Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (610/629) > >>

VITAN:

--- Цитат на: VeleV в Август 10, 2021, 01:27:08 pm ---Тесла е обяснил за кълбовидната мълния и за получаването и.

https://teslauniverse.com/nikola-tesla/articles/fireball-production-tesla-coil
--- Край на цитат ---
mi68, ще ти изгорят палачинките бе брат  :D 8)

The oscillator ran at 58 Hz with peak power around 70 kW.

The Corums tuned their circuit so that, in distributed resonator mode, the lower frequency coil would output a maximum voltage of 2.4 MV at its resonant frequency, 67 kHz; and the higher frequency coil, 200 kV at 156 kHz.

Това е за нищо по-малко от групов проект при пословичното българско трудолюбие. NPN и PNP тук ще дадат само UFO  :)

mi68:
Здравейте,

Енергията на трептяща точка е еквивалентна на А^2 и на F^2. А е амплитудата (количество), а F е честототата (качество).
Увеличаването на количеството е свързано със ЗЗЕ, следователно за СЕ трябва да се обърнем към качеството или увеличаване на честотата и параметрично усилване. За постигането на тази цел трябват две важни цели.

I Съществуване на  нелинейна среда. Това става чрез въртене, да запишем у-ние на оклъжност X^2+Y^2=R^2 където R e  радиус. Вижда се нелинейност от втора степен, ако R=1 то у-нието е X^2+Y^2=1. Средата придава въртене (спин) и ъглово ускориние.
Постигането на нелинейна среда става най-лесно с униполярна машина. Както всяка ел машина униполярката работи в два режима, двигателен и генераторен (динамо).
Униполярката има две вериги едната е електрическа, а другата магнитна. Интересното е, че магнита може да е статичен или динамичен, но униполярката работи и в двата случея, защото магнитната индукция е еднаква В=В`.
Ако ротора с магнита е статичен то почва да се върти статорната ел вирига, просто обратен ефект. Сега ако магнита се замени с бобина за елекромагнити на Тесла нещата не се променят получава се самовъзбуждане от генерирания ток. Така създадохме нелинейна среда но трябва ел верига, която усилва висшите хармоници да кажем до девети хармоник и стигаме до стъпка 2.

II Такава верига е RLL трептящ кръг, той е с обратни свойства на познатия GLC кръг. RLL е последователен, а GLC е паралелен. RLL усилва висшите хармонищи, а GLC  подтиска висшите хармоници.

III От изложеното се работи с променлив ток, но ни нрябва въртене в една посока. Това става с изправителното действие на захранващия транзистор.

IV Ако се застопорят магнитната верига на ротора и ел веригата на статора то почва да се върти "тъмната материя".
Тия които са извървяли пътя до своята голгота, (на български до своя череп) и са отворили третото си око и фонтанерката виждат какво описвам. За тия които са назат с материала следва да го разберат с акъла.
След като се завърти "тъмната материя" настъпва след определено време около една минута свръхкритичен режим и установката светва в синьо от йонизирания кислород изгаря елементи и бушони.
Установен режим не съм постигнал, но сега правя подобрен варянт да свалям СЕ енергия и да управлявам процеса така, че да няма изгаряне.

Ако "тъмната материя" само пулсира няма СЕ имаме мното неустойчив режим с КПД около 100% и няколко единици нагоре и много бял космичен шум. Ако някой постигне тези резултати близо е до СЕ. С въртенето се стига до следващото измерение и започва претакане на СЕ от него. СЕ не е безплатен обяд и трябва да се внимава!     

mi68:
Здравейте,
Продължавам с опитите да се схване връзката между материята и "тъмната материя".
Тъмната материя реагира на въртене и поражда центробежна сила. Второ реагира на заряд като създава магнитно поле. С магнитното поле има една особеност, за индукция ни трябва променливо магнитно поле.

Направих една четирифилярна палачинкова бобина(с четири проводника). Получиха се два трептящи кръга тип RLL, резонансен трансформатор.
Ако в първичния трептящ кръг се подаде пулсиращ ток от еднопътно изправяне на синусоида с диод, във вторичния  кръг се получава синусоида. Това не е ново, защото трептящия кръг не реагира на формата на тока, но напрактика се подава половин мощност.
Ако се подаде двупътно изправяне с "грец" към първия трептящ кръг се получава удвояване на честотата във втория. Това свойство може да се получи смесител и мазер-солитон. Мазерът няма да работи на микровълни, а в радиодиапазона, примерно 200-1 000 кХц. Мазер-солитон може да се получи и на инфраниски честоти, примерно при Сърл Електрически Генератор (СЕГ). При ниски честоти амплитудата е по-висока от високите честоти, защото втора производна или ускорението е по-малка величина. Мазер-солитона е изкуствено творение на кълбовидна мълния, но логиката е еднаква. Безпорядъкът се превръща в порядък и се нарушава втория закон на термодинамиката, получава се СЕ. С тези опити и теория се доближавам до заветната цел управление на процеса кълбовидна мълния.
Времето напредна и прекъсвам. Благодаря за вниманието! 

dmitarp:
mi68 голямо развитие претърпя от страница 2 до страница 204, от космически лъчи, през етера та чак до тъмната материя стигна, очакват те гравитационните вълни, успех.

mi68:
За много Години!
Днес побликувам резултати от проби на нелинейни и параметрични вериги. Слагам под общ знаменател тези вериги защото разширяват честотния спектър на сигнала.

Експеримента е прост, да се изследва тъмната материя или магнитното поле.

Методически указания: Ако на един трансформатор се подаде синусоидално напрежение на първичната на вторичната се получава синусоидално напрежение. Ако синусоидалното напрежение се замени с пулсиращ ток на изхода се получава пулсиращ ток.

Този трик го прилагам към палачинковия четирифилярен трансформатор, като включвам една бобина или две бобини в RLL резонанс. Така имам четири варианта.

Захранвам първичната бобина с еднопътно изправен синусоидален ток с импулсен диод 2Д5607 и двупътно изправен ток с "Грец" съставен от същите диоди. Така се получават 4 по 2, 8 комбинации.

Тъй като бобините са палачинкови имам центробежно и центростремително движение на постоянната съставка. Така се получават 16 комбинации.

Целта на изследването е да се определи оптималната комбинация. За приемник се ползват два червени светодиода, навремето струваха по 6ст. Не съм ползвал оцилоскоп но ако трябва ще го ползвам. Светодиодите са свързани паралено и насрещно, така че двата ако два  светят липсва постоянна съставка. Търсеха се варянти на входа се пуска пулсиращ ток на изхода да светят двата светодиода, т.е. пулсиращият ток да се превръща в синусоидален.
Получи се интересен резултат, при еднопътно изправяне тока трябва да се движи центробежно. При двупътно изправяне обратно трябва да се движи центростремително.

Този факт доведе до необходимост да се направи спектрален анализ.
Направих изследване до двайсти хармоник с натоварване и безнатоварване, при двата вида изправяне.

При двупътното изправяне спектъра напрактика е равномерен и слабо зависи от посоката на тока, центробежно, центростремително. При двупътно изправяне би трябвало да няма основната честота, но се получи почти с еднакво тегло с другите хармоници.   

При еднопътно изправяне основната честота е с висока стойност, като спада е около два пъти на декада или 6 децибела на декада.

При двата вида изправяне 20 хармоник приблизително е с еднакво тегл0.

Идеята на тези изследвания да се получи сферична вълна или солитон вълна, или ротационна стояща вълна, казано просто кълбовидна мълния, разбира се в радиообхвата.

На базата на тези изследвания, ще подобря схемата на генератора, така че да няма взривове, това е най-вече целта на изследването.
 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия