Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221969 пъти)

hristo

  • Гост

Схемата на стабилизатора електронен, там в коментарите под видео-клипа един руснак я даде.
<a href="https://www.youtube.com/v/aazvYXbUVZs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/aazvYXbUVZs</a>
Според мен може да се е получил принципа на "Стехо" https://www.youtube.com/watch?v=hPlxe783cEw&list=PLRYhzUMB2BkK-tcJrOj950naG1It7I2kf&index=1 който той обяснява във презентацията си линка.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Най малкото краде ток и нищо повече, просто тоя уред не засича тока.

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Най малкото краде ток и нищо повече, просто тоя уред не засича тока.

Защо да краде ток? Ако уреда не го засича, то електромера ще го засече. Каквото е минало.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Виждаш ли че като я сложи на единия извод и уреда все едно не "вижда" товара.
Това че уреда не го вижда не значи че го няма...

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Това че уреда не го вижда не значи че го няма...
Абсолютно си прав.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Три са възможните сценарий в клипа. Проводника да не е земя. Второ руснаците не си заземяват линиите и може да има потенциал между земя и някой от проводниците. Но най вероятно нещо става със стабилизатора (стабилизатор гудит) и той внася смущения в мрежата и оттам уреда не отчита.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Прочетох го отдавна. Според вас коментара верен ли е?
Веднъж ватметъра е излъган, защото нулата минала през земята, а след това казва, че всъщност се мерел тока по фазата, така че няма значение откъде се затваря веригата - през земята или космоса.
Да коментара е верен защото той мери мощността с китайски боклук а не с ватметъра на енергото който мери мощността на черпеният от фазата ток.
След като трафа е разделителен след него вече няма нула и фаза. И ако забелязвате като сложи земята на единия извод ватметъра отчете едно, а като сложи земята на другия извод, ватметъра отчете друго.
Разбрахте ли защо е така?

И още един въпрос. След като трафа е разделителен, как ватметъра мери колко консумира товара? Като ватметъра е включен само във веригата до първичната на трафа.
Вие чувал ли сте за заместваща схема на трансформатор. При нея е много важно посоката на навиване между първичната и вторична намотка подавайки нулата на другия край се получава въпросният ефект защото магнитните потоци са в противоположни посоки и тока който се черпи от разликата в потенциалите между нулата и земята всъщност лъже ватметъра с по ток и напрежение умножени по коефициента на трансформация на разделителния траф.


Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Представете си един бензинов генератор на двора. Кой от проводниците му е "нула"? Ами ... никой. Можете да пипате който си пожелаете от двата проводника и няма да ви стане нищо.
Сега забийте един метален кол в земята и на него вържете единия от проводниците - няма значение кой.
А с'я да видиме колко от вас ще пипнат другия проводник? :)
Знаех си/предчувствувах че тока и напрежението идват от земята, но като не чета в оригинал Тесла така е.

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Да коментара е верен защото той мери мощността с китайски боклук а не с ватметъра на енергото който мери мощността на черпеният от фазата ток.
Израза "китайски боклук" беше актуален преди 10-15 години.
Според вас китайския ватмер как мери мощността? Повдига напрежението на крадрат и го дели на съпротивлението на консуматора ли?

Вие чувал ли сте за заместваща схема на трансформатор.
Не, не бях чувал :)

При нея е много важно посоката на навиване между първичната и вторична намотка подавайки нулата на другия край се получава въпросният ефект защото магнитните потоци са в противоположни посоки и тока който се черпи от разликата в потенциалите между нулата и земята всъщност лъже ватметъра с по ток и напрежение умножени по коефициента на трансформация на разделителния траф.
Да, така е написано в учебника. Вие студент по електротехника ли сте?
Ватметъра е много проЗд уред и не може да се излъже. Показва каквото мине през него.
И така нататък. Не ми се пише повече...

GMG

  • Гост
Вие чувал ли сте за заместваща схема на трансформатор.
 
Не, не бях чувал :)
  И аз не бях чувал, може би грешно изказване, имайки предвид нещо друго.
Инак много бих искал да са запозная с нея..  ;D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
http://tarielkapanadze.ru/ ВЕЧЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА!!!!
Има някъв плондер на това място!

Куда делся Тариель?

hristo

  • Гост
и форума https://realstrannik.ru/ вече го няма и този http://next-energy.ru/forum/index.php?topic=40.0 и тези също:

http://kapanadze-willer7.2x2forum.com/forum-f1/tema-t3.htm - тема в руски форум с доста визуален материал

http://www.hvlabs.hu/zpe/Gruz/kak_rabotaet_Kapanadze.doc - описание на работата на генератора (на руски)

http://www.hvlabs.hu/zpe/Gruz/ - унгарски FTP сайт със схеми и изрезки от видеотата

http://www.youtube.com/watch?v=_fhvnCXzYKc - Free energy generator by Kapanadze Tesla technology 100 KW

http://natsko.hit.bg/kapanadze/1.JPG

Ето ви нещо ново https://www.youtube.com/watch?v=gCkUi0BUVLg СЕКРЕТ ГЕНЕРАТОРА СВОБОДНОЙ ЭНЕРГИИ НА 100КВТ!  Рафаэль Анриал
21 349 показвания 6.12.2020 г.
В това видео ще ви покажа основната тайна на 100kW безплатен генератор на енергия!
Безплатна енергия и как да я получите! Във видеото генераторът работи сам за себе си при самозапис! Без генератор на енергия без гориво!

Бунк-Капанадзе! https://yadi.sk/d/ZMBMryvXV1OXqg?w=1

Китайско Капанадзе: https://www.youtube.com/watch?v=jtKnXeJ0VEg China kapa the original
и прикачам схемата му
« Последна редакция: Декември 17, 2020, 05:59:24 pm от hristo »

hristo

  • Гост
това е генератор на безплатна енергия с мощност 100 киловата и кой може да мислим, че такова нещо е реално съществува в това видео, което   научите тайна схема как да се изгради безплатен генератор - енергия с мощност 100 киловата Мисля, че не е тайна, че подобни технологии са  крити от хората така че обикновените хора никога няма да познаят как е тази верига и как е тази гигантска инсталацията действително работи и откъде получава добре своята свободна енергия приятели не забравяйте да харесате абонирайте се и за канала разпространете това видео и ще разберете всички тайни на освобождаване на енергия Тесла, а също и генератор от нацията за тези, които може да са пропуснали генератора Тесла е това, което виждате сега екранът е огромна кула, от която искри летят това е кладенец на генератор на Тесла kapanadze generator изглежда малко по различен начин и сега гледате какво то е корона аз съм река Тимур може да бъде изпробван сега чао изключете настроенията могат да бъдат 3000 включени Оставих светлината да пада надолу по носа сезон тук няма нищо тук и включете с този пръст, където премахваме кръга тук тя сега включва вентилатора и включва натоварване и подмяна на земята отново отидете ела тук, моля те, нямаше но въпросът е, че тук има нещо сега Вече просто меря с тях теб изход, но също 6 и 8 ампера е мястото, където е един и половина киловат сега за пълно щастие Чайник с ключове с капацитет 2 киловата никаква радост те смърдяха Иска ми се отляво да не мога да вървя добре добре или има лице, което умишлено имам сложи червена светлина, за да изгори всичко сега работим, ще измерим отново вдигнете изходното напрежение изобщо сега и под, ела да мериш колко използваме 14 и 7 ампера така същото по втория сега, когато съм на цигара обратно вълц какъв отговор съм аз отговорът kaigu предполагам, че писмата са взети за липсващите може да се каже, че се вярва там няма нищо, но сега ние да видим обяснение с подробно описание на веригата и принципа на конструкцията Генератор на Тесла и генератор на капанадзе евентуално други подобни генератори безплатната енергия също е подобна принципът функционира здравей на всички момчета, бих искал да говоря с вас днес генератори като тези кажете без гориво как са работа и като цяло искам да обясня как работи генераторът на капанадзе Просто имам схема, сега мога изградете такъв генератор, който е вие можете също да изградите спокоен бизнес в фактът, че хората, които са направили всичко, но аз съм вътре включително подобни, това са всички грешно кажи толкова грешно аз съм самата схема първоначално е направена там говори за реактивна мощност някои, но това беше преди година когато все още имам друг канал наречен марксист, сега се промени разбиране на самото устройство, използвано за мислене как работи като теб тогава много хора се показват в интернет като индукционна печка, която лежите там, но като намотка тя е там като всичко от нея можете да премахнете енергията по този начин след като моментът е грешен, по-дълго Ще обясня защо не е наред че всичко това са класически версии на theisen хеликоптер, който въздушен двор травис шофьорът там или някой друг  няма да получите повече от 90 енергия процента съжалявам, но вие сте за него системата е просто методът на Тесла което намерих на ружуто, тоест някои Намерих го вкъщи на обаждането и ще обясня какво там е същността въпросът е, че можем да зареждаме намотката да има патент, който те рециклират енергия това няма да работи метод усилване чрез естествената среда няколко патента, които ще ни помогнат за сглобяване на подобно устройство Ще обясня как се взема предвид да видим схемата, която разработих, разбира се, не с помощ от хора, която е, но има източници аптека, от която и аз, но въпросът е че това, от което се нуждаем, вече е конкретно въпросът, за да отговорим откъде черпим енергията ще се окаже, веднага ви казвам, че това е този начин за получаване на енергия не е инвертори, както правехме тук как направихме бутане там и всякакви генератор не е такъв начин за какво е push-pull генератор може да се използва със същите стени акулата там руслана, която беше показана в през петнадесетата година, след това през четиринадесетата развитие, отколкото имаше и недостатък тоест в тренировката и капанадзе, тоест в използва се там, както е и усилвател от всеки клас клас се извиква всякакви класове това на схемата сега ще обясня къде има какво има какви класове е, какво друго разбрахте от вас вие говорите защо има усилвател повече класове, които обикновено използваме аудио устройства за високоговорител 2 за люлка на говорителя, да кажем, че е за това също ще ви каже какво сте разбрали отворен, който нарисувах разработен сякаш най-добре разбира се и точно сега кръг не с помощта не без помощта на хората които не помогнаха да го извикат и там имената им няма да са ясни от какво съображения вече ги познавате тези хора така че просто кой ще познае това просто остани с нас, да тръгваме директно към генератора и как да ма диаграмата му изглежда по следния начин начин какво е тук на някакво място, ето какво какви са елементите тук е какво това и cl 8038 това е генератор на синуси той прави синус от това е, оказва се ето бащата на 5 килохерца там до 50 но този схемата прави по-нататък тя отива това, което имаме отива в клас b усилвател, който може или да бъде микросхема като моята тогава или собствен транзисторен усилвател бутон с име 2 3 стр. 2 какво прави този блок сега аз съм ти Ще обясня, че този блок не е необходим за това така че там с него чрез него енергията да е чиста да нищо не става, че е тук просто печалбата е временна синусоидите обикновено са начина, по който всеки го прави свържете тук като говорител за динамиката се дава направено изобщо ние сме свържете се тук с вас намотка ултра, навиваме я с жица от един квадрат и половина изберете плашило тел наречен тест с въздушна сърцевина на тръба, тоест ще се получи ширината ликвидация 18 сантиметра това ще бъде вие 50 микроген за това, което е направено това се прави, за да получите 50 микроген се оказа чистота ние 12800 след това ще ви даде тези коментари вижте тук е първото ръководство може би правим тук се разклащаме или 350 микро честота на henry 12800 това толкова често, отколкото i това е само за, но в листа с данни Дан този максимален прираст отива просто тук е само максималната амплитуда 400 мили това е, за да ви дойде тук изход синус чист отиде на 3 за това са предназначени 50 пъти микроген виси има такава формула, но това съм аз Давам калкулатора в описанието, т.е. ние ще предложим калкулатора в описанието, така че прочетете всичко това ще покажа как е всички разчитат, така че нашата ролка за това честота съпротивлението се нарича реактивно съпротивление имаше такава съпротива бели 3 ето защо това се прави по-нататък, какво правим дава тук на излизане, ако мерите тук ще има напрежение 5 волта, така че това е всичко, което трябва да бъде сега, към което се обръщаме 4 за намотката, това ще бъде енергиите са премахнати вече вие ??самите виждате да давате каква е разликата, която ще създадете вижте каква е разликата от конвенционалните инвертори тогава има фактът, че използваме генератор за високо напрежение това е методът повишаване на естествената среда се нарича потентност, която можем да заредим намотка 4 се получава до желаното напрежение до добре, например, знаем защото 220 волта е още това, от което се нуждаем да направя има и такова изчисление, тоест например ние се нуждаем от власт, например, тук имаме има жица между другото, опитайте жиците, т.е. всеки проводник, който е определен сливане може определен ток издържат само без да се унищожават грубо казвайки да не се загрява люлякът стандартно, както правя, това е, аз поемам плажна тел два и половина квадратни да Имаме нужда от той може да се справи с 16 ампера без прегряване, тоест ние сме проводник които навиваме тези жици ние можем да заредим 220 волта и да получим ни сега 16 първо питате къде там ще отнеме само, сега ще обясня откъде ще вземе пързалка като нашата усилвател абе този клас е за симс ii 12800 вижте тук имаме как казва проводникът на каква индукция трябва да има такива калкулатори според закона, вода, например, за тези три s половин киловат, така че този проводник да го виждаме ни показва това съпротивлението на проводника трябва да бъде такива тоест, по-нататък имаме такъв сега поучете се от тази съпротива каква индукция трябва да бъде проводникът ths вижте 1382 от тогава вие тук честотата на поляризация при нас е 12800 което дава тази индукция, която трябва да навиете на проводник тук ние всички намотавахме тази жица тук сега ще го направим, но трябва да разберем естествената честота на този проводник тогава това не е лицето, което са кондензатори намотка намотка, когато тя рана по този начин но 170 тези крогена и те ще бъдат имат свой собствен капацитет от кой е това е основата на всичко това трябва да знаете или какво няма да го разберете там можете да се научите да проверявате всичко контури, тоест заснехме за секунда формирани просто разпознаваеми за чистота всъщност това е естествената честота ти си този n4, който е, който ще стане микроген може да зависи колко дебела е намотаната жица, ако е малка дебелина там две и половина или 05 например, тогава той може да има и чистотата сама по себе си е 400 килохерца там 200 кило гипс 2 мегахерца собствени честота сега тук отново разклащаме 16 грубо казвайки 16 милиметра ток за гледане тя покри напълно, но само празнина направете го така, че между това кондензаторни плочи, които имаме оказва се, че пролуката е била два пръста например това е като обичайните тези настройки sharkina можете да видите да го разгънете такъв съд, който беше сега се нуждаем от теста, за да направим това е кой построен винаги отговорно се учи че когато се свържем тук с това намотки, което е и това е r2 чистота трябва да бъде такъв, че когато отново груб щепсел и земя и когато ние тук първо ще разпознаем синуса, но обадете се, за да работи туктолкова често, така че да се получи от 4 например 4, получени например тук сега или две или пет тези намотки те заедно трябва да създават такива честота максимален резонанс т.е. възможно най-ефективно е 4 при нас се оказва, че максималното напрежение ще бъде точно когато всичко е написано тук като това са всички настройки тук r5 се оказва, когато намотаваме тук става генераторът 700 сонди и 04 поставяме тук уморени под максимално напрежение на каква честота тоест да проектираме този копнеж тук този генератор е с ниска чистота 100 херца това е прекъсвач, на който се прави ширината на бъбрека, тоест импулсите тук са това е вдясно от самата супа с часовника генератора, с който се проверяват кои са той да преместваме ви препоръчвам да спите част от тел 054, така че да имаме често дават 4 е 400 килохерца 360 v shine ще се настрои така пише, но тук високочестотната генераторът дава солидна чистота вижте тази ширина това съответства на чисто 3 4, т.е. грубо този път е 34, което казва малки чистачки ето ги 5 импулса се повтарят времето е минало 100 херца тук в къщата определено изтече запис премина над 100 херца тук е напрежението на първичния или дин удари такова тесто, така че ти и 4 тук това е нещо, което напрежението след филтъра беше поради филтърния филтър този се нарича нискочестотен филтър създаден е само за пропускане ниска честота, грубо казано, ще имате нискочестотен генератор 50 сакрален импулсът ще работи и вие можете свържете обикновен трансформатор тук или на нов товар тогава генерира 12800 12800 тук няма да има напрежение, тя ще го направи тук от около 14 волта и тук няма нужда да снимате нищо оттук, защото ние, но трябва да направя инвертор, ако да тоест тук нямате напрежение тук ще се появиш наполовина, когато ти злото на правилната честота ще се зарежда до определено ниво нашите индуктивност 4, която направи това вижте тук, тъй като индуктивността е такава 174, ако зареждаме добре тази жица защо е просто индуктивност то е прочел това 14 нещо това почти точно това, от което се нуждаем тук накарайте го да оставите поляризация частици или тези частици се нуждаят сега седнете, когато нивото е тук достигне 220 волта, ще изглежда така и съответно мощността е такава тук няма противотежест и оттогава имаме това малко, което го консумира няма какво да се блъска, тя смени rtr оказва се, че получавате устройството как да се обадя от околната среда място тук е тази приблуда цепвачка волта събира заредени частици и ни зарежда проводника r4 който вече поляризират частиците всичко е подредено там за тях просто трябва да таксувате тук по принцип в една красавица, откъде идва енергията оказва се, че системата също ще бъде приложена тоест видеото ще бъде такова бързо, като че ли, преглед тук вземете диаграмата тогава яжте внимателно и слушайте какво съм Казвам, че мрежовите устройства са толкова лесни не можете да изградите нито едно от двете Сега, по принцип, сега намерете отвращение какво да се показва в интернет, което еще ви покажа само инвертор в интернет или индукция от там не когато вие няма да получите повече енергия, както получавате просто ще дойде директно преобразуване на енергия, което е чието магнитно поле е силно генерира това например, но индукционна фурна там просто конвертиране там или някой друг снима просто щастлив, нали и това преобразуването на енергия върви направо с ако няма нужда да те застрелям теглене ще яде такива методи не са подходящи тук този микс точно само за да получите съдържа се по-кратко в w-пространствопокривът е глупав някак си звучи така така че просто трябва да разберете играта кой по-умен може веднага да познае какво клас усилвател ще бъде на pro използвайте го за тези транзистори има неща за моята дама те може да са той има 11 клас клас това е просто и това наистина е необходимо за щракна нещо там 100 това е просто щраква това това това е това нещо, за което сте чували там само искрената междина е влязла вероятно за за да стане обикновено за ограничаване на нивото на напрежението така че тук намотката да не удари три или пет или четири е добре ли е разрезът се навива или 5 се навива отгоре всички намотки, така че пролуката да е добре, има гуми всички данни видяни може би има националистическа камина, но можете най-ниското и търсенето може да бъде 16 кабела от нас квадратен витаят плаши е, трябва да кажа, че някои първоначалното познание за вас беше толкова просто не можете дори да ми тази схема ще ви донесе подобни неща и тук антифаза между или 5 или 4 трябва независимо дали имате нужда от тестото или наляво или надясно или обърнете така това е необходимо и за вас по-рано усилване настъпи тук само 4 също вместо, но вкусът може да се използва в гасят индукцията например само в тук е включена антифаза, добре е необходимо също проверете и докато е ne проверих това е, което открих досега така че нека победим отговори кои са те схеми никога не са били показвани от никой човек никой не показа на всички, че момчетата все още са по-ниски засега усвоява информацията, че аз дадоха ви, т.е. всички хора, които са първите там отидохте до канала, който просто сте първо трябва да научите основите, така че да бих могъл да изградя такова устройство Познавам идеално основите и по принцип мозъкът вече започва да изгражда, докато диаграмата такова плетене на една кука можете да използвате нещо подобно в използвайте добре някои планове приятели и поставете харесванията абонирайте се за канала Все още имам няколко тайни за теб така че проверявайте канала по-често чао чао
« Последна редакция: Декември 17, 2020, 07:21:28 pm от hristo »

hristo

  • Гост
вот схема

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Тази схема не може да даде СЕ, защото липсва нелиненен смесител. За смесител се ползват линейни трептящи кръгове със съсредоточени параметри и да се разшири честотната лента се товарят и качествения хактор пада сътветно амплитудата.

Ако разгледаме схемата като параметричен усилвател, трябва да има поне един параметър зависещ от времето, да приемем с високоволтовата намотка се изменя капацитета. Изменението на капацитета е на втората част от схемата сиреч от захранващият източник, а не от свободен източник да кажем от гравитационна или инерционна маса.
Параметричното усилване става най-добре на втори хармоник, но може и на по-висок, но трептящият кръг е линеен и реже тези честоти и нищо.

Идеята е правилна, параметрично усилване с променливотокова енергия, но изпълнението е плачевно.

Всичкото това го пиша, защото съм минал този път и сега съчинявам нещо грамотно с нелинейни-параметрични трептящи кръгове, резонансната честота се управлява от тока през кръга, нов елемент в генератори за СЕ.