Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3222739 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Здравейте! Продължавам с експериментите и вече получих на втория контур 2200VA, при захранващо напрежение 30в и консумиран ток 3,5А. Проблема, засега е свалянето на тази енергия. Някой да има някакви идеи? Даже успешно модулирах сигнала с 50 Hz, без да нарушавам резонанса в контура. Още не съм пробвал да захранвам с 220в променливо напрежение и, като се изправи ще е около 350в постоянно, защото трябва да направя GATE DRIVE за IGBT модулите с, които се снабдих. Някой да има някакви схеми или предложения за GATE DRIVE. Модулите, са BSM 75GAL 120DN2 за 1200в и ток 75А . Благодаря предварително! ПОЗДРАВИ!!!  :)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Ето и снимка на модула.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Колегата sfch в Русия е пускал хидравличния генератор на принципа на Капанадзе да работи около 5 минути в режимв на самозахранване.  Мотора на хидравличната помпа е 500Вт. а изходния генератор е 3 КВт.  Прилагам подробна принципна схема:
« Последна редакция: Август 08, 2011, 12:35:14 pm от mzk »

emilvtc

  • Гост
Колегата sfch в Русия е пускал хидравличния генератор на принципа на Капанадзе да работи около 5 минути в режимв на самозахранване. 

?!? Толкова ли е информативно да се отбележи, че системата е работила 5 минути? Питам, защото съм срещал такова "важно" уточнение и на други места ...

Какво всъщност искат да ни кажат с това "уточнение" за 5-те минути?

Ако има самозахранване, което не се дължи на предварително запасена енергия в системата - не виждам проблем системата да работи час, два, ден ... и повече ...  А то - 5 минути ... ?!?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
И това не е малко.  При първия експеримент е работила около два часа при 500Вт вход и 3КВт изход. Когато е включил да се самозахрани мотора на помпата се е повредил след 40 секунди работа. Причината, е че напхрежението от генератора е било 300 волта а не 220 волта.
Принципа работи а трудностите са предимно със синхронизиране на процесите а не с недостатъчно енергия на изхода.  Едно от предупрежденията, е да не се позволява синхронизиране, което довежда системата в резонанс и разрушаване на важни детайли.

giunal

  • Гост
Проблема, засега е свалянето на тази енергия. Някой да има някакви идеи?

Сигурно се знаят. Но все пак да предложа. Това са начините за трансформиране на резонантната енергия. Който са ми известни до този момент и който е ползвал Тесла.

emilvtc

  • Гост
Добре де, говорим, че енергията, която се "върти" в резонансния контур е в пъти по-голяма от входната за схемата и всички се чудим как да "дръпнем" енергия от резонансния контур без да му скапем резонанса и резонансната му честота.

Извинете невежеството ми, но някой може ли да ми обясни за какво ни е това и какво ще спечелим в крайна сметка?

До колкото ми е известно когато включим един LC генератор да генерира, протича преходен процес, при който постепенно започва да се натрупва енергия в трептящия кръг с всеки следващ период на трептенето до достигането на установен режим. Т.е.постепенно натрупваме енергия в момента на разтрептяването на кръга до достигането на установен режим (преходния процес е завършил и имаме резонанс с установени параметри (честота, напрежения и токове) ).

В установен режим LC кръга "консумира" от входа на схемата енергия равна на загубената в трептящия кръг (загуби в кръга - в проводниците и в навивките на бобината, утечки в кондензатора и загуби в магнитопровода на бобината) и в товара на схемата.

Та каква е в крайна сметка целта на задачата?

vitan

  • Гост
emilvtc, ти си технически грамотен, поради что ги задаваш такива въпроси?

Не дойде ли енергия отвън (Етер, Ефир, околно пространство или каквото ви харесва), както и да го въртиш трептящия кръг, не можеш да изцоцаш повече енергия отколкото си вкарал...

Разбира се, всеки е прав да си мисли и действа както намери за добре, но предполагам ти ще се съгласиш с това, което писах.

emilvtc

  • Гост
vitan,
напълно съм съгласен с теб. Просто четейки предишните постове не ми стана ясно от къде ще "дойде" енергията, която се опитваме да извлечем. Вместо това се изпадна в опит за решаването на схемотехнически проблеми, които не са маловажни, но като че ли на този етап не им е времето да мислим и за тях.

Евала на мерака и ентусиазма на всички участници захванали се с експериментиране ! НЕ се опитвам да омаловажавам труда им.

Просто ми се струва, че принципа на извличане на енергия още не е ясен (поне на мен де) и вместо да се съсредоточим върху него изпадаме в опити за решаване на второстепенни за момента схемотехнически проблеми. И до тях ще стигнем, но на по-късен етап.

giunal

  • Гост
Добре де, говорим, че енергията, която се "върти" в резонансния контур е в пъти по-голяма от входната за схемата и всички се чудим как да "дръпнем" енергия от резонансния контур без да му скапем резонанса и резонансната му честота.

Извинете невежеството ми, но някой може ли да ми обясни за какво ни е това и какво ще спечелим в крайна сметка?

Та каква е в крайна сметка целта на задачата?

Ще се опитам да ти обясня. Целта е - чрез резонанса в L2&C2 да се постигне такова поляризиране в краищата на  намотката L2 така че, единият край да е много  по-отрицателен от другият който е свързан към земя. Това условие ще говори че , имаме натрупани много  електрони в отрицателният край което е свободната енергия за която се борим. Поне така го обяснява Дон Смит. Един вид при определен  резонанс бобината L2 служи като ускорител на електроните които идват от земята или може би от ефира.:):). За сега не знаем.

emilvtc

  • Гост
giunal,
за коя схема говориш?
(ако може я прикачи или дай линк към нея)

giunal

  • Гост
giunal,
за коя схема говориш?
(ако може я прикачи или дай линк към нея)

????????. 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Здравейте! За да влезе енергия отвън в резонансния кръг, той трябва да е отворен. Природата и всичко, което ни заобикаля, също е една уникална отворена система и всичко работи перфектно. Прилагам принципна схема, как е направен при мен. L1 и L2, са бобината на резонансния кръг, но те нямат директна връзка помежду си, имат индуктивна или някаква друга неизвастна връзка,  разположени са в двата края на колбаса и са навити противоположно, за да имат нулева индуктивност и да не влияят на възбуждащите бобини и въпреки всичко това, контура генерира енергия в пъти по-голяма от консумираната. За това в горните ми постове използвам думата хибрид,  а не контур. Бобината е навита с проводник 4мм2 и загрява за 5 минути, така че не може да се държи с ръка. Тока от източника е 2,5А, напрежението 30В. А какъв ток тече през бобината, за да загрява така. Проводник 4мм2 е за ток 20А, а за да загрява толкова, какъв ток тече през контура? Товарната бобина също е навита на колбаса, но тя засега има индуктивна връзка с възбуждащите бобини, защото нямам време да реша и този проблем, но въпреки това, когато на нея се свърже товар, консумацията пада с около 1А, а като я дам на късо с два пъти повече. Нека да не говорим за учебниците от осми клас или някакви други, всички сме ги чели, защото това, с което се занимаваме го няма в нито един учебник и , ако разсъждаваме по учебниците, няма да постигнем нищо, нали за това са учебниците. Не се наемам да гадая от къде идва тази допълнителна енергия, факт е,че идва от някъден, но не от земята, защото не използвам заземление, засега. А  кой електрон на къде върви, как се върти, разни кварки, позитрони и т.н. не ме интересуват, къде ги видяхте тези неща бе хора? Предполагам, че нещата са гениално прости, както винаги става. ПОЗДРАВИ!!!

vitan

  • Гост
Загряването може да е от прилив на енергия, а може да са си чисти загуби. Това нещо ми напомня на антена, която не е добре съгласувана, за да излъчи без проблем....

Резонанс на ток или резонанс на напрежение, но в трептящ кръг на празен ход са нещо подвеждащо. Натовари ли се - идва вече реч, що за животно има там :)

Дали съм прав? Докажете, че в тия ваши неща има СЕ. Без стояща високоволтова вълна обаче, аз не го виждам. Ако някой ще експериментира с това, а не знае как - да свирка.

emilvtc

  • Гост
mito_kupona, Загряването на дебелия кабел на двете половинки на бобината от схемата ти публикувана по-рано дхес ми се струва доста необичайно. Странното в случая е, че текат големи токове (за да загреят 4кв.мм проводник), без видимо да е ясно как се затваря чисто електрически контура на трептящия кръг. Разбира се има някакви паразитно капацитети между бобините навити на "салама", но те са някакви десетки до стотици пикофаради и при тази ниска честота 19кHz за която говориш определено не са обяснението за протичащия голям ток ... Озадачаващо е и ниското напрежение в контурите и върху реактивните компоненти ...

Предичната схема с двата транзистора която си нарисувал не ми е ясна и по-скоро си мисля, че има нещо сбъркано в нея.

Може ли да нарисуваш схемата на постановката и конфигурацията на бобината с която си получил този резултат?

vitan, и аз си мисля, че преобразувайки СЕ от високоволтови източници на енергия (йоносгера - земя например) с голямо вътрешно съпротивление може да доведе до положителен резултат, но все пак мисленето ми е силно подчинено на ученото и четенето по буварите в техникума и университета.
Описания ефект от mito_kupona на силно загряване навивките на бобината на видимо "отворен" трептящ кръг определено противоречи на ученото и четеното от мен за момента ... (разбира се може и да има обяснение базирано на ученото и четеното, за което не се сещам в момента)