Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221694 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Здравейте,
Нещата като са прости къде е проблема? Как работи Лехеровата система, каква е логиката с Капанадзе?

Явно очите гледат и не виждат. Обяснявам нещо и никой не разбира, трябва да преборя мързела и да си спретна генератор на СЕ.

Крайно време е, залагаме надежди на теб :D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Колега сериозно ли го пишеш? Това е голяма отговорност, а аз го давам на забавление!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Колега сериозно ли го пишеш? Това е голяма отговорност, а аз го давам на забавление!
Най-значимите открития не са планувани като такива предварително...та, знае ли човек?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
mito_kupona, докато не се изясни каква точно енергия се трансформира в електрическа от устройства тип "Капанадзе", всяка схема или опит е обречен на провал. Особено ако в основата стоят погрешни идеи и допускания. Както каза Valex, с какви технически възможности разполага всеки един майстор от вида "направи си сам". Особено пък Капанадзе. Според мен действително се работи погрешно. Опитвате се да направите устройство, за което чисто теоретично, нямате никакво обяснение. Само догадки и предположения.
В заключение моите наблюдения са, че проблема не е в "схемите", а в това, че не е ясно какво точно трябва да се случи и най-вече се работи с надеждата да се налучка нещо....


Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
    dymelsoft, прав си, че трябва да се изясни от къде идва енергията за прибавката, дали изобщо идва от някъде или се създава някакво самоподдържащо се поле с определена конфигурация, дали има биене на честоти или въртящи се магнитни полета, но това може да стане след, като се направи генератора и се изследва най-задълбочено. За направата на такъв генератор в дебелите книги не пише нищо, Капанадзе също не казва нищо освен това, че енергията идва от обкръжаващото ни пространство, така че начина да се постигне успех е метода проба – грешка.
    За себе си съм взел решение да не се занимавам повече с идеи от други форуми, които в 99 % от случаите, са фалшиви и неработещи подхвърляни от определени хора с определена цел, дали за умишлена заблуда и губене на време, дали за да им вървят форумите и т.н. Но в интерес на истината точно от тези фалшиви партенки, които ни пускат, аз научих много и придобих много голям опит. Така, че в случая важи поговорката „всяко зло за добро“.
     Моите идеи съм ги споделял в нашия форум и работя върху тях, а те са 3 - Първата е  да се създаде стояща вълна в бобината с мощно електромагнитно поле и тази вълна да се движи напред-назад, като по този начин полето пресича намотките на товарната бобина под 90 градуса и в нея се индуцира ЕДС.
      Втората идея е за приемник - предавател, като демодулирането на сигнала става, така, че и демодулирания сигнал се включва в биенето на честотите във втората бобина, според обясненията в патента там има биене на честоти.
       Третата ми идея е за създаването на торус около двете бобини с много-малко енергия от източника, в който торус има постоянен поток на енергия и той е самоподдържаща се система, и когато този торус го накараме  да пулсира с 50 херца в товарната бобина ще се индуцира ЕДС.
        Имам и още една идея, която е свързана с ефекта на Бернули, но в моя случай няма да използвам вода а електрически ток, обяснил съм я някъде в предните ми постове.
        Не съм много сигурен, дали Капанадзе знае точно, как работи неговия генератор, със сигурност е напипал някакъв ефект и може да го повтори, когато си поиска, но дали знае механизма на работата му се съмнявам.
        По гореизложените идеи работя едновременно, в зависимост от това, кога и как намирам елементите, които ми трябват, а те не са малко и са скъпи, но до момента не съм завършил нито един от проектите, просто не ми стига и времето.
         А, забравих за механичния вариант с месинговите дискове, и с него се занимавам, но бях спрял за момента, защото ми трябваше струг, а хубавата новина е, че вече съм го поръчал.
         Има и една друга подробност при Капанадзе, заявките за патентите му са две, значи принципите на работа на генератора, са два.
     
« Последна редакция: Май 02, 2017, 07:31:00 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Както напомни mito_kupona за Тесла "капацитета е теглото" или поне е свързано много пряко с  капацитета.
Преди време правих теоретични сметки на ТТ. Оказа се, че на теория за да съвпаднат честотния резонанс и вълновия височината на бобината трябва да е около 1,2..1,5 от диаметъра на бобината. Което противоречи на всички практически препоръки за построяване на ТТ.
Разликата според мен произлиза от метода на изчисляване на разпределения капацитет на ТТ. По 3-4 методики на изчисления на капацитета се различават получените капацитети. Но все пак не толкова драстично, че да се получава съотношение на диаметър/височина  1:10 или подобно. Явно теглото на медта си е доста влияещо. Това е единственото обяснение.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
valex, теглото на едно парче метал е право пропорционално на броя атоми, които го изграждат. Броят атоми пък е пропорционален на броя свободни електрони в кристалната му решетка (които образуват т.нар. "електронен газ"), а този брой пък, изразен в кулони (1 кулон = 6,24.1018 електрона) дава връзката с капацитета във фаради: 1 фарад = 1 кулон / 1 волт.
Кулоните пък умножени по честотата на резонансните трептения в нашата система ни дава силата на тока в ампери, която може да бъде извлечена от нея:
1 кулон . (1/секунда) = 1 ампер

В този ред на мисли :)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
valex, Теглото на индуктора и на повишаващата бобина трябва да, са еднакви, без изолацията, само медта. Много е важно, каква мед се използва, трябва да е безкислородна мед и без никакви примеси 99,99 % чиста мед. Тогава, при подходящ диаметър и дължина на проводника на повишаващата бобина, съотношението между височина и диаметър трябва да се получи 1,618 - златното сечение.

http://gorchilin.com/calculator/reactor
     
« Последна редакция: Май 02, 2017, 05:52:05 pm от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Това ме озадачава - навсякъде се говори за 9-10 съотношение D/H.
Включително на този пич калкулатора. То даже стария и новия калкулатор не им съвпадат изчисленията.

http://gorchilin.com/calculator/combi?N=180&RT=0.25&CADD=0&D=110&G=1&G2=1&CGND=0&d=1&MRt=1&ti=0&FRt=0&FRe=0&v=b

Пускам един добър калкулатор.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Идеите на колегата mito_kupona са четири, но и не са ошлайфани, за това са неработещи.

Трябва да се почне от логиката, в механиката имаме потенциална и кинетична енергия, в електротехниката заряд и ток, т.е. енергията.
От гледна точка на вълните имаме стояща и бягаща вълна, единична и групова.

Генераторът може да се опише от различни гледни точки, за сега ще дам от гледна точка на енергията.

Когато имаш потенциална енергия (амплитуда) и връщаща (еластична) сила може да се получи затихващ колебателен процес. За обръщане на процеса трябва да има усилване т.е. усилване на потенциалната енергия или амплитудата или увеличаване на капацитета. Ако се усилва кинетичната енергия, трябва честотата да се повишава или увеличаване на индуктивността.

От проведените опити от мен, стигам до извода: едновременно да се увеличава кинетичната и потенциалната енергия - това е верния път, косвени доказателства има и от Капанадзе.
Потенциалната енергия се повишава с интерференция, а кинетичната с RLL резонанс. Другото е въпрос на настройки и оразмеряване т.е. приложна елементарна схемотехника.

Ако се разгледа процеса от вълновата страна то имаме бягаща солитон вълна. 
« Последна редакция: Май 04, 2017, 08:25:24 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681

      Първо - Капанадзе има подадени две молби за патент, които струват над 60 000 евро, които пари не са негови, а на спонсорите му. Мислите ли, че тези хора, са толкова тъпи, че Капанадзе може да ги излъже и да си дадат парите на вятъра. Мислите ли, че те няма да разберат, дали Капанадзе не е поръчал батерии с техните пари и мислите ли, че не знаят, какви части и елементи е поръчал.
       Второ - демонстрациите на Капанадзе, са правени пред много, много хора, от които повечето, са учени и мислите ли, че той може да ги излъже. И друго, трябва да си луд, за да искаш патент за нещо неработещо.
        Има и трето, но още не е дошъл момента да го казвам тук в този форум, а не знам, дали изобщо ще дойде такъв момент, като гледам, какви, са настроенията на повечето от потребителите, просто няма смисъл.
       
  nizo, колко тона ще тежат „батериите“ на 100 киловатовия генератор от демонстрацията в Турция и къде могат да се скрият, само това те питам, а за 200 киловатовия, няма да те питам нищо.....
       
 Към скептиците - докато не си избиете от главите това, че няма други начини за получаване на енергия, различни от тези, на които са ви учили, ще си останете невежи завинаги..... Първо това трябва да направите и после да повярвате, че света не е само черно и бяло, а има и нюанси, много нюанси, но не в сиво, а в „цветовете на светлината“, както е казал Тесла преди много години.....
« Последна редакция: Май 07, 2017, 12:43:25 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,

Да преговорим защо при RLL резонанса при увеличаване на съпротивлението, намаляване на тока, честотата се повишава. Това идва от обратната пропорционалност на съпротивлението в RL верига т=L/R, а честотата е в обратна пропорционалност на периода т, честотата f=1/т.
При RLL настъпва токов резонанс.

RLL резонанса е патент на Тесла, за съжаление не се разглежда в нито една електротехника. Разглежда се само GLC и RLC резонанс. Като имаме кондензатор то той участва в права пропорционалност със съпротивлението във времеконстантата т=R.C, с увеличаването на R, т се увеличава съответно честотата се понижава.

В последните схеми е показани RLC, GRL с понижаване на честотата, от тук кинетичната енергия намалява в системата.

Извод: Кондензатори могат да се ползват само за повишаване на потенциалната енергия в системата, т.е. като филтрови кондензатори в захранването на електрониката или параметричен резонанс в трептящ кръг.
 Предложените схеми горе са за хумор, сатира, забава и упражнение на начинаещите.
« Последна редакция: Май 07, 2017, 12:43:46 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Докога ще се пишат глупости от рода на последните 3 поста в тази тема. Какво общо имат тези фейкъри с генератора на Капанадзе и тук ли е мястото да се представят. Направете си една тема само за фейкъри и си ги представяйте и умувайте там. Вече не знам има ли тук администратори, модератори и някакъв ред. На мен преди ми триеха постовете, защото „не били по темата“, същите хора..... Сериозно се замислям, дали повече да пиша в този форум.
analogov.com ;)

      Първо - Капанадзе има подадени две молби за патент, които струват над 60 000 евро, които пари не, са негови, а на спонсорите му. Мислите ли, че тези хора, са толкова тъпи, че Капанадзе може да ги излъже и да си дадат парите на вятъра. Мислите ли, че те няма да разберат, дали Капанадзе не е поръчал батерии с техните пари и мислите ли, че не знаят, какви части и елементи е поръчал.
Да, мисля, та нашият български изобретател измами едни руснаци с няколко десетки хиляди.

       Второ - демонстрациите на Капанадзе, са правени пред много, много хора, от които повечето, са учени и мислите ли, че той може да ги излъже. И друго, трябва да си луд, за да искаш патент за нещо неработещо.
И фондация Кеш (Кеше?) работи с екипи "на държавно ниво". По отношение на лъготенето - и фокусниците местят планини, разделят човешки тела на части и т.н. и мнозинството не е наясно как точно става номера. Значи ли, че те в действителност с мисълта си например карат някой да лети.
Балансът на мощности, електрическите измервания са много пипкава работа.

        Има и трето, но още не е дошъл момента да го казвам тук в този форум, а не знам, дали изобщо ще дойде такъв момент, като гледам, какви, са настроенията на повечето от потребителите, просто няма смисъл.
Чувал съм, че циганите в гетата хвърлят 2 кабела през жиците на стълба и закачат една пружина от легло, на която да се греят. Помисли каква е културата на потребление на средностатистическия човек. Може ли една тълпа да има култура на потребление така, че да опази "първичния източник", ако е такъв случая. Няма изследвания и информация. Първите тестове с ядрени бомби са правени с войници в зоната на взрива. После защо се раждали изродчета...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
mzk, че баланса на мощностите и измерванията, са пипкава работа е ясно, но когато нещата, са очевадни, за какви измервания говорим. Капанадзе стартира генератор 5 киловата с една "Крона", какви измервания трябва да се правят, колко консумира поддържащата система и, колко може да отдаде генератора и нищо друго. Ако има акумулатор той трябва да е примерно 24 волта 200 ампера и ще тежи 100 кила, къде се вижда такъв акумулатор.  Сега да не говорим за литиеви батерии, като знаем условията, в които работи Капанадзе.
    Това за циганите с пружината, съм го виждал не на едно място с очите си, навремето, когато се занимавах с кабелна телевизия. Влизал съм в много цигански къщи. Когато енергията идва по жицата могат да се правят издевателства, но ако всяка циганска къща има по един генератор 15 киловата да речем, не може да се издевателства, защото генератора ще изключи при консумация по-голяма от разчетената. Не мислиш ли, че така по-лесно може да се култивира това племе.
      Нищо лично, към скептиците, но за да разбереш нещо трябва да пренастроиш мозъка си и първо да повярваш, че то може да съществува.
      Ако знаеше съдържанието на третото нещо, което споменах в предния ми пост, но не го разкрих, щеше да мислиш по друг начин. Един ден ще го научиш и не само ти, нека да сме живи и здрави дотогава.
« Последна редакция: Май 07, 2017, 12:46:34 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
mito_kupona, въобще не си въобразявам, че СЕ не съществува. Въпросът е, че започнах да се съмнявам в хората. Карам по улиците и виждам едни зомбита, "мат'риал", стадо, преместващо се сутрин и вечер от вкъщи и работните си места. Не виждам амбиции за развитие, а само амбиции за задоволяване - коли, жени (мъже), скъпи играчки. Бензинаджията на бензиностанцията си свети с iPhone да смени крушката на колата. Какво означава това? Дай им и ток, после ще трябва да им дадеш и храна (не говоря за никакъв конкретен етнос).

Така че не се притеснявай, вярвам ти безрезервно, още откакто заговори за подскачащите бобини. Просто не разбирам защо се дразниш на разни минувачи дето спамят. Насила можеш да отнемеш, но не можеш да дадеш.