Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla
Тесла - вълни
mind:
Я па сметам, да одим па на даскало...
https://bg.khanacademy.org/science/ap-physics-1/ap-mechanical-waves-and-sound/introduction-to-transverse-and-longitudinal-waves-ap/a/transverse-and-longitudinal-waves-ap1
epwpixieq-1:
--- Цитат на: montanar в Януари 12, 2020, 12:47:06 pm ---Та какво е вълна
Вълната е отдаване на енергия в пространството и нищо повече.
(независимо от вида и структурата му)
...
Разделянето на напречни надлъжни и подобни е също условност и се определя от начина им на излъчване.
...
За вълната в гредата е важна само средата в която се разпространява и нищо друго.
--- Край на цитат ---
Всъщност не е точно така, макар че явно, от това което виждаме ежедневно това е най-"видния" ефект. Вълната представя релативно движение и същевременно "напрежение" на структурното пространство (или среда) в което тя се разпространява, и чак тогава идва свойството и на "отдаване" на натрупаната в това пространство ( или среда) енергия към други заобикалящи "среди", като е ясно че това отдаване е подвластно на различни функции зависещи от различните свойства на тези среди. Прочетете този ми коментар от преди 4 години, точно върху надлъжни и напречни вълни, и надявам се най-малко да видите различна динамика при проявяването на вълните: http://mazeto.net/index.php/topic,9693.msg77844.html#msg77844
Динамиката която описвам, при този си коментар, има общо с това което описвате тук, но вашето виждане е, поне спроед мен, е доста непълно:
--- Цитат на: montanar в Януари 12, 2020, 07:08:57 pm ---Та ако си представим гредата че я удряме фронтално по нея се понася вълна същата като и да я удряме странично - разликата е че в единия случай в другия край на гредата в единя случай ще имаме дифракционна картина а в другия случай ще имаме интерферентна картина и ДА - по-бавно ще достигне защото получаваме многкратно отразена от структурата на гредата вълна.
--- Край на цитат ---
--- Цитат на: montanar в Януари 12, 2020, 12:47:06 pm ---Реално определящо за една вълна е е единствено дължина и амплитуда - а дали ш е с определен ъгъл на практика няма никакво значение за същността на вълната сама по себеси......
--- Край на цитат ---
Тук имам два въпроса, спрямо какво определяте тази амплитуда и как виждате движението на "фронта" на вълната?
montanar:
--- Цитат --- Та ако си представим гредата че я удряме фронтално по нея се понася вълна същата като и да я удряме странично - разликата е че в единия случай в другия край на гредата в единя случай ще имаме дифракционна картина а в другия случай ще имаме интерферентна картина и ДА - по-бавно ще достигне защото получаваме многкратно отразена от структурата на гредата вълна.
--- Край на цитат ---
mi68:
Здравейте,
Тесла вълни, да върнем към записките на Тесла. Тесла докладва за надлъжен импулс движещ се около 3с, 3 пъти скоростта на светлината. Някой изследователи са като Тома неверни и проверят тази информация като получават лични откровения, отговарят на въпроса енергията, движи ли се с над светлинна скорост? Това не противоречи на СТО, защото става въпрос за нематериално тяло-енергия.
Подава се импулс и се констатира скорост 1,23с в дълга линия, сиреч 23% по-висока от скоростта на светлината. Опитната установка е проста и по силите на напреднали радиолюбители. Имаме излъчващ ТТ и две четвървълнови антени разположени надлъжно на разстояние 1м. Двете антени са свързани с еднакви кабели към двувходов гигахерцов осцилоскоп. Като се знае разстоянието и като се отчете фазовата разлика, лесно се изчислява скоростта на импулса.
По сложен експеримент за лаборатория е да се ползва криогенна техника и свръхпроводници. За датчици се ползват два лазерни лъчи разположени напречно на гравитационния импулс, а приемните фотодиодите са свързани към гигахерцов осцилоскоп. Отчетената скорост е 64с, 64 пъти скоростта на светлината. Импулсът бил толкова силен, че пробивал 4см бетон. Технологията е засекретена, защото може да се ползва за военни цели, така стигаме до важната тема, ако няма външен контрол, то обезателно трябва вътрешен контрол т.е. "Чистата душа".
Друго характерно е липсата на откат, ли нарушаването на трети принцип на Нютон. Това явление може да сравним с пушечен изстрел. Куршумът отива много надалеч с много по-голяма скорост, а газовете са около оръдието във Формата на вихър. Разбира се това сравнение е частично вярно, защото в реалния изстрел имаме откат на оръжието. Токът е барута, който се превръща в газ и газов вихър. Да разгледаме три вида ток:
-постоянен ток, характеризира се с един параметър - амплитуда (големина)
-променлив ток, характеризира се с два параметъра - амплитуда, честота (период)
-импулсен ток, характеризира се с три параметъра - амплитуда, честота (период), стръмност-преден заден фронт, нелинейност.
Тесла-вълните възникват при импулсен ток, при нелинеен (експоненциален) ток на разряд на кондензатор. При ТТ имаме електрически и вълнов резонанс, който чисти хармониците и Тесла вълни са минимални.
От изложеното по-горе се вижда, че ефир има, може да го наречем пространство-време по Айнщайн или физически вакум, а може и тъмна материя и тъмна енергия. Ако се върнем към ОТО, там с енергия може да се пробие пространството и да се създаде тунел (коридор), другото е с маса т.е да имаме черна дупка. Ако се върнем към "Филаделфията" 1943г., там с много енергия е трябвало да се получи невидимост, но се отворил коридор и кораба се преместил. Очаквай неочакваното!
Ефирът го има но механичните модели са грешни, трябва да се приеме дифузно смесване. Материята може да се разглежда като отворена система и ентропията да се намалява т.е. да се получава СЕ чрез дифузия.
Няма енергийна криза има криза на невежеството!
Радико:
Не това въобще не е отразяване. Това е еластична деформация огъване. Докато в другия случай имаш уплътняване и разтягане които са много по различни от огъването.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия