Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3236067 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Колега kaisersoze, предавам се!    Беше много убедителен!  :)

Долу-горе Стиван Марк и той така я е подкарал неговата. Но при Капанадзе вероятно техниката е друга.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Здравейте съфорумци!
Имам един въпрос, на който все още не съм получил адекватен отговор.
Въпроса е: Как се разполагат зарядите по повърхността на меден проводник, по който тече постоянен ток?
Дали от едната страна е положително зареден, а от другата отрицателно, дали по цялата повърхност е само положително или само отрицателно зареден, дали отдолу е положително зареден, а отгоре отрицателно или обратно?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
kaisersoze
1. Виждам, че си задълбал в Кели, там има много директно казани истини и вярна теория - доказани на практика! Свидетели, публични демонстрации, журналистически проверки в течение на доста време.
2. Кели прави всъщност звуково модулиране на оргона, излъчен от собстваните му ръце и очи. Пример - дезинтеграторът не работи в друг човек; няма левитация на метална сфера в епруветка с вода при друг демонстратор - но при слагане на ръката на Кели върху рамото му опитът е успешен. Т.е. имаме предаване на енергия от  Кели и чак тогава модулиране със звук. Бактерицидните свойства на камбанния звук са на подобен принцип - създаване на пасивно оргонно поле от формата и материала /бронз - медна сплав плюс сребро/ и акустично активиране на проникващи вълни.
3. Тройнометалната жица която е ползвал, естествено също не е за пренасяне на звук, а за двете първични сили Ин и Ян плюс третата производна от взаимодействието им.  Ян - злато, Ин - сребро, производна - платина.
4. Тия гигахерци наистина се получават по индиректен път. Пример - лък върху струна на цигулка /обичан от Кели инструмент поради големия звуков обхват и директния допир на ръцете му върху "излъчвателя"/. Движението на лъка в едната посока /полувълна/ възбужда многократно по-голяма честота във вид на звук. Подобен ефект е вкарването на магнит в примковата верига при показване на принципа на Тестатика от Пол Бауман. В намотката разположена в т.нар. Блох уолл - средата на магнита, се възбуждат високочестотни колебания.  Прочетете и помислете сами.
Поздрави

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте всички! Имам една молба към всички. Някой има ли по-детайлни снимки на грин бокса на Капанадзе, където да се вижда, колко проводника излизат от кутията към бобината или някой да знае,  колко са проводниците със сигурност. Ако имате информация, моля споделете я, защото имам една идея и това е от съществено значение за конструкцията. Благодаря предварително. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
И още нещо, нека не гадаем, кой проводник за, какво е, защото така се заблуждаваме още повече, просто дайте мнение, колко са проводниците. Аз виждам три, и всичко е логично с идеята, която имам, и при 4 проводника също има логика, но при повече не.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте всички! Първо искам да благодаря на vdomov за снимките. Проведох доста експерименти и достигнах до някои полужителни резултати. Не твърдя, че имам вече самозахранване, но нещата вървят натам. На пвц тръба 50 см диаметър навих няколко бобини с проводник 4мм2. На бобината, която е отдолу, подавам сигнал от генератор с честота около 19 кHz, който се усилва от два мощни NPN транзистора, която честота е резонансна на LC кръга изграден с бобините, които са в двата края на тръбата и един кондензатор 2 uF на 500v. При захранващо напрежение от 15в и консумация 4А, тока, който тече през първата бобина е около 2,8А, а напрежението в двата края на същата бобина е около 5в. Но да видим, какво се получава на резонансния LC кръг, който има само индуктивна връзка с първия кръг. Напрежението на кондензатора на кръга е около 34в, а тока течащ през него е 9А, дефакто консумираната мощност е 60 вата, а мощността на резонансния кръг е около 300 вата. Друго интересно нещо е, че вътре в тръбата няма никаква сърцевина, вкаран е само кабела за земя, който засега не се използва. На тръбата е навита и още една бобина, на която свързвам товара, но проводника е 0,4 мм2, защото беше предвидена за друго нещо, но за сега я ползвам, като товарна бобина. Когато включа товара, лампа 10 вата на 12в, консумацията от захранването пада с около 0,7А , но ако я дам на късо, пада с цели 2А, без да се срива резонанса в LC кръга, е естесвено пада малко амплитудата, но резонанса остава. Когато товара е включен, консумацията е 3,8А на 15В, около 57вата, от тези 57вата лампата тегли 10вата и в този момент на резонансния кръг напрежението е 26в и тока е 7,2А или 187вата. С две думи в резонансния кръг има около 130 вата неизползвана енергия, която ако се използва, ще мога да получа самозахранване. Няма никакви високи напрежения, никакви разрядници. Транзисторите загряват много, въпреки, че са за 10А на 400в, кондензатора на резонансния кръг загрява също, защото не е импулсен, не много но се усеща. Голям хитрец е тоя Капанадзе... За да се снеме и останалата енергия от резонансния кръг, мисля, че ще се наложи да се постави втора бобина спрямо първата под определени градуси. Ако някой има някакви идеи, пишете. Всичко това , за което писах по горе можете да го видите тук. http://www.youtube.com/user/TheTDI1?feature=mhee ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Поздрави за  mito_kupona и неговите успехи!!! Въпрос:  Може ли да публикуваш схема на опита от клипа, защото много не е ясно кое как е свързано и да видим какво може да се направи!

Pyramid

  • Гост
Здравейте всички! Първо искам да благодаря на vdomov за снимките. Проведох доста експерименти и достигнах до някои полужителни резултати. Не твърдя, че имам вече самозахранване, но нещата вървят натам. На пвц тръба 50 см диаметър навих няколко бобини с проводник 4мм2. На бобината, която е отдолу, подавам сигнал от генератор с честота около 19 кHz, който се усилва от два мощни NPN транзистора, която честота е резонансна на LC кръга изграден с бобините, които са в двата края на тръбата и един кондензатор 2 uF на 500v. При захранващо напрежение от 15в и консумация 4А, тока, който тече през първата бобина е около 2,8А, а напрежението в двата края на същата бобина е около 5в. Но да видим, какво се получава на резонансния LC кръг, който има само индуктивна връзка с първия кръг. Напрежението на кондензатора на кръга е около 34в, а тока течащ през него е 9А, дефакто консумираната мощност е 60 вата, а мощността на резонансния кръг е около 300 вата. Друго интересно нещо е, че вътре в тръбата няма никаква сърцевина, вкаран е само кабела за земя, който засега не се използва. На тръбата е навита и още една бобина, на която свързвам товара, но проводника е 0,4 мм2, защото беше предвидена за друго нещо, но за сега я ползвам, като товарна бобина. Когато включа товара, лампа 10 вата на 12в, консумацията от захранването пада с около 0,7А , но ако я дам на късо, пада с цели 2А, без да се срива резонанса в LC кръга, е естесвено пада малко амплитудата, но резонанса остава. Когато товара е включен, консумацията е 3,8А на 15В, около 57вата, от тези 57вата лампата тегли 10вата и в този момент на резонансния кръг напрежението е 26в и тока е 7,2А или 187вата. С две думи в резонансния кръг има около 130 вата неизползвана енергия, която ако се използва, ще мога да получа самозахранване. Няма никакви високи напрежения, никакви разрядници. Транзисторите загряват много, въпреки, че са за 10А на 400в, кондензатора на резонансния кръг загрява също, защото не е импулсен, не много но се усеща. Голям хитрец е тоя Капанадзе... За да се снеме и останалата енергия от резонансния кръг, мисля, че ще се наложи да се постави втора бобина спрямо първата под определени градуси. Ако някой има някакви идеи, пишете. Всичко това , за което писах по горе можете да го видите тук. http://www.youtube.com/user/TheTDI1?feature=mhee ПОЗДРАВИ!!!
Ток ппо напрежение дава ПЪЛНА мощност, която се измерва във Волт-Ампери [VA], а не във ватове. Особено, когато говориш за трептящ кръг с доста висок качествен фактор, както гледам. Оттам-заблуждението. Защото, да захранваш с 57 вата и да консумираш 10 няма никаква генерация на енергия, ами 47 вата чисти загуби, мир на праха им   ???

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Приемам всякакви забележки, но да не забравяме, че волта, ампера и вата са ги измислили еврейте, за да има как да ни прибират парите или да ни ограбват,  по-точно. За мен това не е толкова  важно, дали са ватове или VA, но приемам забележката, нали за това сме на този форум да си правим забележки, да се учим един от друг и т.н. и да направим генератора на Капанадзе. Още не съм доизпипал нещата със свалянето на енергията от втория контур, тази лампа  10 вата на 12 волта съм я сложил, като товар, защото бобината, която ползвам за товарна е навита с проводник 0,4 мм2, беше предвидена за друга функция и , ако сложа по-мощна лампа, ще се запали при тези токове. И друго, когатао лампата е включена, консумираме от източника 57 VA и на втория контур имаме 7А и напрежение 26в, ето тази енергия, ако се използва, може да се получи самозахранване. При захранване от източника 24в и ток 4,2А, това са 100,8 VA консумирана мощност, а на втория контур се получават 12А и 55в - 660 VA, a лампата изобщо не я смятам, какво ще се получи, ако част от тези 660VA се върнат на входа - за това говорим. Няма грешка в измерванията, разполагам с доста добра апаратура, малко старичка, но много точна. Поздрави!!!

Pyramid

  • Гост
Любопитно, наистина  ;)  Мощността бива активна, реактивна и пълна, като пълната е корен квадратен от сумата от квадратите на активната и реактивната обаче, това, с връщането на входа, направо ме озадачи. можеш ли да прАснеш едно сканирано скицленце тук?  ::)

vitan

  • Гост
mito_kupona,
ако не постигнеш стояща вълна във високоволтовата (и нямаш заземяване на единия край), поета го е казал: "надежда всяка тука остави...."

За тебе го е казал :) Поздрави

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
 Piramid, eто прАскам едно снимано скицленце, но схемата е само принципна . А сега към vitan. При този опит не използвам високо напрежение. При Капанадзе, високото напрежение е функция от работата на втория контур. Там, където се вижда искрата, това е силов кабел. Разрядника е поставен за защита на контура, ако това изобщо може да се нарече колебателен контур. Аз не знам принципа на Капи, това са само предположения, но нещата, с който се сблъсквам сега, започват да ми изясняват картинката. Интересното при мен е, че когато двата контура не са в резонанс, консумацията от източника е много голяма, около 6А при 15 волта, но като се получи резонанс тока от източника пада на половина и повече. При определени условия втория контур генерира енергия, много по-голяма от консумираната. Имам една молба, към теоритиците. Може ли, някой да изчисли резонансната честота на един колебателен контур. Кондензатора е 2uF а, бобината има следните параметри: брои навивки 16, диаметър 65мм, диаметър на проводника 4мм2, стъпка между навивките 1мм. Интересуваме честотата. Благодаря предварително. ПОЗДРАВИ!

vitan

  • Гост
mito_kupona, нещата могат да се изчислят само приблизително, тъй като имаш паразитни капацитети и индуктивност. Всъщност може, но трябват още данни. Най-добре обаче да си ги измериш. Как? Пише го в Нета тук-таме :)

Ако нямаш високоволтова стояща вълна, седни да помислиш откъде ще дойде СЕ? Това ще ти спести време, пари и нерви. Освен, ако лутането не те кефи достатъчно де :)

Мисля си, че наблюдаваш неща, описани в моя учебник по Електроника в средното училище… Но ти си знаеш :)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
  Имам една молба, към теоритиците. Може ли, някой да изчисли резонансната честота на един колебателен контур. Кондензатора е 2uF а, бобината има следните параметри: брои навивки 16, диаметър 65мм, диаметър на проводника 4мм2, стъпка между навивките 1мм. Интересуваме честотата. Благодаря предварително. ПОЗДРАВИ!

По мои сметки излиза около 30 кХц, но това са теоретични сметки и са възможни големи отклонения.

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
mito_kupona, ако схемата, която показваш е същата като тази от клипа, според мен няма как да свалиш енергията от резонансния контур L3-C1, без да нарушиш резонанса в него. То за това хората мислят нестандартни схеми на сързване на този контур именно с цел сваляне на енергията под товар. Най вече използуват слаба индуктивна връзка, разрядник, еднопроводно свързване и др. Но според мен има разлика между схемата която показваш и опита. Не е ясно например 6-те навивки дебел проводник каде точно отиват?

« Последна редакция: Август 07, 2011, 12:53:56 pm от altium »