Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (614/629) > >>

dmitarp:
В Слънцето протича основно реакцията протон-протон, която е най-малко вероятна и за нея са необходими огромни обеми, затова на земята тази реакция се разглежда само теоретично, без никаква практична насоченост.

x_name41:
Устройство за свободна енергия - блокова схема

В тези и подобни устройства токовият компонент обикновено се усилва на изхода на инвертора според капацитивен принцип чрез трансфер и преобразуване на мощни и много кратки импулси с високо напрежение от една електрическа верига в друга отделна електрическа верига...

Във патентите се съдържат най общо два контура, които представляват два отделни блока или две отделни електрически вериги. Първият контур или блок съдържа източник на напрежение, най често състоящ се от инвертор... Вторият контур или блок съдържа източник на ток който се състои от генератор на високо импулсно напрежение произвеждащ мощни и кратки импулси.... На изхода на първия контур се съдържа "токов усилвател" или токодобаващо устройство което представлява кондензатор или кондензаторна бобина във която високото импулсно напрежение от другата електрическа верига се преобразува в ток във електрическата верига на инвертора при което той става негова съставляваща... По такъв индиректен начин за сметка на изразходване на определена мощност от захранващия източник се усилва токовият компонент във изхода на инвертора, което реално погледнато повишава мощноста на устройството като цяло на порядък спрямо подадената на входа. Така наречената "свободна енергия" или "излишък" всъщност представлява последствие от комбинацията на процеси в устройството...

mi68:
      Христос Воскресе!
Скоро разглеждах темата и констатирах, че трябва да се разглеждат три устройства на Тесла. Започвам по ред:

1. Трансформатор на Тесла (ТТ).
1.1. Индуктивен ТТ, това е дъвкано и според мен всичко е ясно.
1.2. Капацитивен ТТ тук нещата не са разчепкани и има неща да изясняване, но тава не е най-важното.

2. Феромагнетик на Тесла. Това изделие на Тесла слабо се познава. Като преговарях темата видях в "аквариума и гранатата" на  Капанадзе елементи от Феромагнетика на Тесла. Това е тайна на Капанадзе. След много умуване стигнах до извода, че става въпрос за нелинеен резонанс, познат в електротехниката като Ферорезонанс.
Какъв е смисъла на нелинейния резонанс? Отговорът е разделяй и владей, получаване на статична и динамична (диференциална) индуктивност. В отделни участъци може да се получи отрицателна динамична индуктивност.
2.1. Темата с отрицателна индуктивност е много съществена, да не кажа ключова. Тъй като имаме единство и борба  на противоположностите то отрицателна индуктивност трябва да има.
Какво имаме? Положителна индуктивност (бобина), нулева (неутрална) индуктивност (безиндуктивна бифилярка)  и отрицателна индуктивност няма.
2.2. Отрицателно динамично активно съпротивление имаме примерно тунелен диод, но статичното е положително трябва захранване на тунелния диод да е в режим на отрицателно динамично съпротивление.В радиотехниката отрицателното динамирно съпротивление е ясно, схемата се казва регенератор (алдион), ако се възбуди и на свърхзвукова честота се нарича свърхрегенератор.
2.3. Остава да имаме отрицателно динамично реактивно съпротивление (бобина или кондензатор). За да има разлика това се нарича параметрично усилване и генериране примерно с варикап. Имаме и свърпараметрично възбуждане по подобие на свъррегенератора.
2.4. Отрицателна индуктивност се наблюдава при нелинейни бобини с железни наситени сърцевини. Такава бобина и линеен кондензатор възниква ферорезонанс. Едно време се продаваха ферорезонансни стабилизатори за телевизори. Стабор 120 имам от ламповия телевизор "Вихрен".
2.5. Отрицателната индуктивност се получава заради външна енергия, за това проведох някой опити.
Използвам лоренцовата сила и кулонавате сила.
2.5.1. Използване на лоренцова сила от постоянен магнит, униполярна индукция. Постоянният магнит може да се замени с електромагнит. Най-вероятно този трик го ползва Капанадзе.
Опитът е елементарен, безиндуктивна бифилярка се поставя постоянен магнит, така че да се получи  положителна индуктивност. Този опит не съм го довел до край, защото се явиха технологични трудности с амплитуда, но ще ги отстраня.
2.5.1.1. Индуктивността се получи много малка 0,131мХр измерено с мултицет. Да имам голямо вълново съпротивление трябва да имам капацитет 500пФ, честота над 500кХц, ползвам един детски оцилоскоп до 100кХц. Трябва да извадя другия оцилоскоп до 50мХц, това ще стане. Идеята е по резонансен метод да се измери индуктивността.
2.5.2. Използване на кулонова сила. Правих опити с 25кВ от монитор, но тук също груба грешка. Използвах подложка алуминий, но той е диамагнит, без магнит и опита е несполучвив. Сега ползвам желязо феромагнетик с прорез да илилинирам вихровите токове

3. Бобина за електромагнити на Тесла. Използване на LL резонанс.
3.1 Паралелен LL резонанс. Това е диференциално (динамично) свързване. Това свързване е извесно в механиката "диферинциал" има го във всяка кола. Имаме удвояване на честотата, но неможе да възникне резонанс
3.2. Последователен LL резонанс.
3.2.1. При синусоидален режим възниква токов резонанс (намалява тока във веригата). С изменението на тока се мести резонансната честота и може да имаме параметрично усилмане и генериране на енергия.
3.2.2. При еднопътно изправяне на синусоидално напрежение, имаме трионообразно напрежение в I квадрант. Ако се размени начало край на бобината трионообразното напрежение става в II квадрант -отрицателно време.
3.2.3. При двупътно изправяне на синусоидално напрежение имаме 2,4,6... хармоник, имаме също трионообразно напрежение. Също, ако се размени начало край на бобината трионообразното напрежение става в II квадрант -отрицателно време.

Ако се пропусне една от трите изброени точки, може да се направи извод, че няма СЕ, но това е криза на невежеството.
Запознах Ви с мой опити и виждания Благодаря за вниманието!

mi68:
Здравейте,
Забих се в път без изход, от безиндуктивна бифилярка изсках да получа отрицателна индуктивност. Използвах хенриметър, магнит, галванометър, осцилоскоп 50 мХц и цифров 100 мХц с памет. Резолтат 0 и стигнах до отчаяние, трябваше да призная за провала. Но дойде нова надежда нелинейни бобини. Това са феромагнитни бобини и бобина за електромагнити на Тесла.
В нелинейни бобини възниква ферорезонанс, той може да бъде токов (успореден) или напрежителен (сериен).
За ферорезонаса е характерно две допълнителни свойства спрямо линейния резонанс:
-изменението на резонансната честота става чрез изменение на L или C, това е характерно за линейния резонанс.
-изменението на резонансната честота става чрез напрежението при RLC или тока при GLC резонанс.
-имаме релеен ефект.
Ферорезонансът е по-богат от линейния резонанс с последните две тирета посочени по-горе.

  Изследвах палачинка Тип Тесла със синусоидален генератор, така че да изследвам резонансната честота как зависи от тока (напрежението) и открих релеен ефект, т.е. палачинката на Тесла се държи като ферорезонанс. До сега този релеен ефект не беше открит поради кретенизъм, бобината се слагаше на корпуса на нивоизмерителя. При 500 кХц електромагнитната вълна прониква на 0,6 мм., имах вихрови токове в корпуса на уреда. Сега като сложих палачинката на една кутия се яви релейния ефект. Остава да се направи още една крачка, да се направи солитонов резонанс-кълбовидна мълния.

  Сега няма да влизам в теорията, ще се изразя тип Айнщайн изкривяване на пространство-времето.
-Времето лесно се изкривява като са пусне тронообразен ток, но пространството се изкривява като се направи палачинка сиреч радиална енергия. До тук всичко е отлично но трябва да се получи съгласуваност между бобина с ток и магнитно поле (вълна), 0,5.L.I^2=0,5.мю.H^2. Тава става като се получи експоненциален ток или трета производна. На практика става като на бобината се пусне правоътълен импулс от напрежение.
Трикът не съм го правил поради липса на фукционален генератор, но тава не е най-важното. Винаги мога да направя релаксационен генератор с таймер 555 с достатъчна мощност или мултивибратор. Най-вероятно трикът изкривяване на пространството става в киловолтовия диапазон, защото Капанадзе ползва ТТ.
 
До тук съм докарал нещата, извадил съм и патента на Юл Браун, защото ме врънкат за помощ за високо напрежение, но съм мързелив и ще ползваме стандартна плазмена резачка и вместо въздух, браунов газ от електролизер. Ако нямаме електролизер имам кисрород и пропан бутан от оксижена. Кислородът може да се замени с конпресиран въздух. Важното е да има плазма и високо напрежение. Въпрос на творчество.
Благодаря за вниманието!

alvion:
Здравейте mi68, гледахте ли това видео-клипче: https://www.youtube.com/v/yHzPYxrqT6w
заснето от руснака как "звъни" бобината - образуват се свободни колебания, мисля е параметричния резонанс на Папалекси това демо показан? Идеята на параметричния резонанс изменяйки един от параметрите на трептящия кръг в него възникват свободни колебания, които се усилват интерференчно и се генерира мощност в товара на кръга. И понеже уловената енергия, която се натрупва в кръга на всеки цикъл е безплатна това е СЕ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия