Алтернативни енергоизточници > Други устройства на Tesla

electicity from radio and tv signals

(1/2) > >>

ddaanniii:


Нов съм във форума от малък се правя опити за свободна енергия, не че сега съм голям на 13 съм.Насочил съм се към това повече и след това към електролиза на водата.Може ли някой да ми обясни и двете как се правят електролиза съм го правил с акумолатор и две графитени прички от батерия ама съвсем малко газ се отделя може ли да ми обясните как става с плочи какви са те и от каде да ги взема и най вече да ми обясните това electicity from radio and tv signals

ddaanniii:
някой няма ли да ми отговори

trax:
За електролизата нищо не мога да ти кажа, но за "electicity from radio and tv signals" какво има за обяснение - то си е написано. Натрупва енергията разпространиявана от радио и телевизионните сигнали. Нещо като антена която зарежда кондензатор. Не смятам, че така ще натрупаш много енергия обаче.

venvel:
Има и по хитри неща като например така наречените earth battery. Набиваш медни тръби в земята, а в средата цинков или алуминиев електрод. Според големината на тръбата и дълбочината на която е набита(заровена) в почвата получаваш различно напрежение и ампераш, респективно мощност. Трябва да имаш елементарни познания по електротехника и електроника. Ако те интересува мога да ти изпратя материали по темата. Все пак се иска солидна инвестиция, освен ако не се задоволиш например със 100 вата мощност.

voda:
прочети и другите теми там е казано много. най важното е не ръждаема ламарина на разстояние 3-4 милиметра и работи с по ниско напрежение по безопасно е и не се стреми към повишаване на налягането опасно е

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия