Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3293322 пъти)

zeepk

  • Гост
Много ме кефи това което се вижда в контекста - kapanadze1.JPG /горе вдясно/ - газената лампа и бутилката коняк/или вино/ :D

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Интересно колко е просто... стига да е вярно, че това е истинско. Няма ТХО, няма HV, няма PWM, няма контролери няма почти нищо. Само мрежов трансформатор (100 вата  не повече), грец, мултивибратор вероятно, Великият трансформатор Капанадзе и нещо което е неизвестно - прилича на консервена кутия.

Seeker

  • Гост
Напълно съм съгласен , че трябва да се правят опити. Но Капанадзе си крие машината и прави лъжливи ходове. Затова казвам , че да се разбере Капанадзе  трябва да се  тръгне от Тесла. И да се повтори опита на Тесла за да се разбере физическия смисъл на ефекта. После може да се направи със съвременна материална база. На последния клип за изделието на Капанадзе в Турция, се виждат три  групи еднотипни кутии и разрядници и точно големите основите под цилиндрите най-вероятно съдържат спирални бифилярни бобини.  Истината се крие в комбинацията от  два разрядника, спирална бобина и кондензатор. Единия разрядник  е в комбинация с намотка и играе роля на ключов елемент с много стръмен фронт на изключване.  Но каква е точната размерност на всеки един елемент е  точния въпрос!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Неизвестното е най-вероятно бивша пластмасова кофа от латекс или боя, в която има по-малка такава, преправена на лайденска стъкленица  :) Без майтап
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 10:14:10 am от caduceus »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Ако трансформатора е от микровълнова печка, възможно е кръглата кутия да е някаккъв вид кондензатор самоделка, но ако е мрежов траф с по-ниски напрежения е възможно това да са бобини тип палачинка, няколко една върху друга, за получаване на високо напрежение. Хубавото на тези снимки е, че няма излишни елементи и платки, които да ни заблуждават още повече. Според мен всичко се свежда до смесване на високо напрежение с нищожен ток и голям ток с нищожно напрежение, но за да се разбере, как става това, първо трябва да се разбере, какво е ел. ток и, какво е ел. напрежение, а по този въпрос е писано много, но още не е даден категоричен отговор. Нас са ни учили, че за да протече ток, трябва да има разлика в потенциалите на две точки. Представете си една тръба пълна с вода, която е в хоризонтално положение, когато се повдигне единия край, се създава разлика в потенциалите между двете краини точки и водата изтича или имаме ток. А аз все си мисля, че за създаване на напрежение, са отговорни един вид микро частици, а за протичането на тока друг вид микро частици. Когато се подаде някакво напрежение на две точки, тези микро частици или заряди, които създават напрежението се струпват в тези точки по съответен знак плюс или минус и създават път или пространство, за да преминат другите частици или заряди, които обуславят тока. А пък тези частици създаващи тока се движат от по- високия потенциал към по-ниския, защото се стремят да изравнят дисбаланса, които е създаден от напрежението, а както знаем всичко около нас е в равновесие.

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Ето и поредното чудо от Капанадзе : http://www.youtube.com/watch?v=ADr1lT9MeIE&feature=player_embedded
Горните снимки в работещо състояние!

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Ето и причината за появата на горното видео според мен!
http://www.youtube.com/watch?v=siRTBs6MSyc&feature=player_embedded
С приблизителна схема публикувана във форумите.
Изглежда на Капанадзе вече му дишат във врата и той не иска друг да обере "лаврите"!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
поровете тук:
http://www.princeton.edu/ssp/joseph-henry-project/oscillatory-discharge/
Може и да прочетете Хенри в оригинал, както и превода на Савар на английски. Пол Линдеман също споменава за изследванията на първия, който всъщност повтаря опитите на втория, в труда си "Тайната на свободната енергия и хладното електричество"
Защо да си давате тоя труд? За добро или не, имам склонност да компилирам привидно несвързани факти и данни. След събиране на доста инфо, както и обмисляне и пресяване на заблудите, нещата взеха да ми се избистрят. Проучих задълбочено т. нар. "осцилиращ разряд", както и кога се проявява. Изследванията по него тръгват още от Фарадей, Феликс Савар, Джоузеф Хенри, Павел Яблочков, Уилям Крукс и продължават с конкретни устройства забележете при кой - Никола Тесла, Пол Бауман, Ед Грей, Доналд Смит и много вероятно -  Тариел Капанадзе. При всеки от предишните съм отметнал конкретно устройство със СЕ представяне и как най-вероятно работи то. Повтарят се две-три схеми и елементи, обикновено забравени след време, или неправилно тълкувани. Всички свързани с кондензатори - нестандартен тип и още нещо. Т.е. тук е ключът от бараката  :)   
От друга страна, търсенията ми в областта на од/оргон/радиант и проявленията му ме научиха как тази основна енергия се натрупва и превръща в електричество и други енергии от по-низш порядък. Някъде посредата между историята и съвременността нещата се навързаха...
Нямам все още направено СЕ устройство, но е въпрос на време и техника. Важното е, че знам как и защо. По принцип не харесвам дадени наготово знания, затова - който иска, да чете. Който не иска, да навива и връзва жици както досега. Имате избор да ми вярвате или не - в най-лошия случай, ще загубите малко време /аз загубих доста повече/ и ще научите нещо ново. В най-добрия - до месец ще се появят няколко СЕ генератора от тоя форум
Поздрави
 
ПП
Защо пускам в тая тема поста си? Защото при Капи също има такъв елемент, който се намира вътре в малката кофичка с превключвателя  ;)
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 10:47:50 am от caduceus »

spark

  • Гост
Предлагам една схема, която изрових в нета, но не съм тествал. Ако някой има желание и време може да тества. ;)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
          По руските форуми се стигна до задънена улица. Ефекта на матрьошката....поредното видео, което вдъхва надежда, а след 2 дни се оказва поредната матрьошка. Вече съм сигурен какво ще е следващото - някой ще извади снимки на отворена кутия от боя в която е поместена тайната на Капанадзе (става въпрос за най-новото старо видео, където всичко се вижда.... само в кръглата кутия от боя не...) И от там ще изкочи поредната матрьошка с още куп неизвестни. Предполага се, че видеото е донесено от Уесли, когато е бил в Грузия. И след, като не са успели да разберат за 4 месеца какво има в кръглата кутия са решили да го шернат с останалия свят (това е само предположение).
          По същество.... малко преди нова година направих експеримент по схемата от този документ (прикачения файл в края на поста). На пръв поглед нищо - темата е разнищвана преди в друг раздел от форума. Действително има нещо интересно , но не и необяснимо. Аз започнах с 12 волтови крушки 5 вата в един момент  изгорих едната. Смених ги 20 ватови ... отново изгорих едната.... и така стигнах до 400 ватови крушки - все още не съм ги изгорил. Ефект на нарастване на мощността се получава точно в момента на изключване на захранването. В пъти нараства мощността. Все още не знам защо. Ако успея да задържа момента на изключване  консумацията на ток пада доста, а мощността скача много.... Ето и видеото което съм направилhttp://www.youtube.com/watch?v=vYhqozB4tMw&context=C3a53ab5ADOEgsToPDskKCsOG0bUo6IvQAxvFG7KGz . Пак казвам , че при повторение на експеримента не се получава нищо повече от описаното в документа. Ефекта се получава в момента на изключване.
 
           П.С. Естествено ще използвам момента и публично ще БЛАГОДАРЯ на  колегата PyroVeso, който помогна с добри кондензатори и ги отдаде в името на науката така да се каже. Така, че Веско, много добра работа вършат - железни са. Дай боже повече добронамерени хора като него.
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 01:40:32 pm от coke2k »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 за мен од е спиново (торсионно) поле. За такова поле в учебници не съм намерил литература. За това се представят електрически схеми с малка взаимна индуктивност (слаба връзка) но със силна спинова. Тесловият трансформатор е със слаба връзка между първична и вторична намотка но със силна спинова, първичната намотка е винаги външна и с голям диаметър, вторичната е вътрешна и с малък диаметър. По съща конструкция е и маслена индукционна бобина за ДВГ, обяснения по-добро магнитосцепление и по-добро охлаждане на първичната намотка. Практически тази конструкция е по-добра от обратната заради спиновата връзка.
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 08:02:43 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Може да се разгледа опит на Козирев за вакум.  Един теслов трансформатор лесно може да се докаже спинова връзка.  Лично правих такива. 1мм въздушна междина е кошмар за магнитното поле, но спиновото няма проблем. За по достоверен експеримент правя с две противоположно навити бобини. Но се яви практически проблем, индуктивността е малка, води до нисък качествен фактор и неможе да ми тръгне генератора. За това се сетих за резонансни бифилярни бобини тип Тесла навити противоположно. Експериментът не е завършен да докладвам за резултат.
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 10:15:22 pm от mi68 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравей колега соке2к, не знам по, каква схема работиш, но се опитай да спазиш правило номер едно за получаване на свободна енергия, да отвържеш захранването от товара. Както сам казваш, че при изключване се получава голямата мощност, значи си близо до истината. Поздрави и успехи!

emilvtc

  • Гост
       
          По същество.... малко преди нова година направих експеримент по схемата от този документ (прикачения файл в края на поста). На пръв поглед нищо - темата е разнищвана преди в друг раздел от форума. Действително има нещо интересно , но не и необяснимо ...

Един бърз поглед на файла ме навежда на следните мисли:
Прилича ми на процесите протичащи в Step-Down импулсните захранвания. При тях входното напрежение е високо, а изходното ниско. входния ток малък - изходния голям. Е. входната мощност (голямо входно напрежение по малък входен ток) е ВИНАГИ по-голяма от изходната мощност (малко изходно напрежение по голям изходен ток). В случая според мен се получава същия ефект. Помислете и ще видите, че няма нищо необикновено и чудно... Е, няма и КПД > 1 за съжаление  :)

ppg

  • Гост
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 03:55:04 am от ppg »