
частици, транзистора се отпушва, чуствителността му се вдига, като се откачи заземлението и резистора 1 мегаом, тогава 1 електронволт, излъчен на пет метра разстояние отпушва транзистора и светодиода започва да свети, ще се учудиш колко е чуствителен.
Например, при сресване на коса, статичното електричество е напълно достатъчно да отпуши транзистора.
Резистора и заземлението се препоръчват за силностатични помещения, например като промишлени електротабла, обикновено без тях транзистора пробива.
Това, което съм учил от дебелите книги е, че на теория, статичното електричество е сблъсък между позитивни протони и негативно заредени електрони, но в крайна сметка резултата е  статично напрежение.

Поздрави
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 06:37:38 am от rebel »