Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3220942 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Не е така, трябва делител. Само резистор дефектира уреда. Примерно имаме 100ком и 10Мом. Мери се на 100ком отношението е 100 и обхвата се разширява 100 пъти. Хубаво е на сондата да има лале от телевизор-гумата на високото напрежение на кинескопа.
« Последна редакция: Май 07, 2011, 02:37:42 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Този делител е вътре във всеки уред и се превключва от галетата. С външния резистор само се променя/разширява едното му рамо, т.е. другото е вътре.

vitan

  • Гост
мi68, добре е, вместо теория да даваш конкретни схеми :) , по възможност изпробвани.
Обикновения резистор (за делител) 1W издържа 500V. Има и високоволтови, но и цената им е високоволотва :) А при импулсите тия 500V ги разделете минимум на квадратен корен от 2, ако мерите ефективна стойност.

Ако е за генератор на чист електрически Етер, не е проблем да се спретне един по трансформаторен път (щом не се гони стабилна честота, както при Райф-а). Няколко стотачки и е готов. С дълга пура от Pyrex и хелий под ниско налягане. И волфрамови електроди. Защо съм сигурен, че съм стигал до Етер? Ми защото съм имал същите проблеми, каквито е имал Тесла по снимането му с обикновен класически фотоапарат.

Очите го виждат, а апарата (Зенит) на практика не. Трябва по-дълга експозиция. Тесла е използвал 5-10 минути, затова на неговите снимки се виждат много „светкавици”. Нормално няма толкова много наведнъж. Многото идат от начина на снимане.
Въпроса е, как после от Етера ще се включи „шланга” за точене …. :) Единия вариант е бобина около пурата, другия е цилиндър/цилиндри около пурата. А после?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Здравейте! За да съм на ясно, какво правя се снабдих с ето този метер. Да се работи на сляпо е чисто губене на време, повече от две години се занимавам с това и все още нямам положителен резултат и заради това реших да се обзаведа с измервателна апаратура, леко по леко, защото тя не е
никак евтина и тогава да продължа с експериментите. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
И аз разчитах на вътрешния резистор но когато изгорих един уред разчепках въпроса. Прескочи искра и уреда не мери точно. Високоволтови сонди са скъпи и според мен ненужен разход. За това ползвам стъклен резистор на 10Гом. С който меря високо напрежение с самоделна сонда и друг резистор 10Мом в делител.
За някой елементарни опити с тока на разместването може да се ползва всякъв високоволтов генератор-Теслов трансформатор индукционна бобина. Ползвам озонатор на Щеки и индукционна бобина + вилка на Авраменко от два диода. Постановката е евтина и лесно са прави. За повече информация по темите.
« Последна редакция: Май 07, 2011, 05:02:15 pm от mi68 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Здравей madsatbg! Най-после изнамерих схемата и я качвам в корегиран вид по последните ми експерименти. Такова тхо, ако не намериш, мисля,че е латвийско, но не съм сигурен, ще ти дам данните му, защото го запалих и се наложи да го развия и преброя намотките и да го навия отново само с тези намотки, които ми трябват. Сигнала от квазирезонансния преубразувател се подават на 4 и 5 краче на тхо-то, гледано от долу. Ако не намериш такова можеш да приспособиш друго тхо с повишаваща бобина с 1000 до 1200 навивки. На свободната страна на магнитопровода се навива първо бобината, която отговаря на 4 и 5 краче, която съдържа 67 навивки с проводник 0,4 мм. Изолираш с високоволтова изолация и навиваш L6, която съдържа 10 нав. с проводник 0.8, изолираш отново и навиваш L7, която има 64 нав. с проводник 0.4мм. И да намериш оригинално тхо L6 и L7 се навиват допълнително на свободната страна на магнитопровода, толкова за тхо-то. Сега за трансформатора, пвц тръба около 25 см, най-отдолу на тръбата, по цялата и дължина поставяш медна лента широка около 2см и и правиш изводи от двата края с високоволтов проводник от тхо, изводите се правят на 1,5 см от крайщата на тръбата за да не пробиват с другите намотки, след това изолираш с високоволтова изолация от старо тхо, да речем от София 31 или,ако имаш нова такава изолация най-добре в два три слоя, тази медна лента отговаря на L5, но навии върху нея  и 60 нав. с проводник 1,5 мм и на тези две намотки, които са разположени на 90 градуса се подава високото напрежение, но само на едната или на другата, като я изолираш добре защото има ли пробив няма фокус, това е най-важното нещо.Тези две намотки, които отговарят на L5, трябва да са изолирани една от друга, а и от останалите перфектно. След това в двата края на тръбата навиваш L1 и L2 в противоположни посоки, изолираш с изолация поне за 2кв, върху тях навиваш L3 и L4 пак в противоположни посоки и другото е ясно от схемата. Генератора на 50 херца е изпълнен с 2 транзистора по схема от руските форуми, една от предполагаемите схеми на SR, но става и с генератор изпълнен с 555, но ефекта е по-слаб. Друго важно нещо е, че кондензатора С1 се подбира и трябва да е филтриращ кондензатор, каквито ги има на входа на захранването от мрежата във всяко електронно устройство с друг тип няма фокус. Когато се изключи лампата на 220 волта се вдига поне два пъти напражението може да изгори генератора на 50херца и мощния транзистор. Ами това е в общи линии. Някой може да каже,че както е захранен мощния транзистор през кондензатор , няма да работи, но работи и почти не загрява и може да е с много малък радиатор, както е на видеото и, като се постави амперметър на колектора не отчита никаква консумация, но транзистора работи. Като налепиш всичко, включи установката без да подаваш високото напрежение и лампите трябва да светят слабо и след, като се подаде вн. се проявява ефекта. И друга подробност, моя квази преубразувател захранва 2 луминисцентни лампи по 20вата. Вземи мерки за безопастност, защото това не е шега работа. Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
За любителите на тока на отместване (разместване, сменяване- на руски смещения) предлагам следния елементарен опит. Свързва се последователно лампа и кондензатор. Веригата се свързва към батерия резултат лампата не свети-токът на проводимоста не минава в диелектрик. Ако се пусне променливо напрежение  то предизвиква променлив токът на проводимоста в диелектрика ток на размесване на диполите на диелектрика. Токът на проводимоста се сменява с тока на разместването. В резултат лампата свети. С увеличаване на честотата лампата свети по-силно и се вижда линейна зависимост от честотата съответно и от напрежението. Това е добре но темата е генератор значи трябва да имаме усилвател с положителна обратна връзка. От показаните снимки обратната връзка според мен е зелената кутия или екранираната стая с мрежа като фарадеев кафез. Тук е аналагията със звукови вълни, реверберация (послезвучене) или ехо. Най-лесно възбуждане става с искрови генератори ала Тесла. Който е по-навътре с електротехниката може и електронни генератори но най-важни са настройките на зелената кутия в смисъл размери.
П.П. Ако в гугъл се напише ток смещения има отлични материали на руски. Пожелавам успех на мераклийте.
« Последна редакция: Май 08, 2011, 07:39:31 pm от mi68 »

emilvtc

  • Гост
Здравей колега madsatbg!

. . .
Но мисля, че друго е важното тук при Капанадзе-ген. Трябва да си отговорим на въпроса най-напред, от къде се взима аджеба тая СЕ. Всички тръгнаха да търсят по разни теории на лаици, а Тесла къде остана? Има вероятност тоя СР да е като оня Деламорто.

Аз мисля, че енергията идва от Земята, затова и Капанадзе се стараеше заземяването да е достатъчно добро и е с дебел проводник, защото през него минават големите тоци, то не е за парлама!  Земята е едната плоча на кондензатора, йоносферата е другата. Тесла обяснява как действа неговия генератор на СЕ, но го прави с аналогии. Ето тези аналогии е разгадал Капанадзе. Погрешно се смята, че СЕ излиза от Тесла-трафа, при него няма СЕ, той само я напъхва в земята, надува енергията в земята като балон, т.е. създава и колебателен процес, и после този балон издиша обратно, в другата посока, така се създава променливо електрическо поле - това е по обяснения на Тесла.
. . .

Все още нямам отговор на поставения по-горе въпрос.
Като че ли някак си отклоняваме вниманието си с детайлите, а в същото време не е ясна основната идея.

Нека първо дадем отговор на този въпос и после да изпадаме в подробности ... (поне на мен отговора не ми е ясен)

Ако някой смята, че му е ясна идеята - нека даде някакво обяснение на процесите или да даде линк към читаво, сбито и синтезирано обяснение.

И аз мисля, че идеята е да се "източва" статичното електричество от йоносферата. Тя и земята образуват "кондензатор" , като земята е отрицателния, а йоносферата е положителния електрод. Йоносферата се "дозарежда" непрекъснато от слънцето.

Не виждам никакъв смисъл заземяването да е с ДЕБЕЛ кабел. Тъй като токовете (които искаме да прекараме) протичащи от йоносферата към земята са много малки - проводника може и да е тънък. Важното в случая е заземяването да е добро (ниско съпротивление към земя).

Смятам, че трафа на тесла има за цел да преобразува малкият ток от статичното електричество (но с голям напреженов потенцял извлечено от йоносферата) в по-голям ток с малко напрежение. (понижаващ трансформатор).
Може би нещо не съм доразбрал, но не виждам нищо "извънземно" в това ...

Може би въпроса е как да извличаме повече статично електричество и как да го "накъсаме" за да получим променлив ток, който да трансформираме с "понижаващия" траф на Тесла.

За "извличането" на стат. електричество - хората патентовали подобни идеи използват "метализирани" балони издигнати високо над земята. Целта е площта им да е голяма.  Може и да греша, но при Капанидзе не виждам такова нещо.

Та от къде мислите, че ще дойде СЕ в устройството на Капанидзе?

Сравнително нов съм във форума и предполагам, че много неща не са ми ясни. Въпросите ми може и да ви се сторят лаишки, но все си мисля, че първо трябва да е ясна идеята и после да потънем в подробностите по реализацията и.

Сещам се за вица: Ясно е, че мъж неможе да забременее, но в Турция опитите продължават" ... Нека не изпадаме в подобна ситуация с нашите опити ...

(нямам за цел да обидя никой)

vitan

  • Гост
@emilvtc,

Едината теория е да се намесим някак м/у капацитета земя и йоносфера за да „паразитираме”. Другата е на проф. Константин Мейл, която е преработена Тесла… т.е. теорията на Етера.

Става дума да се спре колосалния поток неутрино, който пронизва земята (и държи ядрото на земята горещо, но не реагира с материята по принцип) и да се накара то да реагира с веществото, от което да произлезат като краен резултат и „класически” електрони. Тук се иска изключително dV/dt….

Това е вкратце, другото е четене :) , но не на колегата mi68 :)
« Последна редакция: Май 09, 2011, 11:10:40 am от vitan »

emilvtc

  • Гост
А има ли практичен смисъл това „паразитиране” ?
Т.е. може ли да се извлече някакво смислено количество  енергия и то със себестойност (обща цена на оборудването) по-ниска от тази на електро-разпределителните дружества?

Някъде някой успял ли е да направи работеща установка, от която да захрани някакъв консуматор с практично приложение?

Всъщност колко енергия теоретично можем да получим чрез "паразитиране"?  Дали това "източване" на заряда на йоносферата няма да доведе до нежелани последици за планетата ни?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Колега emilvtc, абцолютно си прав!

Това е така наистина. Има точно преобразуване на енергията от висок електростатичен потенциал в нисък но вече с голям ток. И затова аз мисля, че енергията се взима наготово натрупана в земята. По-нагоре съм обяснил как става това, разбира се не по моя фантазия а по думи на самият Тесла.

emilvtc разсъждаваш правилно. Без да сме наясно какво правим и откъде ще извличаме енергията мисля, че нищо не правим, нищо по-различно от конвенционалната електроника. Може и да се постигне резултат на принципа на случайността с опити, но ми се струва малко вероятно, поне такъв случай историята на познава. Всички откриватели са имали идея, теория.

И на мен ми се струва, че всички се отклоняваме от теорията, като се съобразяваме не с първоизточника - Тесла, а с други, които един Бог знае дали са направили нещо или не, изключвам Капанадзе, на него му вярвам.

Иначе литературата, която трябва да се прочете е: Лекции и статии на Тесла. Разговора на тесла в съда и със своя адвокат.
От том става ясно, че Тесла не е предавал енергията по въздуха, както е в патента му (който е с двойно предназначение), а през земята.

После, генератора на СЕ е описан от него с целият му принцип на действие, но аналогично, което впрочем признава и Капанадзе, че то е послужило за идеята му.

И най-важното: КОНВЕРТОРА !!! - той е ключа към генератора, той преобразува първичното електричество, с което тепърва се запознаваме във вторично, топло електричество!

Поздрави!!!

vitan

  • Гост
@Emilvtc,  Практически смисъл в паразитирането? Че съвременния човек спрямо планетата друго прави ли?
Не знам някъде, да точат капацитета йоносфера-земя. А по-скоро съм привърженик на втората тоерия, макар да не изключвам първата. Проф. Константин Мейл казва, че разсъждава по непобликувана теория на Тесла. Поне за Етера и тесла-трафа. За голямата кула на Лонг Айлънд, принципа може и да е йоносферата. Тераватове има там, а не киловати. Просто мощността на кулата и позволява такива упражнения….

Единствен досега доказан е Капанадзе за практическо приложение. Може и други да има, но за доказателствен материал според мен нещата издишат.
„Паразитирането” става най-лесно с балони, но е бесмислено, освен ако не се научим да оползотворяваме гръмотевичните бури. Теоретично енергията така е колосална, но електростатичното поле м/у атмосферата и земята е това, което държи въздуха да не отлети в космоса…. Смятай, ако хората започнат промишлен „добив” на този принцип. В малки количества нищо, но съвременния човек е по-скоро Homo crazy, отколкото хомо сапиенс.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Едината теория е да се намесим някак м/у капацитета земя и йоносфера за да „паразитираме”. ...
....но не на колегата mi68 :)

Здравейте,
Тесла е патентовал идеята: да се вдигне една "плоча" високо в атмосферата да се свърже с проводник с един кондензатор и друга плоча заземена към другия край на кондензатора. / перефразирам /
Да се върнем към Капанадзе.
С помоща на високо напрежение и разрядник йонозираме въздуха.
Ако направим "кондензатор", който да се зарежда от йонизирания въздух?
Навярно ще се реализира идеята на Тесла.
Няма допълнителна консумация от източника.
Между пластините на кондензатора се създава магнитно поле, което допълнително въздейства на
ферита.
За любителите на тока на отместване (разместване, сменяване- на руски смещения)

Това научих от публикацията на колегата mi68.

На схемата по долу съм отбелязал, с червено, "кондензатора"
Опитите продължават с променлив успех в Турция. ;D
« Последна редакция: Май 09, 2011, 12:07:10 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
... литературата, която трябва да се прочете е: Лекции и статии на Тесла. Разговора на тесла в съда и със своя адвокат.
И най-важното: КОНВЕРТОРА !!! - той е ключа към генератора, той преобразува първичното електричество, с което тепърва се запознаваме във вторично, топло електричество!


Здравей EDM electronics ,

ти вече си прочел въпросната литература??? ;D
 Сподели, моля, и с нас непрочелите какво си схванал от там.
Как трябва да изглежда този КОНВЕРТОР?
Едни и същи приказки и нищо конкретно :(

с уважение мадсат

п.с.Дай линк, моля, където мога да прочета за безгоривния генератор на Тесла, по който е направен Капанадзе, ако знаеш такъв.
благодаря
« Последна редакция: Май 09, 2011, 12:12:38 pm от madsatbg »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Да чел съм я и то не веднъж, за да не изпусна и най-малкия детайл, който може да се окаже решаващ. Но уви, и аз не мога да наредя пъзела. Тесла не говори напряко. Само казва, че трябва да се преобразува енергията, защото иначе няма да ни свърши работа в първичен вид, и че това ставало с натрупване в затворен обем, кондензиране. Аз го разбирам, като кондензатор, че какво друго може да натрупва електростатично напрежение, бобината ли - на нея и влияе магнитната индукция ?

Що се касае за моето виждане, аз вече съм го представил в горните постове, барабар със схема еквивалент и предполагаем принцип на действие.

Добре е всеки да прочете това, което препоръчах. Може на друг да му дойде по-добра идея. После пак ще коментираме.

madsatbg, идеята ми беше този кондензатор да е с по-голям капацитет, съставен от няколко витки, а не както ти си го реализирал - няма и една навивка. Този малък капацитет изисква висока честота, която както казва Тесла е недопустима над 30 кХц, колкото по-ниска, толкова по-добре.

Според мен именно кондензатор ще се окаже тайната на Капанадзе!