Автор Тема: Нов ННО реактор на момчо  (Прочетена 64505 пъти)

BONETI

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #60 -: Октомври 11, 2009, 07:34:21 pm »
Странно е на този клип елекролизера е доста по голям от моя и вижте амперметъра показва 8А а дава доста по малко газ от моя...
Може нещо от неръждавейката да е,аз използвах такава защитена с найлоново фолио и като го отлепиш и повърхноста е много финно набраздена в едната посока.Другото което е има около нея доста силни магнити,с който обработвам въздуха и горивото :) 20мА са нереално малко..но резултати за икономия ще дам след една седмица,че бутилката с газ е пълна и няма как да засека... 

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Забележка!
« Отговор #61 -: Октомври 11, 2009, 08:19:29 pm »
Колеги,
Уважавам вашият труд и борба за промяна на света.
Заглавието на темата е "Нов ННО реактор на момчо". Мисля че е най-добре в нея да побликуваме мнения и препоръки относно новият ННО реактор на момчо.

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #62 -: Октомври 12, 2009, 01:20:59 am »
@Smileface, мисля че точно това се прави. Въпреки, че този "нов реактор" е все още на части. Аз само предлагам идеята за конструкцията, въпреки това, не мога побликувам всяка щуротия дето ми мине през главата, за да направя реактора по-софистично.

В тази насока на мисли, напоследък много започна да се коментира, съдържанието на постовете, и в кои теми са били пускани. Сигурен съм че ако трябва да делим всеки пост в отделна тема, ще стна лудница... Ако е така, тябва да има следните теми- "нов нно генератор на BONETI", "нов генератор на deso", "защита от обратен пламък за новият генератор на deso", "пояснение на Smileface, какво тябва да се пише в темата на момчо/deso/BONETI/киро/пешо/"..  ;). ако почнем да човъркаме, за такива неща, скоро ще администрацията ще почне да гони хора от форума за Запетайки, Главни Букви и грешен правопис.  ;D веселко да става.

@BONETI, това аресторче изглежда доста прично. стига да се пробва.

@deso, този пламък много се връща назад !!!! пробвал ли си да сложиш арестора близко до пламъка?

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #63 -: Октомври 12, 2009, 01:22:16 pm »
Ето го и сутрешният рапорт за прогреса.
 Това все още НЕ е новият реактор на момчо, понеже липсват отворите, предният и заден панел, както и още доста неща. Общата дебелина на пакета е около 30-35мм, но понеже не е стегнат, може да излезне и по-малко.
 Уплътнителят е от сиковиден материал (не съм напълно сигурен какво точно е). купих си го на лист от ИКЕА, като артикулът бе обозначен като подложка за бюро, и струва 4 евро- размери 700х500х2мм. остана ми почти половината. Пръстените са с външен диаметър 124мм и вътрешен 116мм. Квадратчето по средата е 10х10.
 Ламелите (8 на брой) са също от ИКЕА, и са с диаметър 120мм и дебелина 1мм, като артикул са поставки за свещи от инокс- цена 3.5 евро всяко. Това са същите ламели, който съм използвал преди време за клипчетата в ю-туб, с по-ранни опити. Не съм изрязъл още първият уплътнителен пръстен, т.е. този който ще е най-отгоре както е показано на снимката, понеже не съм изрязъл предният панел.
 На предният панел ще са изходящят отвор за газът, регулаторът за нивото на електролита със съответният отвор. Мися, че ще ми се наложи да залепя пръстените и квадратчето към ламелите, с минимално количество силикон, колото да ги придържат на място. Регулатора за нивото на електролита мисля да го направравя подобно на поплавъка на карбураторите. Смятам за монтирам и електронен ключ за налягане ( като система за защита).

ето и снимките.  :)

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #64 -: Октомври 12, 2009, 01:40:22 pm »
ето това е идеята за почти завършената конструкция. в лилаво се виждат уплътнителите. не съм сложил болтовете, но мисля, че може да се разбере идеята. Болтовете няма да минават през ламелите, а само през предният и заден панел плексиглас.

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #65 -: Октомври 12, 2009, 03:29:15 pm »
Плексигласа е крехък. Предполагам сте забелязали как се напуква като се изкриви на ръка. При пробиване на отворите остават микропукнатини. както при стъклото. Момчо, налага се да внимателно затягане на болтовете! Затягат се по малко, равномерно на усет, като усилието на края трябва да е еднакво.
Това че болтовете са отвън е перфектно.
Усмивки и успех!

deso

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #66 -: Октомври 12, 2009, 06:45:44 pm »
Здравейте!
 
 @момчо , пробах и резултата беше директно горене от арестора , а пламака се връща всеки път , защото няма никъква дюза отпред на маркуча.

Seeker

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #67 -: Октомври 13, 2009, 09:03:09 am »
Плексигласа е крехък. Предполагам сте забелязали как се напуква като се изкриви на ръка. При пробиване на отворите остават микропукнатини. както при стъклото. Момчо, налага се да внимателно затягане на болтовете! Затягат се по малко, равномерно на усет, като усилието на края трябва да е еднакво.
Това че болтовете са отвън е перфектно.
Усмивки и успех!
А защо трябва да е плексиглас в този случай? Може да бъде текстолит или гетинакс ? Има смисъл да е плексиглас само ако трябва да е прозрачно за гледане.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #68 -: Октомври 13, 2009, 09:51:13 am »
Намираш 2 мм ламарина ИНОКС за последните плочи, 2 парчета тръба с подходящ диаметър и заваряваш. Крайните капаци остават само за стягане, а конструкцията става бетон.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 09:53:47 am от gotiniq7 »

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #69 -: Октомври 13, 2009, 12:26:18 pm »
Не трябва да е плексиглас, а има само плексиглас за капаци. Както забелязвам. Колегата момчо се намира на кофти място с липса на подходящи полуфабрикати и заготовки. Съобразява проекта с готови изделия, които може да намери на пазара и приспособи. Това е по-трудния вариянт. Моите уважения за това!

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #70 -: Ноември 26, 2009, 12:02:23 pm »
намерих едно магазинче дето продава плексигалс, и ти го режат на момента.. доста време ми отне.. ;D

ето и двете плочи.

дебелината на всяка от тях е 8мм. питах там и ми каза че може и да ми пробие отвори, но трябва да направя шаблон. това е лсено.

толкоз за сега. лека работа на всички.