Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генератор на Donald Smith

<< < (6/7) > >>

Robinzon:

--- Цитат на: MTM в Февруари 19, 2018, 09:14:40 pm ---И все пак, някой получи ли някакви резултати?

--- Край на цитат ---
Аз получих, но са странни и ми е неудобно  да ги покажа.  :o
Между другото, как влизате в чата, може ли линк?

mi68:
Здравейте,
Някой правил ли е схемата от пост №21? Според мен схемата е обърната, първичната намотка трябва да е безиндуктивна бифилярка, а вторичната единична индуктивна намотка.

nizo:
mi68, в устройството на Дон Смит има липсващ цял принцип, който води до СЕ. Дон Смит не го е показал и показва нещо, което ако го гледаш 1:1 няма да работи. Липсва това как се сваля енергия от резонансния контур без да се убива резонанса и липсва конверсията на волтаж в ток. Принципно трябва първо да разбереш как работи системата и чак тогава ще видиш, че системата която сглобяваш много ще прилича на системата на Смит, но и няма нищо общо с популярните мнения за това как работи системата. С други думи Дон Смит само дава жокери за това в каква насока да търсиш и как да сглобиш СЕ устройството, но в същото време умело заблуждава редовия електротехник за важните процеси, които трябва да се постигнат в устройството.

tobo1:
nizo освен това което казваш, Дон Смит в една от презентациите си директно казва, че НЕ показва всичко, защото "и той имал семейство". Гледал съм я доста отдавна и не мога сега да посоча линк.

mi68:
Здравейте,
Как може да свалиш енергия от трептящ кръг без да го разстроиш? Ми такъв трик няма, пробвано е хиляди пъти.
Говоря за гравитационно възбуждане на трептящ кръг от без индуктивна бифилярка, същата се захранва от ниско напрежение около 1В и огромен ток от разреждащ се кондензатор.
При този система възниква еднопосочна помпа от кладенец (черна дупка) към извор (бяла дупка), подобно на термопомпа, от ниска ентропия (информация) към висока ентропия (информация). Не виждам сложно в тази система, така работи климатика, не е нещо ново под Слънцето.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия