Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

МАГФ ВЭУ-КОРТЭЖ - летяща електроцентрала

<< < (3/3)

svalerino:
Здесь ещё есть посмотреть по Бережному:
http://video.yandex.ru/users/aleks-berezhnoi/

svalerino:
Пара глав из книги А.Бережного:
"Гениальный дуэт", о великом славянском Гении Николо Милутиновиче Тесла
 Скачать Гениальный ДУЭТ сжат.pdf с WebFile.RU

mi68:
Здравейте,
Прегледах последния материал и някои неща ще повторя, с други не съм съгласен.
Верига с голям капацитет и малка индуктивност е много бедна (по памет цитирам разговора между Тесла и адвоката).
С малка индуктивност имаме малък качествен фактор и висока честота. Цялата работа е в усилването на магнитното поле при константен ток.
 Ако се пусне постоянен ток в прав проводник компаса се отклонява. Имаме безвихрово (соленоидално) поле. Ако искаме полето да е вихрово (индукционно) то трябва да е променлив тока.
Ако се промени формата във вид на магнитен лист то магнитното поле се усилва за сметка на геометрията. Като се наредят много магнитни листове се получава соленоид (бобина). С бобина се усилва магнитното поле без тока да се пипа. Затова голямата индуктивност има само предимства. 
При къси еднополярни импулси имаме електрорадиален ефект, който при синусоидален ток липсва. С този извод частично не съм съгласен.
 Тук става въпрос за разделяне на ток на проводимост от ток на разместване.
Примерно в един световод ток на разместване си тече във вид на светлина, ток на проводимост не може. При високи честоти става естествено разделяне - познатия скин ефект. Почвам с подробностите. Скин ефект при мед настъпва при честоти над 1мХц, а при желязо над 100Хц.
Това са известни факти, тока на разместване остава проблем.
Ампераж при променлив ток на един проводник се мери с АС клещи. Измерването става в затворена магнитна верига (тороид), в която вихровото магнитно поле индуцира напрежение. Подходът е като в БДЖ, като не тръгва с един локомотив слагаме два и тръгва.
Вихрово магнитно поле създава тока на разместване на един плосък кондензатор. На един тороид слагаме две плочи от един плосък кондензатор. Получава се трептящ кръг с общо магнитно поле. Опитът е много прост но не ми остава време да го проведа.    Сфазирането на бобината трябва да се спазва. Разделянето на тока на разместване от тока на проводимост става по геометричен път, но магнитното поле е общо.
 Читателят разбира че разделянето на две на пълния ток на ток на проводимост и на ток на разместване може да стане по геометричен път, висока честота или къси еднополярни импулси.

svalerino:
Пытаюсь перевести как можно ближе по смыслу... для ответа.
Нашёл форум http://offtop.ru/energy/17.php Noi, по моему и есть А.Бережной.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия