Автор Тема: Трансмутация на азот в кислород и водород  (Прочетена 11552 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Докато гледах филма Atom на BBC four, по точно 2рата част попаднах на много интересен факт:      Ърнест Ръдърфорд                      Неговото откритие било
почти случайно.
То започнало с наблюдението на един
от неговите студенти, който забелязал,
че когато радиоактивни
елементи като радия
са в херметически контейнер
с обикновен въздух,
по тайнствен начин започва да се
появява неголямо количество водород.
Това било много странно.
Обикновеният въздух на практика
не съдържа водород,
и в същото време при наличие на
радиоактивност той изниква от нищото.
Това бил точно от онези проблеми,
които Ръдърфорд -
в разцвета на силата си като
експериментален физик - обичал.
И той се заел с него.
Първоначално изолирал всички
различни газове,
съставящи въздуха,
който дишаме:
азот, кислород, водна пара
и въглероден диоксид
и изследвал, как всеки от тях се държи
в присъствието на радиоактивност.
И тогава... Еврика!
Ръдърфорд открил, че в присъствието
на мощно радиоактивно излъчване
газът азот, съставляващ около 80%
от въздуха, който дишаме,
се превръща в две нови вещества -
газовете кислород и водород.
Там и тогава Ръдърфорд превърнал
един елемент в два други.
Той станал алхимик, а радият
със своята силна радиоактивност,
бил философският камък.           Филма е доста сериозен, препоръчвам го на всички    
http://kolibka.com/download.php?mid=6442
http://kolibka.com/download.php?mid=6443
http://kolibka.com/download.php?mid=6444
http://kolibka.com/download.php?sid=6442
http://kolibka.com/download.php?sid=6443
http://kolibka.com/download.php?sid=6444

smsi-h

  • Гост
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #1 -: Септември 21, 2009, 09:53:24 am »
Хм,

Трансмутацията на азота до водород и кислород, а след това и част от новополучените атоми във вода, едоста подробно е обяснена в книгата "Автотермия". Даден е и отговор на въпроса, защо се получава транмутация на елементите - не само трансмутация на азота в други вещества, демек, описани са причините за трансмутирането на елементите.

Не знаех, че и Ръдърфорд е открил трансмутацията, макар и да е изнамерил естествена и самопротичаща трансмутация.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #2 -: Септември 21, 2009, 10:10:02 am »
Точно за това дадох линковете, и аз не го знаех. Това според мен е силен коз за автотермията

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #3 -: Септември 21, 2009, 11:36:40 am »
Здравейте,
със сигурност няма нужда от мощно радиоактивно излъчване - то вероятно е пак стимулатор на оргона като катализаторите и магн. поле в автотермията. Трансмутацията е нещо свързано със силно енергийно натрупване в ограничен обем и проблемът е да се ограничи изтичането или да се направи среден по сила фон за да няма голяма разлика в потенциалите. Щото някои факти няма как да се обяснят с електронни нива и т.н. измишльотини /имайте предвид и колко критики са се насъбрали към прастария модел на атома, който ни набиват в главите от училище/. Например трансмутацията на сребро в злато чрез сок на растение и огън /стара алхимична рецепта, показана на свидетели и описана/, катализата на водата до горимо състояние със "зелената течност" на Стефан Найденов - което си е жива трансмутация, защото той се позовава на етническия поамериканчен португалец Джон Андрюс преди него. При изследване на водния му бензин се оказват смес чисти въглеводороди - не вода... Т.е. имаме си трансмутацийка пак, от вода във въглеводороди......... А не горене на водорода от водата и т.н. заблуди както се баламосват журналистите и оттам - другите като нас  :)
В растенията ползвани за добив на "зеленото" естествено няма никаква радиоактивност, нито олово и платина - има концентрация на оргон в сока!!! Това е и същността на т.нар. "червен лъв" или философски камък на алхимиците - много наситено с оргон вещество, спонтанно трансмутиращо леснопреминаващите от едно в друго веществено състояние материи с близки енергийни нива. Извод - търсете методи за концентрация на оргона, тествайте всичко като Андреев, вярвайте само на себе си и не се заблуждавайте от писания на свободни теми  ;)
Поздрави   

smsi-h

  • Гост
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #4 -: Септември 21, 2009, 12:28:42 pm »
caduceus,

И сега следва логичния въпрос: Кое е това растение, което расте в България? Мисля, че вече си проверил/установил кое е то? Найденов, доколкото знам, не е работил само на основата на Андрюс, който в крайна сметка е изчезнал през двайсетте години на миналия век, след като е направил демонстрация пред американските военни. Найденов е разработил методиката си на основата на друг неизвестен българин от Централна България. Ако можеш, уточни подробностите за този човек! Аз не помня и нямам инфо, качено в компа ми.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #5 -: Септември 21, 2009, 08:06:17 pm »
smsi-h
Малко се отклоняваме от темата - ако админът реши ще пусна нова тема относно алхимичната трансмутация по принцип...  Все пак дали от азот се прави кислород и водород, или от вода - нелетливи въглеводороди, или от живак, сребро, олово и прочее - злато няма голямо теоретично значение. Все е трансмутация, макар че златото си е злато де  :) В тая връзка генераторът на бай Илия Вълков /някакси не ми се нарича Браун/ също е едно устойство в което газовете хем е ясно че са кислород и водород, хем количествената сметка не излиза... Струва ми се че при смесването и горенето става и трансмутационен процес в който е намесен пак оргона - т.е. имаме един вид плазмен енергиен концентратор /както Джо селл е водно-електролизен и оттук оргонен/. Тая връзка не ви ли се е набила вече в ума? Щото на мен не ми излиза оттам... Всички фри енеджи устройства са някакъв тип концентратори на оргон - това е което дава + енергията, а при повече такава става и трансмутация. Например при клетката на Джо се появява утайка незнайто откъде, много процеси в химията са меко казано странни от физична гледна точка - горният пример с Ръдърфорд и водорода е показателен.
Относно дядото от Габровско който с години си е карал жигулата на вода, та после се появи Стефан Найденов като виден учен от лабораторията на ДС "Биоелектроника" та да иска едни милиони от запада, ако има някой от региона и е чувал за това - да каже подробности. Знам само че дядото е брал билка в гората и е правил чайче и е капал в кофа с вода подобно на индиеца с плантацията от такива растения, дето първо му даваха субсидия а после го осъдиха набързо на затвор по скалъпени обвинения :)  За другото дето питаш не казвам щото не знам, само подозирам - но не ми се вари чай от буренаци все още, май по вярвам на Шаубергер пък и неговата технология за синтетичен бензин от вода е по-ясно описана - макар че ми се осмяха тука някои колеги като споменах за нея. Но айде - минали работи...
Поздрави   

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #6 -: Септември 21, 2009, 08:33:02 pm »
Филмите са много добри, според мен трябва да се изгледат от всеки. Направи ми впечатление че напълно потвърждават "What The Beep Down The Rabbit Hole" за материята и за квантовата механика .

mi68

  • Гост
Re: Трансмутация на азот в кислород и водород
« Отговор #7 -: Септември 23, 2009, 05:25:45 pm »
Преминаване на един елемент в друг е предмет на физиката и се наричат ядрени реакций.Първата,която е класическа,е превръщане на азота в кислород чрез алфа частици(хелиели ядра)открита от Ръдърфорт.Материала е обяснен във физика за 10клас.Всеки еколог може да спи спокойно.Темата не ми харесва защото с изгаряне на азота ще се повиши космическата радиация и пожарите като резултат ще изгорим живота.Съсредучете се към обратната задача охлаждане,вкаменяване,материализиране.