Алтернативни енергоизточници > Други устройства на Tesla

electicity from radio and tv signals

<< < (2/2)

administrator:

--- Цитат на: "ddaanniii" ---
 електролиза на водата.Може ли някой да ми обясни и двете как се правят електролиза съм го правил с акумолатор и две графитени прички от батерия ама съвсем малко газ се отделя може ли да ми обясните как става с плочи какви са те и от каде да ги взема и най вече да ми обясните това electicity from radio and tv signals
--- Край на цитат ---

Виж това http://jlnlabs.imars.com/cfr/html/cfr12.htm

ddaanniii:
това съм го правил незнам колко пъти вече

mzk:
То въпросът е да си направиш едни "камбани", с които да хващаш газа и да го гориш после :-) прави го на проветриво място само! За предпочитане в двора или най- малко на терасата.

ddaanniii:
как на проветливо зимам един варел с 20 литра вода разлагам го с 220в в стаята и после паля цигара нищо че не пуша и ще ме дават по новините, а аз ще гледам от високо :D  :lol:

Радeв:
Принципа е като на детекторния радиоприемник.
В първите години на радиоприемането е било много популярно кристалното радио.
То представлява проста система от селекторна LC група /тунера/ и германиев кристал към който се допира заострен метал.
Аз като бял малък съм си правил детекторно радио със точкови германиеви диоди Д18/Д20/Д223. Максималнит ток на тези диоди е 1мА и срабнотва на около 0.3V.

Правил съм схемата показана в представянето на книгата "Nikola Tesla Secrets" на  Leslie Trawler която се продава за 40-50$ и претендира да съдържа изтекла секретна информация. /А според мене си е чиста измама/
Тогава не тръгна, но със заземяване би трябвало да работи и да осигурява някакво нищожно захранване.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия