Автор Тема: Стерилизатор за храни и напитки  (Прочетена 51441 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #45 -: Септември 11, 2009, 07:30:12 pm »
@dedofire – Ако си гледал от www.kolibka.com – филма Великата тайна на водата, особено втора част ще разбереш добре следните редове:

Ако човек е гладен и пие вода от чешмата, червата му вероятно ще куркат, защото това е натровена вода с консерванта (хлорна вар) и тя не се усвоява от организма. Ако се пие изворна вода – това не става, защото тя се усвоява веднага. Дори и с най-добрия консервант/отрова озона (добре, че  MZК пусна инфо, че с него могат да се нанесат необратими вреди) храната си изменя енергийната стойност – носи калории, но не носи жизненост и здраве. А исушените на слънце плодове и траят много повече и са здравословни.

Далеч съм от мисълта, че любител ще възстанови космическата технология за сушене. Но е просто едно сандъче, вътре с огледала, прозрачен капак и някаква помпа (не е задължително компесор) от време на време да изпомпва колкото може. Резултата е гарантиран, а и не е сложно. Аз имам много проекти „на опашка”, така че нямам време за това. Но някога вероятно ще стане. Ако някой го реализира до бизнес – супер – дори ще си купя 

За съвременния човек се убеждавам, че е ВСЕ ПО-ТРУДНО да мисли ИЗВЪН РАМКИТЕ на ХИМИЯ и ЕЛЕКТРОНИКА на тема храни и здраве.

Seeker

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #46 -: Септември 11, 2009, 09:09:42 pm »
... Не вярвам че с един компресор от хладилник ще постигнеш нужната стойност на вакуума. .....vitan и другите тук дето мразят да им се дават акъли я вземете отидете в института по криобиология на БАН и ако не ви мързи в лабораторията за космически храни там ще ви светнат как става тоя номер. Хаха между другото телешко с грах е много вкусно и компот от ягоди. Тез манджи младежи съм ги консумирал в периода 88-89 г. и точно там ги правеха в тоя институт. ....
- Трябва ви сериозна вакуумна помпа.Подобна като за производство на полупроводници.

- Трябва ви хладилна камера тоже сериозна. Такава в която се правят полупроводници.

- Трябва ви сериозна камера за постигане на вакуума.




dedofire , в горните редове много глупости си изписал - извинявай за правия текст , но неща които не си виждал или правил недей да коментираш.  За вярата или невярата има институция и ако наблягаш на нея адреса е Светия Синод. 
От ковачницата на научни кадри (БАН) е останало само духалото, там сега само сънуват телешкото и компота от '88 година. Когато ми се е налагало да им задавам въпроси от тяхната компетенция, само се почесват великомъченически по брадите и после ме питат какво и как съм постигнал - за да го отбележат в трудовете си.
За съжаление вехтата слава вече не актуална.
А оборудването за призводство на полупроводници става и за цели проводници. Само че догодина...
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 09:13:44 pm от Seeker »

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #47 -: Септември 14, 2009, 02:38:01 pm »
@vitan, сравнението на хлорна вар с озон е неуместно. Озона и водородния пероксид се произвеждат естествено от белите кръвни телца в човека, за борба с гадини. При гръмотевична буря например също се произвеждат в атмосферата, така става и изчистването чрез дъжда.
И озонирането, и сушенето си имат предимствата, и недостатъците.

Относно енергийната стойност. Ако например си купиш ябълки  /или дини, че са по-голям % вода/ от пазара и продавача е псувал, като каруцар до като ги е брал и е проклинал деня в който ще ги продаде за толкова малко пари, каква енергийна стойност ще получиш от тях?

vitan

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #48 -: Септември 15, 2009, 02:19:10 pm »
Това което казваш не става току така, а само за хора, за които се казва: "Където стъпи трева не никне..."

Водата в свободно състояние и тази в клетката са 2 различни неща. Клетката/разтението си има собствено биополе. Ако искаш доказателства, почвай Керлианова фотография.

За устройството, което дадох като идея само мисля, че не трябва да е на пряка слънчева светлина.

dedofire

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #49 -: Септември 15, 2009, 02:37:25 pm »
Драги ми Seeker простотии не съм писал. А за твойте трудове не съм чувал или чел щото не те знам. Дай да ги видим, да ги прочетем и помислим, пък може наистина да се призная за прост.
ПОКАЖИ ГИ, ХАЙДЕ ПРОСВЕТЛИ ПРОСТОЛЮДИЕТО КАТО МЕН. ДЕТО ПИШАТ ГЛУПОСТИ ИЛИ ПРОСТО ЗАДАВАТ СЕРИОЗНИ ВЪПРОСИ. А че БАН последните години не е в час и без да ми го кажеш го знам от това дето изнася като трудове научни.
Прати ми тия твой трудове,  покажи ги, хайде де нали тия трудове се пишат точно заради хората, а не заради това да се изтъкнем че сме ги написали и да си лъснем самолюбието.
Драги ми изобретателю-откривателю Seeker едно е да зададеш въпроси, а друго е да ти предложат да отидеш при дедо ви Максим. Считам че май тонът ти е неуместен. Задавам въпроси щото идеи всеки може да снесе, но повечето не стават дори и да си избършем сопола от носът. А че бай Тошо изръси една глупост е вярно, но само да ти кажа че ИС имат и проводници вътре цели хубави проводници. Мога да ти подаря такива колкото щеш. Ако си нямаш де, че е пълно с изобретатели-откриватели дето не са виждали проводници.
И тъй като отговор естествено не получих, а само предложения да ходя при дедо ви Максим, ме трясна една идея че май по добре е да не задавам въпроси а само да се съгласявам и да казвам колко са ОО велики идеите ви.

А това дето vitan предлага за сандъка с огледалца и прахосмукачката. И как щял да изпомва въздуха, направо ме осени една ОО велика идея че по този начин освен метанец и някоя и друга бактериика друго няма да произведеш. Щото тва ми замяса най напред на сушилня, ама като прочетох че и прахосмукачка ще слагаш се сетих че има едни микроорганизми дето много се кефят на липсата на въздух и обичат да им е топличко. А пък храната дето ще е вътре ще се оглежда в огледалцата колко е красива и питателна.

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #50 -: Септември 15, 2009, 03:10:59 pm »
Водата в свободно състояние и тази в клетката са 2 различни неща. Клетката/разтението си има собствено биополе.

Нали осъзнаваш, че сам се опровергаваш с това пояснение?

Seeker

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #51 -: Септември 18, 2009, 11:56:12 am »
Драги ми Seeker простотии не съм писал. .......................

И да ти пратя нещо - нищо няма да разбереш. Само ще си загубиш времето. Аз трудове не пиша , аз правя нещата.Трудовете се пишат от големите специалисти да ги четат още по-големите специалисти.
И внимателно чети постовете преди да отговаряш - щото ставаш за смях. Пак се извинявам че казвам истината , ама няма как иначе. 

vitan

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #52 -: Октомври 11, 2009, 01:46:02 pm »
Случайно ли е това с храните, то отражение на бързо натрупване на печалби ли е или има нещо друго тука! - като например целенасочена дейност за редуциране на населението в световен мащаб имайки предвид, че от 1950 г. до 1990 г. е нарастнало 2 пъти.
Оказва се, че и фурната за хляб не оправя нещата. В мелницата още слагат в брашното "подобрители", които ЕС задължава да се слагат. Така, че или селска мелница в която не са толкова "отворени" (за новото), или поне четете етикетите на брашната. На някои го пише точ-в-точ...

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #53 -: Октомври 11, 2009, 11:26:23 pm »
Здравейте,
По темата може много да се говори. Пиша ви каквото зная.
Гниенето е в резултат на микроорганизмите и плесените. И понеже е изключено да липсват в плодовете остава да се спре развитието им.
Болестите по растенията са причинени от плесени.
Факт е че измитата ябълка се разваля по-бързо. Причината е че се измива естественият восък от кората. Турските ябълки са обработени допълнително с восък, изкарват доста дълго, но гният от вътре на вън. Това с измиването важи за всички плодове и зеленчуци. Измитите пресни яйца също не издържат, дори в хладилник. Месо се мие евентуално преди готвене.
За да спрем развитието на микроорганизмите и плесените или да ги унищожим се налага да сменим тяхната среда на живот. Знаем че плесените отлично се развиват във влажна среда.
Наистина има разлика м/у влагата в растението и другата. А в растението имаме два вида влага: свързана и свободна. Да дръпнем цялата влага и след това да вакуумираме е единият отговор.
Друг отговор е в естествените консеранти. Сечам се за пчелен мед и танин. Тук пак се връщаме към традициите. Баба ми слага люти чушки в буркан от 3л. и най отгоре покрива с няколко лозови листа. Не го вари. След като го отворя ям от него цяла зима. Има сурова туршия с пчелен мед.
Вакуума върши много добра работа за ускорено сушене. Ще ми трябва време за да намеря диаграмата за сушене с температура и вакуум и ще я кача.
Микровълните са враг на качествената храна

vitan

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #54 -: Октомври 12, 2009, 11:31:27 am »
Винаги се радвам да науча нещо полезно наготово :) Благодарско.

Dex

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #55 -: Декември 17, 2009, 09:01:45 am »
Най-доброто , което можете да направите за вашата храна  е запикаторът на Хулда Кларк.
Говорителя, се избира с компас, като северния полюс трябва да сочи мембраната на говорителя. Говорителя е добре да е 8 омов. Аз ползвам говорител от Конрад, тип RSQ802 с цена около 7лв. На дъската може да се сложат няколко говорителя. Така направено устройството, за пет минути избива всички микроби, а за 20 яйцата на паразитите и разгражда всички токсини. Да уточня, че се свързва само плюса, а ползвания говорител не трябва да е с метална или метализирана мембрана!!!

DEX, никога не качвай BMP формати! Прочети в Софтуер за програмата www.getpaint.net.
« Последна редакция: Декември 17, 2009, 10:24:00 am от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #56 -: Декември 17, 2009, 09:26:52 am »
Интересно, дано да е така!

Как доказа че това е вярно?

Dex

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #57 -: Декември 17, 2009, 09:38:58 am »
Лесно!
Вземаш две филии хляб и ги слагаш в найлонови пликчета, да се спарят. Едната филия слагаш върху устройството, а другата на неутрално място. Пускаш зепера и чакаш, ако трябва  три, четири дни.

GMG

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #58 -: Декември 17, 2009, 12:04:22 pm »
    Здравейте !
Това нещо работи при мен от година и половина,
само че, аз не пускам твърда честота от 2,5Khz, а
линейно изменяща се от 1 до 10Khz.
 Сега няма да прикачам схема (мое творение), но
тя е елементарна:
   
     1.  ген. на лин. изменящо се напрежение
     2. Логиката 4046 със съответните корекции
     3. Широколентов ус-л. с добър излъчвател (говорител)
 
Твърдо заявявам, че това работи, не само при храни, води,
но и при директни болежки по тялото (вместо масаж) !
 Отстранява болки в гърба, в минискуса, във връта и дори
хемороиди ;)

    Уникално е  !

     Поздрави  !!!

Dex

  • Гост
Re: Стерилизатор за храни и напитки
« Отговор #59 -: Декември 17, 2009, 03:54:58 pm »
    Здравейте !
Това нещо работи при мен от година и половина,

Браво юнак!
Аз имам идея за следното. Взема се една плоскост, върху която да се легне. Под плоскостта се нареждат 7 говорителя, като всеки да съвпада с една от чакрите в тялото.