Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3274139 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
ок, както и да е, благодаря за доброто отношение, така трябва да е, аз малко се поразпалих тъй-като не понасям задкулисието, сляпата вяра, лукавостта, и т.н., а и не бих искал да обиждам никой със нещата които казвам за народа си, тъй-като факт е че нещо не е наред и много хора го споделят, но това не означава че това е обида някаква, навремето и аз съм бил твърде наивен и съм си въобразявал разни дивотии, може би и сега ги има тези неща в някаква степен защото все пак никой не е съвършен. Бих искал да споделя че имам силна интуиция която също помага в някаква степен, но за съжаление не мога да се възползвам напълно от нея, може би не умея да се възползвам или не зная как, но както и да е ;)
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 08:34:25 am от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Chat, пусни едно видео да видим как изглежда съоръжението.
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 08:37:42 am от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Ctah, наистина - дай детайли! Капацитети имам всякакви, включително и собственоръчно направени такива.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Здравей mito_kupona.
По принцип изобщо не влизам в тази тема защото за себе си съм я обявил за безнадеждна, но днес случайно по погрешка я отворих и попаднах на твоята публикация с номер 1224 Ще ме извиниш, но виждам поразително погрешни разсъждения. Откъде накъде наричаш дадения пример "Умножител" след като и ти самият в същият този пример използваш само действието СЪБИРАНЕ - правилното име на такова устройство е ЕНЕРГОСЪБИРАЧКА. Другото е, че погрешно използваш термина мощност, който тук няма място.  За да разбереш какво искам да кажа замени тези 100 вата които даваш в примера със 100 ватсекунди и така ще успееш да видиш, че и 1000 гигаватсекунди да си събрал, след влагането на 1500 гигаватсекунди разбира се, на един град разходващ 1000 гигавата ще му стигнат за една секунда докато вложената в устройството енергия ще стигне за секунда и половина.

Ctah Не викай Хоп преди да си скочил
Да не попаднеш без да искаш в една от последните графи на форума. Иначе много ми се иска да те поздравя за успеха, но едно особено чувство ми подсказва, че няма да мога да го направя. След такова изявление дължиш или ясно доказателство за истинността на думите си или големи извинения към останалите участници.

« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 12:55:13 pm от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравей Радико! Прав си за умножителя и в математиката, ако трябва да сме честни, такава функция, като умножение няма, това е чисто събиране. По-правилно е да се нарича събирачка на енергия.
     Умишлено не използвам  мерната единица джаул, защото тя води в заблуждение. Такова устройство ще тегли винаги 100 вата от захранването за всеки импулс, но с всеки импулс ще задвижва енергията, която е събрана от предходните импулси. Енергията трябва да се накачва с много висока честота, а да се сваля от кръга с ниска, да речем 50HZ.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Принципа вече е ясен, остава по-сложното!
Кое по сложно остана  ;D Да направиш работещо устройство ли.
Наистина много сложно стана, Особено като си заявил, че имаш нещо, което е само на хартия.

mito_kupona
 За съжаление използването на джаулите не ни въвежда в заблуждение. Използвай нещо друго за пример, дали лопати пясък, дали кофи вода, все е тая. Въпросът е, че използваме крайни количества енергия които се натрупват в един полупробит съд от който полека се губят и свършват ако не доливаме постоянно. Освен това наличното количество в съда също е крайно, равно е на сбора на налетите количества минус загубите, и щом изразходиш това крайно количество заминаваш, до там си. Няма начин да изпиеш от една чаша повече вода отколкото си сипал още повече от пробита чаша. Всъщност може, но ако пиеш със сламка от широка тенджера по време на проливен дъжд.
Това, което коментирате тук в тази тема е, как да преточвате вода от чаша в чаша толкова бързо че тя да стане 2 чаши вода. По този начин може да се измами окото, но не и гърлото, почнеш ли да пиеш виждаш истината.
По добре търси къде е дъжда, а не преливай от пусто в празно.   
 
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 01:01:39 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Chat, поне покажи какво си направил - естествено, че не си длъжен да даваш обяснения на когото и да било , ама поне покажи, да видим, да ни натриеш носовете и любопитството,  защото така става като по рускоезичните форуми , където всяка седмица има по един пишман изобретател който се държи точно по начина по който ти се държиш. Аз поне така смятам  - хайде натрий ни носовете и най вече на руснаците, че те много ме дразнят с великите си постижения по труд и творчество. (иначе казано - просто никой няма да ти повярва , нали знаеш)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Радико, не знам, как да обясня, за да ме разбереш правилно. Представи си една тръба затворена в кръг. На нея има една малка тръбичка, през която влиза енергията от захранването при всеки прав импулс. До нея има друга малка тръбичка, от която в голямата кръгла тръба се влива енергията от всеки обратен импулс. Започва процеса и при всеки прав и обратен импулс в голямата затворена тръба се влива енергия от двете малки тръбички и тази енергия започва да циркулира в тръбата, започва да се движи и може да върши работа. При всеки следващ импулс в кръглата тръба се събира все повече и повече енергия или „вода“, която продължава да се движи. За да поддържаме движението ние използваме енергията на един импулс и движим енергията в кръглата тръба, която е много повече, като в същото време добавяме 0,8 процента обратен импулс, при всеки импулс. Ще настъпи момент в, който голямата кръгла тръба ще се взриви от многото енергия, която се е събрала в нея. За да не стане това слагаме друга малка тръбичка, от която източваме толкова енергия, колкото ни е необходима или това ни е товара. За да движим енергията в голямата кръгла тръба ние използваме енергията на един импулс, но в голямата тръба се е събрала енергия равна на сбора от всички прави импулси, без първия, и всички обратни импулси, която е многократно по-голяма от енергията на един импулс. Или с много малко енергия се поддържа движението на огромно количество енергия.
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 12:51:42 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Нищо от сериозно написаните постове не се трие, защото дори и да няма постигната СЕ (не казвам, че няма постигната СЕ!) - написаното е от полза за разсъждение на други търсачи на СЕ.
Продължавайте дискусията със спокоен тон. Каквото е излишно - маха се, но много внимателно.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, прилагам файл, в който се вижда как от една чаша вода можеш да получиш две. За втори и последен път го показвам. Мисля това е принципът за СЕ. За електромагнетизма може би нещо подобно се получава при достатъчно висок качествен фактор Q, който се получава с голяма индуктивност и малък капацитет. Така в LC кръга се вдига високо напрежение, а СЕ се снема примерно чрез индуктивна връзка. Но за да имаме достатъчно СЕ би трябвало циркулиращата енергия в трептящия кръг да е доста голяма, докато за поддържането и` ще хабим сравнително малко енергия. Именно големите токове в бобината увличат допълнително флуиди от ефира както става и с тръбата във водата. Аз се опитвам да направя нещо по тази моя хипотеза, но засега съм на ниски честоти и още не съм постигнал достатъчно висок качествен фактор Q.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
http://www.youtube.com/watch?v=IV3juayaVEw

Браво г-н Димов, току що открихте Бернулу ефекта - вижте 0:53 мин.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колега Димов, да - така ще увеличиш КОЛИЧЕСТВОТО увлечен въздух, но дали ще промениш и енергийните му параметри като импулс, кинетична енергия и т.н.? Според мен дори ще имаш (топлинни) загуби от триенето му при такъв интензивен процес.
Това е все едно да сложиш малък и голям вентилатор да се въртят при атмосферно налягане в тръби и да ги захранваш с една и съща мощност - единият ще прекарва по-малко въздух с по-голяма скорост, а другият - обратно. Ще имаш увеличение на дебита, но не и на импулса и на енергийното съдържание на прекарания въздух.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Точно това, което показва колегата Иван Димов е принципа на Капанадзе от втория патент. Тръбата е потопена във вода и е разделена на две до половината. В едната от разделените части на тръбата се вкарва вода под високо налягане, да речем с помпа. Когато водата под налягане преминава през своята част на тръбата, там където се събират двете парчета разделена тръба се създава зона на ниско налягане и от налягането на водата и атмосферното налягане в другата разделена част на тръбата постъпва вода от резервоара без да се използва енергия за това със същата скорост и същото количество. Това няма нищо общо с ефекта на Бернули, защото тази част на тръбата в, която се нагнетява вода с помпата е изолирана от околната среда. При Капанадзе е същото, само че е в електрически вариант и тук ефекта на Бернули не важи. Силата, която компенсира равновесието е етера, от там идват зарядите, за да компенсират дефицита, който е създаден във втората бобина и през нея протича ток равен на тока в първата бобина, но с напрежение равно на високия потенциал, който е създаден около първата бобина изкуствено от друг източник. Това е цялата магия. При този метод могат да се получат много големи мощности.
     Във първия патент на Капанадзе принципа е малко по-различен и всичко работи от начало до край на 50 херца. Най вероятно Ctah е напипал този метод доколкото схващам. При този метод изходната мощност е ограничена и не могат да се достигнат мощности, като във втория патент.
   Принципите, които Капанадзе иска да патентова, са два и затова има и две заявления за патент, което е логично. Ако беше само един принцип нямаше да се дават още 30 000 евро и за другия патент.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   coke2k, точно в целта си. Това е нагледен пример за правилно духане. Околният въздух се увлича не само поради триенето, но и от подналягането, което се получава в близост до основната струя. При всички положения това е СЕ надуване на въздух в найлонова торбичка. Имаш един + за този нагледен пример.
mito_kupona и ти си прав и за теб един +.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
http://www.youtube.com/watch?v=fpfjOs0IZfk

Г-н Димов погледнете и тоя клип. Вероятно това имате впредвид, но тук ефекта е друг (но е пак Бернули)
Прилагам и принципна схема на съоръжението от видеоклипа, но това се дължи изцяло на Бернули процесите ....
За много голямо съжаление обаче изобарен изотермен адиабатен и т.н. процеси също не могат да бъдат редуцирани към електромагнитни такива, иначе наистина изглежда много просто. това е като да се направи хладилник но в електромагнитен формат.
« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 05:00:16 pm от coke2k »