Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221622 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико, принципно е така но на практика - НЕ. Всеки един магнит има някаква неравномерност на магнитното поле. За това е много трудно да се изработи качествен магнитен лагер. И в добава униполярният генератор не дава индукция ако четките са неподвижно свързани с диска. И всичко това е описано с примери в оная книга, която ти упорито отказваш да прочетеш защото има опасност да научиш нещо. Важното е като се погледнеш в огледалото да виждаш една велика личност  ;D
Аз онав книга съм я прочел а и не само нея но никъде  не съм намерил смислени отговори на въпросите които съм си задал и на които съм търсил отговорите.  Неравномерноста на полето не е отговор защото ако беше така то униполярният генератор щеше да генерира променлив ток. Ако пък неравномерността е толкова много и толкова ситна че да е незабележима с нищо въобше нямаше да има индукция. Не, не стават тези книги. Има сериозни пропуски в тях.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Да бе щот така ти е удобно да се правиш на луд, щото написа една велика глупост и сега се чудиш как да я защитиш. Е дори и фарадеевото динамо не доказва нищо от тезата ти щото лошата истина е че който и да го е направил това динамо то освен някакъв съвсем слаб ток и мижаво напрежение засичащо се само с галванометър, нищо друго не излиза от него. Хайде направи така че от него да излязат ония заявени хиляди ампери тогава пак обяснявай кое как е.
Верно ли бе???
Аз пък чета тука друго:
Цитат
Хомополярните генератори оцеляват през Възраждането през 50-те години като източник на импулсно съхранение на енергия. Тези устройства използват тежки дискове като маховик, за да спестят механична енергия, която може бързо да бъде хвърлена в експериментален автомобил. Един ранен пример за такъв тип устройство е създаден от сър Марк Олифант от Физическо и инженерно училище на Австралийския национален университет. Той съхранява до 500 мегаджоула енергия и е използван като източник на високи токове за синхротронни експерименти от 1962 г. до разглобяване през 1986 г. Дизайнът на Olyphanta е бил в състояние да доставя токове до 2 мегаампера (MA). 
Еи ти цялата публикация:
https://bg.flipperworld.org/tech/unipolaren-generator-ustroystvo-istoriya-na-syzdavane-prilojenie 

GMG

  • Гост
Еи ти цялата публикация:
   От публикации файда няма приятелю!  ;)
Важен е собствения опит, но не с кашон.  ;D


Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Радико ти май не си чел добре и статията която даваш, не случайно ти казах да го направиш самия ти щот явно и да четеш не можеш. Примера с трансформатора е най добър ама не ти изнася а с механичните системи лесно можеш да изпаднеш в заблуда.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико ти май не си чел добре и статията която даваш, не случайно ти казах да го направиш самия ти щот явно и да четеш не можеш. Примера с трансформатора е най добър ама не ти изнася а с механичните системи лесно можеш да изпаднеш в заблуда.
Няма най добър пример, исвен ако не искаш да натъманиш някаква лъжа. Истинското обяснение може да обясни всеки пример.
Освен това тази статия я дадох само в отговор на твърдението ти:
Цитат
щото лошата истина е че който и да го е направил това динамо то освен някакъв съвсем слаб ток и мижаво напрежение засичащо се само с галванометър, нищо друго не излиза от него.   
Както виждаш това е лошо скроена лъжа а не лошата истина. Защото аз не бих нарекъл мегаамперите "съвсем мижав ток"  въореки, че въобще няма значение точно колко е ефективнистта когато се обсъждат ПРИНЦИПИ

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Няма най добър пример, исвен ако не искаш да натъманиш някаква лъжа. Истинското обяснение може да обясни всеки пример.
Освен това тази статия я дадох само в отговор на твърдението ти:Както виждаш това е лошо скроена лъжа а не лошата истина.
Не няма никаква лъжа просто има неща дето не ги разбираш.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Радико, чети бе моето момче, чети! Хубава статия си пуснал и ако беше я прочел нямаше да пускаш безмислени постове (що ли се учудвам). Ама те хората много добре са го казали:
Цитат
Подобно на всички гореспоменати космически обекти, Фарадей Драйв превръща кинетичната енергия в електрическа. Тази машина може да се анализира сизползвайки правилния закон за електромагнитна индукция на Фарадей. Този закон в съвременната му форма гласи, че постоянната деривация на магнитния поток през затворена верига предизвиква в него електродвижеща сила, която от своя страна възбужда електрически ток. Повърхностният интеграл, който определя магнитния поток, може да бъде пренаписан като кръг около веригата. Въпреки че интегралната функция на интеграла на линията не зависи от времето, тъй като придвижването на Фарадей, което е част от границата на линейния интеграл, се движи, производното на пълното време не е равно на нула и връща правилната стойност за изчисляване на електродвижещата сила. Алтернативно, дискът може да бъде редуциран до проводящ пръстен около неговата обиколка с помощта на единична метална ролка, която свързва пръстена към оста. Законът на силата на Лоренц е по-лесен за обяснение на поведението на машината. Този закон, формулиран тридесет години след смъртта на Фарадей, заявява, че силата на електрона е пропорционална на кръстосания продукт на неговата скорост и вектора на магнитния поток. В геометрични термини това означава, че силата е насочена под прав ъгъл към скоростта (азимутална) и към магнитния поток (аксиален), който следователно е разположен в радиалната посока. Радиалното движение на електроните в диска причинява разделяне на зарядите между неговия център и ръба, а ако веригата е затворена, има електрически ток.
Е вярно има някакви "Лоренцови сили", диференциали, интеграли, индукции но тези неща се учат в училище. То хубаво че искаш да докажеш твоята теза, ама потърси някаква информация, която поне да не я отхвърля. И ако все пак не можеш да намериш такава остава варианта с експеримента. И гледай поне този път да не е като онзи прословут "квантов двигател" за да не умОрим всичкото мангал от смях.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Bat_Vanko, ако четките на униполярния генератор са неподвижни спрямо въртящия се диск, то и жиците, свързани към тях ще се въртят и така напрежението от диска и от жиците взаимно ще се нулира. Той униполярният генератор е изучен и описан най-подробно. За мен по-интересни са четковите постояннотокови генератори. Доскоро си мислех, че няма начин такива генератори да работят без четки. Наскоро обаче ми дойде една архигениална идея за постояннотоков генератор без четки или поне не по сега известния начин. Той ще изглежда доста странно и даже и аз бих се очудил ако заработи.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Цитат
Въпреки че интегралната функция на интеграла на линията не зависи от времето, тъй като придвижването на Фарадей, което е част от границата на линейния интеграл, се движи, производното на пълното време не е равно на нула и връща правилната стойност за изчисляване на електродвижещата сила.
Само като се прочете това става ясно че превода е автоматичен  ;D И на който не му е ясно, или не го е забелязал, значи няма и на престава за какво се говори.

Каквото и да е бил смисъла, верен или грешен, се е изгубил, както обикновенно става при, автоматични предоди на комплексни идей. Поне да бяха посочили източниците от които така "нагло", без посочване на оригиналната публикация, са генерирали превода (такъв превод, когато не се посочат източниците, се нарича интелектуална кражба) .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико, чети бе моето момче, чети! Хубава статия си пуснал и ако беше я прочел нямаше да пускаш безмислени постове (що ли се учудвам). Ама те хората много добре са го казали:Е вярно има някакви "Лоренцови сили", диференциали, интеграли, индукции но тези неща се учат в училище. То хубаво че искаш да докажеш твоята теза, ама потърси някаква информация, която поне да не я отхвърля. И ако все пак не можеш да намериш такава остава варианта с експеримента. И гледай поне този път да не е като онзи прословут "квантов двигател" за да не умОрим всичкото мангал от смях.
Бат Ванко прочел съм. Всичко съм прочел преди да го публикувам. Но тази статия я публикувах пак повтарям заради твърдението на красиас.
Във момента коментираме малко по ьфундаментални неща от обяснението на устройството на този генератор. За да ти припомня за какво става дума ще се самоцитирам отново:
Цитат
Аха.
Обаче точно тук има един проблем който обръща каруцата на всички които опитват да обяснят нещата "поне всички които аз съм чел"
Значи имаме протичане на ток когато или полето се размърда "увеличава или намалява" интензитета си или когато проводника се размърда. Бат Ванко твърдеше, когато проводника  се преместел от място с определен интензитет до място с различен интензитет. До тук добре обаче ако проводника се придвижва с постоянна скорост в област с еднскъв интензитет??? Тоест от механична гледна точка имаме движение а от магнитна гледна точка имаме покой, какво се случва??? Защо има индукция??? Нали няма промяна в интензитета на 
А относно плагиатстването споменато от epwpixieq-1 няма такова линкът води към машинен превод на оригиналната статия от словенски език. Оригиналния сайт:
  https://flipperworld.org

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Интелигентният човек се познава отдалече.
Браво Радико, ти за разлика от преводача Пикси, бързо се усети че униполярният генератор по никакъв начин не подкрепя твоята теза и реши да се върнеш в началото. Сега за да не изпадаш в комичната ситуация с квантовият двигател ще трябва да направиш някакви експерименти, които поне да не отричат твоята теза. Или пак трябва да приемем всичко на мъжка дума.

GMG

  • Гост
всичко на мъжка дума.
Мъжката дума е на Номак.  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Интелигентният човек се познава отдалече.
Браво Радико, ти за разлика от преводача Пикси, бързо се усети че униполярният генератор по никакъв начин не подкрепя твоята теза и реши да се върнеш в началото. Сега за да не изпадаш в комичната ситуация с квантовият двигател ще трябва да направиш някакви експерименти, които поне да не отричат твоята теза. Или пак трябва да приемем всичко на мъжка дума.
Бат Ванко, нещо много си се объркал брат. Дали случайно или не съвсем, не знам но много си се объркал. Точно във тази тема аз не съм излагал теза АЗ ЗАДАДОХ ВЪПРОС  това, че на този въпрос няма отговор във твоята теза не е мой проблем ти робуваш на компрометирани тези не аз. И нямам вина, че такъв въпрос съществува. Не съм го измислил аз има си го. И като си чел книги аре цитирай със 20 - 30 думи отговора на въпроса до сега изписа доста повече думи с цел шикалкавене и не казване на нищо. Човек като знае ясен отговор на нещо го казва и толкова приключва се. Но ти явно не знаеш по скоро си научил на изуст няколко неща които въобше не разбираш.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Радико, за да твърдиш че аз робувам на компрометирани теми трябва първо да докажеш че твоите са верни. А до тука всички виждаме че ти САМО задаваш въпроси. Но ако направиш само един експеримент ще видиш че тези въпроси са абсолютно безпочвени. И най простият хванат от улицата може да задава въпроси, докажи че ти си маааалко по умен от тях и можеш дори да формулираш отговор. И ако обичаш нека не е като "квантовият двигател" че окончателно ще ми паднеш в очите.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
А относно плагиатстването споменато от epwpixieq-1 няма такова линкът води към машинен превод на оригиналната статия от словенски език. Оригиналния сайт:
  https://flipperworld.org
Радико, за съжаление словенската страница не е първоизточника на тази статия (или по скоро група от статии събрани на едно място). Най-малкото понеже в статията, въпреки понятиината обръканост която показва (както посочих), не е написано нищо оригинално. Което всъщност изобщо не ме учудва понеже веднъж е направен автоматичен преглед от Английски на Словенски и след това от Словенски на Български ( леле мале ). От друга страна има десетки ако не и стотици други страници и оригинални публикации ( на Английски ) които дават информация в тази насока:
https://depalma.pairsite.com/Absurdity/Absurdity08/FaradayDisc.html ( При положение че не знаете кой е Брус Депалма, се запознайте, особено когато дискутирате униполарни генератори)
http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.472.2902&rp=rep1&type=pdf
https://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3AHomopolar_generator
https://www.research.manchester.ac.uk/portal/files/54538050/FULL_TEXT.PDF
https://arxiv.org/pdf/physics/0012009.pdf

Това че словенците са се събудили през 2019 и са решили да генерират контент ( съдържание ) за страницата си (на словенски ) през автоматичните преводачи на Google, без да посочат оригиналните ( англоезични публикации ) изобщо не им прави чест. Да оставим настрана какъв умствен боклук се получава при такива преводи. Вече посочих, един абзац който е направо смешен, понеже е толкова терминологично объркан че ми е направо чудно как никой други не го забелязва (даже и Bat_Vanko който авторитетно го цитира), което ме навява на мисълта че изобщо не се разбира, и се подминава ей така за "по-голямата идея".

Тук не коментирам нищо за вашето разногласие с Bat_Vanko, това което подчертавам обаче, е че когато се започват разгорещени дискусии, най-малкото не ги започвайте на база на жълти Интернет източници с опредено объркана тематика, а с добре направени научни публикации ( които за съжаление няма да имат такъв автоматичен превод). Всъщност много ме учуди, че това, което посочих, е написано във цитата който Bat_Vanko, така величае че е добре написан, като това ме навежда на мисълта че и той не разбира написаното ( или поне тази цитирана от мен част ).