Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221282 пъти)

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
van, разбирам те по принцип, разбирам и неистовото ти желание за прогрес, ама само си сметни времето изгубено в писане на ....постове.  ;)
Като го сумираш знаеш ли колко много ще стане?
Толкова много, че може да изгориш няколко човки на поялника само от няколко размишления в права посока.  :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега van,
Стоящата вълна не е солитон. Солитон е честотно-фазово-полево явление, т.е. обединение на пространство време. За да стане по-разбираемо трябва да имаме биене, т.е нелинеен многократен резонанс.
Явлението съществува но има голям технически проблем, трудно се управлява. За да се изчисли трябва да се знае теория на хаоса или теория на вероятностите. Тъй като бях добър студент, но не отличник, материята ми е тегава, решението се оказа практически просто. Влючваш и изключваш, регулираш само честотата на следване на включването.

Импулсният ток работи като включвател-изключвател със широк спектър в многократна резонираша система, може да се каже система с разпределени параметри.

До тук много добре даже отлично! Но трябва да ползваш GLL, многократно Капанадзе набляга на това. Като сложиш кондензатор, реже високите честоти и коня отива в реката, губи се многократния резонанс, съответно СЕ.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Няма модерна съвременна техническа литература на световно ниво, да е достъпна, не се издават съвременни технически книги в България
van, не е така, има страшно много литература, и в България (образно казано), понеже доколкото си спомням, тя все още е част от Земята, и е добре свързана към световната компютърна мрежа. Само проблема е когато се търси тази литературата да е на Български. А тя е основно на Английски ( поне за Тесла ), като има някои добри Руски и Сръбски преводи. Ако се ограничавате до Българския език и чакате някой да публикува в книги смислени неща си губите времето. Заемете се малко по малко да научете Английски и така ще видите как цял нов свят се отваря пред вас. Както е казал Оливъ Хевисайд (които е бил Англичанин): "Незнанието на чужд език е непростимо престъпление срещу (собствения) интелект и мнението на другите (езично говорещи)".

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
(които е бил Англичанин)
които е мн. число - добре е да се знаят и чужди езици без да се забравя майчиния.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Майчиният език е за майките, за децата е детският.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Привет на всички
Да споделя нещо важно.
Искрата при установката на Капандзе е 50хц.,което ще рече модулирана честота. Показах видеото от телефона си на двама грузински шофьори и те ми преведоха фразата (онудаутри херци) кото означава 50хц.
Не знам за вас но за мен това беше много важна информация.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Питай другия път шоферите да ти приведат фразата „от Усури до Мисури всичките са оногундури” . И да не забравиш да споделиш тука каква е искрата след превода, за нас също ще е много важна информация.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
https://youtu.be/ADr1lT9MeIE
минута 3:50
За това говоря.
ndm и за твоята фраза си прав, но тя е за друга тема. Макар да не съм сигурен, че ме разбираш.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Я да ми светнеш повечко, каква ще да е тази искра, че от минута 3:50 нищо не разбрах?

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Точно в тази част от видеото Капа обяснява принципа на установката. И в 3:50 споменава, че искрата е 50херца.
 Мишо не разбирам въпроса ти.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Кое на искрата е 50 херца?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Михаил Кузмов сигурно на Искра тока в контакта де си включва пералнята  е с чИстота 50 херца  :P

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Искрата прескача между електродите с честота 50хц. А предполагам основната честота е доста по- висока. Да речем 1мхц които е накъсан на 50херцови импулси.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
74, 74 тук 68(да не СЕ бърка с 69), вържи прескоча към основната за ПОВъ, синхронизира СЕто.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
    Това там, където се вижда , като разрядник, не е разрядник. И това не е искра, а готовата енергия, която излиза от кръглата кутия и отива на бобината за преобразуване до 220 волта 23 ампера. Това не е искрище, а по скоро индикатор, че е налична енергията. Същото е и при 100 киловатовата установка, но там мощостта е много по-голяма и искрата е над 20 сантиметра. Капанадзе казва, че на 100 киловатовата установка нарочно е оставил тази искра или по-точно дъга да се вижда и да плющи, защото така искал спонсора, било по-ефектно. Като се свържат двата кабела между, които плющи дъгата или искрата, установката пак ще си работи без проблем. В установката наречена „аквариума“ има и предпазен разрядник, ясно се вижда на клипа. Може и в тази да има, но да е вътре в кръглата кутия.
     Естественно, че честотата е 50 херца. От кръглата кутия по високоволтов кабел към индикаторното искрище тече високо напрежение с висока честота модулирано с честота 50 херца.
     А защо модулирано, защото това е предавателя или модулатора, а щом има модулатор има и демодулатор. А кой е най-простия демодулатор - детекторния приемник, но той не дава добавката, въпреки, че е свръхединично устройство, той спомага, за да се получи прословутото „биене на честоти“.