Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (13/629) > >>

vitan:
Мейл развива по-други теории. Тези на mi68 са си уникално негови, макар и да са вариация на Мейл  :)

Вземайки предвид 2-3 неща, мисля Тесла трафа може да се изчисли и като обикновен такъв без магнитна сърцевина. Само да не се пренебрегнат отличаващите моменти от обикновения трафансформатор. Иначе за мен Василатос е прав, въпреки, че няма аналог като обяснения. Но пък изобщо не си противоречи с проф. Констатнин Мейл.

madsatbg:
Здравейте,

„Първичният" и „вторичният" трансформатор на Тесла не са магнитни индуктори, а съпротивителни кондензатори. Кондензатори във формата на макара! Действието на трансформатора на Тесла е електростатична индукция.
Има определени условия за най-ефективната проява на този ефект. Максуел не би могъл да предскаже тези стойности. Тесла емпирично открил повечето от законите на импулсното поведение. Установил, че преобразователните способности на медните макари са най-големи, когато масата на макарата се равнява на масата на медната лента в импулсния генератор. Нямало значение колко тънки са намотките на макарата. Еднаквите маси на медта предизвиквали максимални преобразователни ефекти. Когато изпълнил това условие, Тесла обявил, че кондензаторите-макари са „в резонанс". Електростатичен резонанс.

...трансформаторите на Тесла всъщност разделят етера от електроните. Трансформаторът на Тесла провежда етер, а не електрони..


Медта в предавателя (моя редакция) трябвало да съответства точно на масата на медта в приемника, в противен случай трансферът на енергия не бил ефективен. Изискванията се различават много от обикновените радиоантени.

За свое изумление Тесла открил, че намиращите се на голямо разстояние вакуумни лампи можели да бъдат накарани да светят с пълна сила. Имало само две изисквания - първо, системата и приемниците трябвало да бъдат заземени, и второ, към приемниците трябвало да бъдат свързани определени количества мед. Тогава лампите започвали да светят максимално силно, а моторите се задвижвали с пълна мощност.
                                                                                   Василатос



успехи мадсат

mi68:
Получаването на еднопътни инпулси е много важно. Така се излъчва и фотона от високо ниво на орбитала към ниско. Гасенето на дъгата при Тесла при постоянен ток е с магнит, а при променлив(60Хц) електромагнит. Като варянт може при постоянен ток електромагнит. За алуминеевият проводник за първична е мое виждане.
Във Физиката е възприет принципа на близкодействието т.е. имаме крайна скорост на разпространение. Електроните в проводника се движат много бавно(няколко милиметра в секунда), а електромагнитната вълна е 300 000км/сек то при стръмен инпулс между навивките и диелектрика  се получава кондензатор(наелектрезиране) и високо напрежение, а електроните бавно го разреждат.Мислил съм да използвам бифилярна намотка но има припъни камък как  да се разреди кондензатора. Трябва сложна схема за разряд-това е обратно на магнетизма и не става да се изключи тока трябва късо съединение. Не съм ползвал бифилярка тип Тесла но това подобрение изглежда разумно и ще пробвам. Не трябва да се бърка с електростатика,където зарядите са неподвижни и нямаме ток. Това си е Електроелектрична индукция-прилича на електростатична но прилича и на електромагнитна просто се получава междинно т.е. Вихрово(затворено) електрично поле.  Много е важно подвижността на електроните. Трябва да бъде малка за по-високо напрежение-при по-ниска честота. Това се постига:
-С омично съпротивление - тънък проводник
- Използване на полупроводник- стъкло
 Диелектрик не може защото мяма как да се разреди(поляризован)
Дадена е схема на искрище с диоди е отлична за получаване на еднопътни инпулси. Подразбира се ,че се използва пулсиращ ток, изправен мрежов ток от Грец. Диодите трябва да имат високи пробивни напрежения,да издържат големи инпулсни токове,и да са високочестотни.
Сага разглеждам принципа на всмукване(инплозия) като много важен. За тава бобината  трябва да е спилаловидна и посоката на тока трябва да са към центъра(всмусване).
Имаме два вида неутрино:
-електронно неутрино(електрино) скорост 300 000км/сек
-мюонно неутрино скорост-2200 км/сек
-електрон най-накрая
Мюонното неутрино е като полупроводник(междинно) и то може да се превърне в електрон-някой развиват тази теория но става въпрос за мюонно неутрино при определени условия. Скоростта на електрона във водородният атом е 2180 км/сек. За това браунов газ прихваща мюонно неутрино и прави чудеса. Тук се вижда  въпроса за резонанса. Скоростите са изключително близки  и имаме резонанс. Имаме вибрация като посредник но енергията(информацията) е еднопосочна.

mzk:
Откритието на проф. К. Мейл е, че в кондензатора енергията се разпространява под формата на надлъжна = скаларна вълна.

Безжичното предаване на Тесла се осъществява по този начин, като действието е насочено (цялата енергия + допълнително увлечените от ефира неутрино се концентрират върху приемника). Няма разсейване както при електромагнитните вълни (виж първото прикачено изображение).

Вълната е скаларна = надлъжна електрическа вълна. Подчертавам: в нея има само електрична компонента, отсъства магнитната компонента (разгледайте последната прикачена рисунка).

Вълната се нарича скаларна/надлъжна, тъй като посоката на разпространение на електрическото поле съвпада с вектора на Пойтинг, който е вектор на посоката на разпространение (вектор "к" на прикачената рисунка).
(За сравнение: нормалната електромагнитна вълна съдържа двете съставки - електрическо и магнитно поле. Те са дефазирани на 90 градуса една спрямо друга и са перпендикулярни на посоката на вектора на Пойнтинг).

Представете си кръгчета от цигарен дим (виж прикачените снимки). Димът е концентриран във вид на тороид и при движение достига много големи разстояния - потърсете из постовете на caduceus за изработка на такива машини и някои резултати. Тесла е писал, че същите стабилно движещи се тороиди се получават във вода и електромагнитна среда (етер).

Източници: prof. K. Meyl - wireless transmission of electricity
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/Smoke_ring.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3533/3193282054_b5497764e1.jpg?v=0

mi68:
Магнитното поле е вихрово(затворено) ,а електростатичното е отворено. За получаване на Вихрово електрично поле се ползва само променливо магнитно поле -теория на Максуел. Практиката показва ,че може да да се получи вихрово електрично поле от пулсиращо електрично поле.
Електрона -има спин-маса - и заряд
неутрино- има спин -маса -няма заряд и не може да се натрупва като кондензатор само динамично
Електромагнитната индукция трябва да се разглежда само във философски аспект. Това ясно се вижда ,защото няма частица ,която да пренасая север-юг,а имаме само спинова индукция и като срещне електрон със заряд получаваме капацитет и ток.Магнитното поле рязко намалява във въздух за това въздушните междини са от порядъка на 0,2-1мм. Това красонречиво говори,че имаме само спинова индукция. Както се вижда природата е икономична,ако се иска магнитно поле раздвижи електрони и в всяка точка има магнитно поле без да се предават хипотетични частици Север-Юг.
П.П. Трябва да отбележа за два вида спинова индукция.
-при променлив ток имаме електромагнитно(бягащо,експлозия)-хаотично поле.
-при стоящо,инплозия поле или инпулсно, имаме порядък и газа се държи като абсолютно твърдо тяло. Подобно явление се наблюдава в рупорен високоговорител и КПД скача 15-30 пъти, спиновите частици се подреждат в редица(колона,лъч)-синфазно трептене.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия