Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (2/628) > >>

teofilius:
Мисля че това енергийно устройство е реално. Показваните лампи са доста големи и изобщо не изглеждат да са и 100Вт.-ови. Аз имам лампи с подобна големина и са 500Ватови...

teofilius:
Тук   http://dox.bg/files/dw?a=e6f24144ab       и  тук   http://dox.bg/files/dw?a=f10b7680fa     съм посъбрал информация която може да е полезна за разбиране на работта на генератора на Капандзе. Смятам че работата на генератора  не се дължи  основно на резоннанса. Също и че в устройството има два разрядника. Единият е на входа а вторият е между първичната и вторичната намотка. Вторият разрядник  действа като стабилизатор за напрежнията между двете бобини, изходното напрежение и осигурява условията за приток на енергия от околното пространство...

gattaka:
Здравейте,
Нов съм във форума и много ми харесва.Доста неща има за които бях чувал само,а тук има доста информация за тях! :)
Конкретно по въпроса:
интересува ме има ли схема на Капанадзе,която някой от форума е правил и работи?
Ако някой го е изпробвал вече моля да го сподели и да приложи схема ако може!

Предварително благодаря!

mzk:

--- Цитат на: gattaka в Август 28, 2009, 09:00:02 am ---Здравейте,
Нов съм във форума и много ми харесва.Доста неща има за които бях чувал само,а тук има доста информация за тях! :)
Конкретно по въпроса:
интересува ме има ли схема на Капанадзе,която някой от форума е правил и работи?
Ако някой го е изпробвал вече моля да го сподели и да приложи схема ако може!

Предварително благодаря!

--- Край на цитат ---

Можеш да бъдеш първият! :) Има схема по- напред в темата :)
Успех!  ;)

mito_kupona:
Здравейте всички, генератора на Капанадзе е направен с подръчни материали на коляно, както се казва. Капанадзе не е капацитет
нито в електрониката нито във физиката, а явно е използвал нестандартни решения и интуицията си. Но както и да е човека е постигнал успех. Аз от известно време експериментирам вурху неговата установка, но засега резултатите са нулеви. Високо напрежение получавам от блокинг генератор направен с тр. BDx53C и фабрично ТХО от тв. приемник Philips портативен. Номера на тхо
то е:37742. При захранващо напрежение 2,8v и ток около 65ma на изхода получавам 1000v. Използвам схемата дадена по горе в темата,но не намерих КТ829 и го замених с BDx53C. При свързване на тхо то има тънкости, в противен случай, гори транзистора. Разрядника е самоделка от меден проводник 2,5mm. Кондензаторите са два по 10nf на 2kv вързани последователно, в противен случай при захранващо напрежение над 6v пробиват. Толкова по блокинг генератора. По нататък ще кача схема и снимки, но още не съм наясно как става. Ако някой друг от форума се занимава с Капанадзе е добре тук да обменяме мнения, за да можем по бързо
да стигнем до успешна репликация.

ПОЗДРАВИ!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия