Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3293321 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
За съжаление вторият фаил ми е на htm и не ми се качва. Мисля, че е ясно как се формират вихрови ефирни обекти. Самостоятелни са като "фантом". Създава се, по аналогия, айродинамично подналягане (вакум) - потенциал.
П.П. Звук може да се създаде от струна, но и от сирена. За сега конусните ми намотки са свързани тип "пясъчен чесовник", оказаха се отлични приемници. За предавател трябва обратна конструкция, бобините са съединени с широката част.
Ако бобината е дълга, логаритмична, може да се направи връзка с вувузела, тромпет и конусите трябва да са съединени с малката страна тип "пясъчен часовник".
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 07:56:06 pm от mi68 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,

@ Коке2К
Когато високоволтовият кабел, който отива на Индуктора / медната тръба / влиза в тръбата, както е по схемата ми по горе, получаваме ДВА разрядника- единият е в тръбата а другият е на показ.Пробвах го.
Искрата , която е отвън, може и да не работи - да не свети .
Искрата в тръбата продължава - чувам го на радиото като смущение.

@ Теофилиус  "..но поне и разрядника да го беше сложил там където е при Капанадзе..."
Така по добре ли е? ;)

p.s.
@ Mito Kupona
благодаря за подробната инструкция.
Аз използвах готова повишаваща бобина от българските телевизори.
Ето от тук може да се закупи:
http://pepina.org/elementi.php?grup=19&c=80&p=0

@Vdomov
благодаря за инфото, ще пробвам.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 12:19:49 pm от madsatbg »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
madsatbg - Дотук всичко си направил супер. Сега остава само електрониката да я направиш, както я е направил Капанадзе и ще стане  със сигурност:)
  Мисля, че външната и изходна бобина е само втората част от изходния кръг. Целия изходен кръг трябва да позволява протичане през него на изходния ток на товара. Предполагам, че в кръглата кутия има понижаващ трансформатор от 220 волта на някакво ниско напрежение от порядъка на няколко волта но с много голям ток, указващ изходния ток при товар. Вторичната намотка с минимум навивки е с дебел проводник и е последователно свързана на бобината, която виждаме отвън. Напрежението 220 волта също се задава от входното напрежение но през кондензатор със невисок капацитет а индуктора с искрата предизвиква смесването на големия ток и високото напрежение. На практика през един проводник можем да прекараме едновременно и по фаза високо напрежение с нищожен ток и ниско напрежение с голям ток при това от един външен токоизточник.  Обикновено двете не се смесват но на практика това са два електронни потока. В първия участват по-малко електрони(малък ток) но с по-голяма скорост и обратното. Голям силен ток(електронен поток) но с малка скорост. Всеки от двата потока не се смесва и почти не влияе на другия електронен поток защото са свързани само със своите токоизточници. Много вероятно е индуктора със високото напрежение във импулсен режим да смесва двата електронни потока нарушавайки цялостната абсолютната им зависимост от техните първоначални токоизточници. 
  Знаем, че електрическото поле(потенциалната разлика), е което задвижва електроните в проводника. Величината на потенциалната разлика е напрежението определящо скоростта на електронния поток.  Тогава въпроса ми е, кое в напрежението на електрическото поле определя в тока, който представлява количеството и плътността на електронния поток?   В един токов кръг товара се стреми да изравни потенциалите на напрежението чрез протичащия електронен поток и затова имаме голям пад на напрежението освен ако успяваме да поддържаме този потенциал а това обикновено става за сметката на голямо, количество енергия.  Капанадзе поддържа голям потенциал върху товара и в токовия кръг по друг начин - за сметка на малко енергия. Най-вероятно чрез разрядника но той не е задължителен. Това може да става и по капацитивен път. Във всички досегашни експерименти в тази област участват един или най-много два токоизточника, като при втория експериментаторите се опитват да смесят високото напрежение на искрата със големия ток на допълнителен генератор, обикновено работещ на ниско напрежение. Ами ако ако участват три напрежения в цялата работа 8) Ниско напрежение от порядъка например на 12 волта но с голям ток задаващо тока на изходната верига, 220 волта напрежение задаващо напрежението на изходната верига и високоволтов индуктор, който може да действа не само на индуктивен но и на капацитивен принцип и да предизвиква обединяване на първите две във стабилно 220 волта напрежение със голям ток.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 01:39:28 pm от teofilius »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Madsatbg Аз съм в логически и технически шок. След появата на последните 2 видеозаписа абсолютно не мога да направя адекватна преценка на това което виждам.......  ???

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте! Този ток от 23 ампера трябва да се създаде в кутията и после да го накараме да премине през товара с напрежение 220 волта. Вече е ясно, че става въпрос за еднопроводно предаване на енергия. За да се пренесе този ток от предавателната бобина до приемната, той трябва да се разложи или преубразува  в нещо друго и да се пренесе, чрез високо напрежение и висока честота до приемната бобина, и там вече да се преубразува отново в голям ток. Самото смесване на големия ток и напрежението от 220 в става по време на пренасянето от предавателната бобина към приемната. При всички полужения се използва резонанс и може би полужителна обратна връзка, защото бобините са близо една до друга, а не, като в патента на Тесла на километри една от друга. Не е ясно тези транзистори за какво се използват, за създаване на високо напрежение, за създаване на тока от 23  ампера или с тях е направен мултивибратор на честота 200-300 килохерца, която е носещата честота при пренасянето на енергията, а искрата да е с 50 херца. Но ако има модулиране, трябва да има  и демодулиране на сигнала. Капанадзе казва, че трябва да имаме незатихващи колебания. Незатихващи колебания се получават при резоонанс. В кутията може да има спирална бобина тип палачинка, която е предавателна, а вътре в тръбата може да има конусовидна бобина, която да е приемна и някоя от бобините на колбаса с дебел проводник да е вторична бобина и на нея се свързва товара. Спомнете си, каква е бобината на видеото с аквариума, дали не прилича на конус или бутилка. За да се получи СЕ бобините не трябва да са симетрични,а трябва да са с различна форма, трябва да има дисбаланс, и СЕ идва от стремежа за изравняването на този дисбаланс, защото всичко около нас е в равновесие. Но това са само предположения. Поздрави!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Дайте да помислим трансформоторите може ли да ги заменим със стояща вълна? В стоящата вълна имаме дефазиране във времето на 90 градуса, а в пространството 1/4 ланда. 1/2 или 2/4 ланда са ни генератор, 1/4 ланда приемник. Общо бобината е дълга 3/4 ланда. Подобен патент гледах с противоположно навити бобини на Ш образен магнитопровод без други подробности. Идеята е да имаме преобладаващ ток на разместване. Склонен съм да приема, че постоянния ток на разместване води да наелектризиране и повишаване на потенциала на телата.   
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 05:15:04 pm от mi68 »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Цитат
Вече е ясно, че става въпрос за еднопроводно предаване на енергия.

От каде правиш това заключение? При еднопроводното свързване нямаме усилване на тока. Просто посоката на енергията се предава по проводника, а мощността се движи като електромагнитно поле около проводника. За справка вилка на Авраменко например! Като КПД при еднопроводното свързване е винаги по малко от 1 по експериментални данни!

emilvtc

  • Гост
madsatbg,
Глеедам схемата ти и за да мислим в една и съща посока - можеш ли да дадеш повече инфо за конструкцията и изпълнението на бобината и каква точно идея и принцип на работа целиш да постигнеш?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравей tod, тези изводи ги правя на базата на моите експерименти и на това, което се вижда на новите  клипове на Капанадзе. Вярно е, че при еднопроводно предаване на енергия винаги има загуби и никога няма КПД над 100 процента, ако беше така, генератора на Капанадзе, нямаше да има нужда да се самозахранва. Най-добре това се вижда на видеото в Турция, там където плющят големите искри, това са силови кабели, които могат и да се свържат директно и от там преминава енергията, но големия ток се получава във втората, по-голямата бобина. Високото напрежение трябва да,  са двуполярни импулси с честота 50 херца, а не синусоида, и трябва да се модулира с някаква висока честота около 20 килохерца. Колкото е по-високо напрежението и честотата, толкова по-голяма мощност се получава на изхода, думи на Капанадзе. А според мен, ето това на снимката прави големия ток при взаимодействие с искрата. Високото напрежение се подава директно от повишаващата бобина през два диода и дросел, или вилка на Авраменко, на индуктора без никакви кондензатори. Поздрави!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
madsatbg,
... можеш ли да дадеш повече инфо за конструкцията и изпълнението на бобината и каква точно идея и принцип на работа целиш да постигнеш?
Здравейте,
Моето разбиране за работата на "Капанадзе 2004" и "Зелената кутия" е :
Имаме източник на напрежение  /UPS / 220 v 400 W .
Пред нас стои задачата да получим голям ток - 20 A.
Паралелен трептящ кръг  в резонанс - още се нарича "токов" резонанс.
Тока / реактивния и активния / в кръга е максимален и се ограничава от активното съпротивление на бобината и съединителните проводници.
До тук мисля няма възражения.
С помоща на транзисторите , които щe се управляват с 32 килохерца, кондензатора "С" и изходната бобина, навита по посочения начин на чертежа, получавам паралелен трептящ кръг.Получаваме голям ток в кръга.
Първи резонанс.
Трансформатора който управлява транзисторите и изработва високо напрежение / от порядъка 3 - 5 киловолта/ може и да е ТХО. Аз лично ползвам ТХО от български телевизор "Осогово"
До тук  всичко е по класическата електротехника.
Сега идва "магията" на Капанадзе.
За мен, нямам пълно обяснение на ефекта, но ...ефект има при Капанадзе.
А именно високото напрежение, индуктора и  искрата.
Как точно действа, на какво въздейства...? Аз съм убеден че ефекта е тук и затова се мъча да го повторя максимално близо до установката на Капанадзе.
Индуктора е навит от медна тръба ф 8 мм.
Вътре има високоволтов кабел.
Получава се "кондензатор-бобина".
Когато вкарвам или изкарвам високоволтовия кабел от тръбата се получава настройка на "Тесла трансформатора" - вкарвам го в резонанс -искрата се променя.
Втори резонанс .
Забележете и двата "резонанса" са на изходната бобина.
Капандзе говори : "держите резонанс" и " резонанс в резонанса".
Кавото и да разбира под това.
Аз го разбирам така.

успехи  мадсатбг
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 05:00:41 pm от madsatbg »

emilvtc

  • Гост
Мадсатбг, благодаря за отговора.

Относно паралелния трептящ кръг - гледайки схемата и снимката на бобината ми се струва, че заместващата схема всъщност е от 2 последователно свързани паралелни кръга с бобина по между им. т.е. Товар(лампи) - паралелен тр.кръг (Синята част от навивките вляво), бобина (не препокритата бобина с навивки от горен слой - Жълтата част) - втори паралелен трептящ кръг (синята част вдясно).

Прав ли съм? 

За да се получи само един паралелен трептящ кръг си мисля, че бобината трябва да е трислойна. Гледайки снимката - в момента тя е двуслойна (двуредова) с цялостен първи ред и частични втори реда в двата края на първия ред.
Може би трябва да стане трислойна, като двете нависки от втория ред не са частични, а се продължят и припоктият изцяло първия ред. (незнам става л;и ясно какво се опитвам да кажа)

Очевидно кондензатора "С" не участва в паралелния трептящ кръг и той е само "развързващ" по постоянен сигнал. До колкото схващам - целия ток през товара минава през него, както и през транзисторите...  Такава ли е идеята?



Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Неизвестното е най-вероятно бивша пластмасова кофа от латекс или боя, в която има по-малка такава, преправена на лайденска стъкленица  :) Без майтап
Здравей caduceus,
не бях обърнал внимание на твоя пост по-рано. :( / кофа от латекс - видя ми се несериозно ????? /
Можеше да ми спести врме и усилия.
След размисли и аз стигнах, че може и да е стъклен буркан - от там Лайденска стъкленица.
Бих те помолил да развиеш идеята си.
Иска ми се да поработя и в тази насока.

поздрави мадсатбг
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 06:05:01 pm от madsatbg »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
madsatbg
Работя по точно този въпрос, виж в темата "високоволтови кондензатори" последния ми пост. Лайденската стъкленица от буркан е много възможна, но ще е с доста малък капацитет поради дебелината на стъклото. Все пак Тесла казва, че независимо от малкия капацитет на ползваните батерии от кондензатори /при дебелостенни шишета и бутилки/, по-важен е принципа. При Капи мисля, че в единия вариант /аквариума/ е шише с намотка отвън, при другия - модифициран буркан от компот /в кофичката от латекс - или консервена кутия, но все пак си мисля, че е неметална/  :)
За кой ли път ще посоча патента на Яблочков, просто нека не откриваме топлата вода. Забележи, че няма ефект при смяна на полюсите - това е свързано с концентрацията на позитивен оргон вътре в стъкленицата, просто отвън няма как да се натрупа  ;)
http://www.rexresearch.com/yablotch/yablotch.htm
Оттук нататък трябва процесът да стане цикличен - и това е. Има теория защо и как, има и практика от най-различни изследователи. Трябва да се прилага само инфо от първоизточника и никакви самодейности - отнася се както за материалите, така и за точната конструкция на този специфичен несиметричен кондензатор с двойна природа.
Поздрави

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте! Кондензатори има, но няма и не може да има течности в установката на Капанадзе. При демонстрациите, достатъчно местят установките, повдигат ги, та ако има течност, да е станал някои сакатлък. И друго, защо при стартиране на генератора първо се включва инвертора и след, като тръгне искрата, се включва товара? Защото инвертора е свързан директно към товара или последователно през някоя от нискоомните бобини на колбаса и, ако се включи генератора под товар, на инвертора ще му сработи защитата, ако има такава или ще се запали. Когато има искра се получава тока от 23 ампера. Когато се искри някъде и, ако лампата започва да увеличава интезитета си е грешка да си мислим, че сме на прав път. Напрежението от 220 волта се задава от инвертора и е такова през целия път през установката до товара. Самия генератор създава само тока от 23 ампера и го смесва с напрежението от инвертора, което е константа,  и в това е цялата магия. Такива мисли ми се въртят в главата. Поздрави!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Ето тук http://www.edinetcorp.narod.ru/rezonans.htm представям на вашето внимание едно интересно виждане по този проблем.