Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith
Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място
suliko:
http://matri-x.ru/forum/index.php/blog/1/entry-3269-демонстрация-еффекта-капанадзе/
http://matri-x.ru/forum/index.php/blog/1/entry-3268-как-двигать-мёртвое-поле
mi68:
Здравейте,
Проведох много опити и стигнах до извода, че СЕ е като природното явление цунами (кълбовидна мълния, солитон). От тук следва, че трябва да имаме изкривяване на пространството, сиреч нелинейни трикове.
Сега линейна стояща вълна да се превърне в кълбо си е достатъчно тегава задача и трябва да се ползват поне три принципа за да стане трика, за това и явлението е рядко наблюдаемо.
Първо да разгледаме линеен трептящ кръг, в него възниква само принудени трептения на собствена резонансна честота. Пример: настройвам на 468кХц МЧУ на радиоприемник и той усилва тази честота.
Второ да разгледаме нелинеен трептящ кръг, по дифиниция в него възникват висши хармоници. Тук има три режима:
- нелинейна индуктивност, линеен кондензатор
- нелинен кондензатор, линейна индуктивност
- нелинейна индуктивност, нелинеен конданзатор, този варянт ползвам в мой схеми.
В нелинейни трептящи кръгове имаме параметрично усилване, в определени случей и параметрично генериране.
Ако имаме маниполация / модулация (амплитудна, честотна, фазова) пак се вкарва спектър от честоти. този режим е известен като свъхрегенеративен.
Тук се иска и още нещо. От механиката е извесно, че параметричното възбуждане на трептения е перпендикулярно на движението и не е така ефективно. Същото е и в електрическа верига, трептящ кръг. Стигаме до извода, че трябва да се подава нелинейно
импулсно енергия по-посока на движението и да имаме кинетичен (динамичен) резонанс (мое понятие, обеснявам идеята). В литературата е описано като фазово свързване-солитон.
От теорията на модулацията имаме 5 вида модулация:
-амплитудна
-честотна
-фазова
-амплитудно-честотна
-амплитудно-фазова
Фазовият дискриминатор(детектор) не може да разбере фазова или честотна е модулацията. Тук се явява едно много интересно свойство, огромно еднократно деление на честотата. За това свойство бял космичен шум или светлина може да възбуди трептящ кръг.
"Тъмнината не можа да победи светлината".
В обобщение за СЕ трябват два канала:
-параметричен
-кинетичен (фазов).
Поставям следната задача към читателите, кое изпълнено и кое не е изпълнено от горната схема?
suliko:
В горната схема не случайно няма електролити. Получаването на енергията се прави в зеления мрежов траф., като импулсно от теслата се предават импулсите към зеления трансформатор вторичната му намотка, а на изхода от инвертора (втората част на схемата) се утилизира така вече получената енергия с импулсите от Теслата в зеления мрежов трансформатор на клипа.
suliko:
Мi68 ако казвате (за СЕ), че трябва параметричен резонанс т.е. нелинеен трептящ кръг. Това може да се направи с една Тесла Трансформатор конструкция. При която първичната окъсява и променя индуктивността на вторичната по време на искрене с искрата, така във резонатора вторичната се възбуждат параметрични колебания или нелинеен резонанс за да се предотвратява претоварване (ба-бах) на изхода на вторичната се свързва нелинеен товар с обратна нелинейност т.е. една (или няколко) обикновена Едисонова Крушка - лампа с нажежаема двойна волфрамова спирала или нагревателен елемент с кпд-92% за специални нужди, както сега ги водят за да не попадат под ударите на регламента на ЕС, който ги забрани.
mi68:
Здравейте,
Благодаря на колегата suliko за добрите коментари!
Показвам графика на метода за влагане на енергия от ВЧ източник при фазов резонанс. В общ случай това може да е шум (топлина) от околното пространство. За това генератори на СЕ работят с обратна (отрицателна ентропия) и локално охлаждат околното пространство (солитон вълна).
Това е допълнение към параметричния резонанс в нелинеен трептящ кръг.
Остава да се определи синусоидални или релаксациони трябва да са колебанията? Отговорът е и двете. Продължавам с опитите, а те стават все по интересни!
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия