Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221258 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Радико и ndm остава и двамата да сте прави и аз да трябва да изпея няколко молитви и жертвоприношения май ш ми трябват - белким ми простят СЕшниците......

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Ц.
Тая работа не става с молитви и с вяра.  Напротив, съмнението е пътя към намиране на изтината.  Липсата на съмнение в непогрешиюостта на едни определени хора " знаеш кои" те лишава от шснса да видиш истинста и всуе спориш с други потребители вярващи пък в други едни хора.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
жертвоприношения май ш ми трябват
Без тях няма как да минеш, ма ти поне си близко до събирателния център. Щот явно не СЕ отчиташ в последно време, ма та улесниха, ще ти дойдат на крака.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Ц.
Тая работа не става с молитви и с вяра.  Напротив, съмнението е пътя към намиране на изтината.  Липсата на съмнение в непогрешиюостта на едни определени хора " знаеш кои" те лишава от шснса да видиш истинста и всуе спориш с други потребители вярващи пък в други едни хора.

А нямаме ли право да се съмняваме в Капанандзе, GMG, mi68, Пархомов и сие ?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги здравей калега montanar,
Бъркаш принципите и се получава глупости. Няма да хвърлям бурдюр, при палачинкова бобина се ползва масата на заряда/електрона за центробежна сила. Инерциалната и гравитационната маса сега на теория се приемат за еквивалентни. Следователно чрез електромагнетизма може да се контролира гравитацията, за генератори на СЕ и нереактивно движение, примерно НЛО. Да си припомним мигновенната радиовръзка с над светлинна скорост на Тесла.
Информацията е най-важна, след това е времето и пространството.

Но да се върнем към пространството, сиреч към потенциалната енергия с елементи на информация на нашия опит. Идеята за интерференачна решетка идва от принципа на Хюгенс за излъчване на точков източник. Той излъчва сферична вълна, за равнината окръжностна вълна или радиална енергия. Сферична и окръжностна вълна са нелинейни вълни, има енергийни и информационни компоненти. В нелинейна среда може да се получи СЕ, сиреч информацията да се разпадне до енергия по определени закони.
При достатъчно разстояние от предавателя вълната може да се приеме за плоска/линейна, информацията се намалява (губи) и остава само енергията. Следователно СЕ може да се получи в "близкия край" до предавателя до 0,16 ламда. Ако предавателя работи на 1мХц с дължина на вълната 300м то на 50 метра ще се проявява ефекта. На практика това са голени разстояния, за опита разстоянията ще са до 0,5м. Така че винаги сме в близкия край.

Най-вероятно Капанадзе е ползвал този ефект заедно с времевия (кинетичната енергия) със свързване на тръбна бифилярна бобина тип зиг-заг, както е при патента на Тесла с бобина на електромагнити. Следователно генератора на Капанадзе работи на смесен принцип, но за опит предлагам чист пространствен експеримент на стойност да кажем 20лв. сегашни пари. 
   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
А нямаме ли право да се съмняваме в Капанандзе, GMG, mi68, Пархомов и сие ?
За Капанадзе мисля, че въобще няма място за съмнение, там можеш да си сигурен " поне по мое мнение което съм изразявал не веднъж"
Виж за Пархомов нещата са съвсем различни. Там можеш просто да провериш. Пархомов съвсем ясно обяснява същността на експеримента и не виждам проблем с повтарянето му. Досега обаче на хиляда места прочетох "това не може да е вярно защото..." И на нито едно не прочетох:
Пробвах да го повторя не се получава. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
А нямаме ли право да се съмняваме в Капанандзе, GMG, mi68, Пархомов и сие ?
За Капанадзе просто няма място за съмнрние " поне по мое скромно мнение"
Виж за Пархомов нещата са по различни. Той е обяснил експеримента съвсем ясно и няма никакъв проблем да бъде повторен за проверка.
Аз обаче до сега съм прочел на поне сто места:
"Това не може да бъде вярно защото..."
И на нито едно не съм прочел:
Пробвах това нещо не работи.
Интересна работа дали защото гугъла търси лошо или просто няма. Ти как мислиш?

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
И все пак не сме Форум за критики, а Форум за СЕ. Членовете на Форума(от критиците) не смеят да изразят становище. Защото, де разбрали, де не, те си баят назубреното от университета.
 Капанадзе генератора, му трябва 220в няколко ма. След това на изхода се получава 220в но 20а.
 А от къде идва енергията, нека критиците да кажат.  :)
 Който със сигурност не са направили, дори и един опит.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
... с малко работа, ще качва нависоко гюлето ....
Работата по качването на гюлето е точно определена, Няма как с малко работа да свършиш много работа. Ако не я вършиш ти, някой друг ще трябва да я върши вместо теб.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
vanчо, да ви имам вълшебната нелинейна среда дет върши всичко и най важното дава мноооого СЕ. А само да знаеш когато намериш животно което от главата до края на опашката е три педи а на обратно е две педи, тогава ще качиш гюлето с по малко енергия.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Редуктор му викат.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Van
Къде точно да прочета за тези нелинейни системи?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Вчера ми светна как да се обясни просто:
 Ако качваме едно гюле до втория етаж (според примера за енергиината пречка на juliang) и го пускаме, a когато пада прибираме СЕ то и после пак някой трябва да го качи отново.
 Добре ама ако ползваме асансьора (т.е. Нелинейна среда) за качването и после само правим ток кога пада гюлето (бордюра) от втория етаж до земята.
 Така става ли идеята за асансьора е, че нелинейната среда (асансьор) с малко работа, ще качва нависоко гюлето и после имаме дай боже СЕ секиму.
Много добре сега остава да обясниш къде е тоя азансьор как изглежда как се ползва и т.н.
Защото израза "нелинейна среда" до тук е напълно кух от към смисъл.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
van математиката си е език почти като всеки друг за изразяване на идей и абстакции - не знам дали сте забелязали аз почти не ползвам математически изрази и формули - не е случайно .... - абстрактността е твърде голяма и за да бъде приложена математика към реалния свят се иска да е в строго опоменат смисъл и условия - иначе може можеш да си изфантазираш каквото искаш чрез нея.....

И аз поставям същия въпрос - какво имаш предвид под нелинейна среда? - ама така по-реално го опомени не като абстракция от типа баба яга или дядо коледа ......

// А ако трябва да сме по-конкретни обикновено под нелинейност в математиката разбираме система с своебразна обратна връзка която определя посоката на движение на резултата ..... в природата на практика няма линейност въпреки че като цяло е един вид затворена система НО с едното НО - в природата обикновено разглеждаме частни случай от глобалната система в която обикновено има вход и изход на енергия.
В нашият случай за да кажем че имаме подобен случай ни трябва опорна константа и някаква енергия под формата на нещо си което да го закачим към константата..... тогава можем да ползваме тая нелинейност.
Един ример в тоя смисъл са морските вълни - имаме дъното имаме и вълна породена от нещо си ......//
« Последна редакция: Ноември 14, 2019, 09:39:16 am от montanar »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Много яко... Разбрах те перфектно..
Сега е въпрос на време да си намеря асансьор и може да се каже, че съм на прага на райските врати водещи към свободната енергия. Дано и другите са те разбрали..