Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (591/629) > >>

GMG:
      mi68,
   Добре, правиш Колпиц, Майслер и Хартлей генератори и очакваш някакво Се да иде в бобината - как така?; би трябвало да е обратно - тя, бобината да отчете произволност възмущавайки ефира.. евентуално ... :D

Нарочно споменах германиевите понеже има там специфика (както при лампите), това трябва да ти говори нещо.  ;)

Бифилярни и то зиг-заг...
сигурно не са ти останали нокти и кожа по пръстите, остави.  ;D

   Виж, МТМ понеже той е архитект и енергетик и  разбира от ефири, от плюсови дупки, центростремителни ъглови честоти, хармоници на 5Mhz, елепсовидни движения, спинове и космоси, знае две и двеста.  ;D ;D

  Ако питаш, лично мога да ти помогна с нещо зависимо от ситуацията.

Не СЕ бъзикам много, то в тая световна мярка и с маски може да си бъдем полезни все пак.

Много страх и политика стана бе ....  ;D

Ksurnev:
Това остана от сайта на Капанадзе.

http://tarielkapanadze.ru/

hristo:

--- Цитат на: Ksurnev в Февруари 28, 2021, 03:50:01 pm ---Това остана от сайта на Капанадзе.

http://tarielkapanadze.ru/

--- Край на цитат ---
A се сърдите като ги копи&пастя всеки можел да си отворил сайта и да чете сега за фуболисти

Изглежда тайната на Капанадзе е в схемата на Тесла:

Проводник на вторичната - напречно сечение 1,5 кв.мм, напречно сечение на първичния 16 кв.мм. По-удобно е да изберете основната индуктивност към наличния капацитет C1, а не обратно. Разеядника (прекъсвачът) P1 естествено е само механичен ... Нарисуван несръчно ... отново заради бързането. "Класическият" коефициент на трансформация е равен на 10 ... това е само за ориентир, когато се настройва първичната към честотата на вторичната (5,5 kHz) ... процесът е труден отнема много време, изисква постоянство. Разрядника P2 с регулируема междина. 50Hz - честота на токови импулси. 5,5 kHz - основата на комуникацията между първична и вторична. 1.155 MHz - високочестотен електромагнит, той е и ефирен енергиен приемник-модулатор. Засега забравете за Tr1 засега ... за да не отвличате вниманието си от същността. Потенциалната енергия, постъпваща в системата, се преобразува (посредством P2) в много голям ток в дебела медна шина (в диаграмата, обозначена като първична на Tr1). Изберете точките за свързване на товара според необходимия потенциал.
За да разберете „откъде идва прибавката“, започнете с това, какво е магнитът като цяло и как заготовката се превръща в магнит, какви „чудеса“ се случват в самия магнит. Още по-трудно е да се обясни накратко какво е ВЧ електромагнит. Разбира се, ще се опитам да обясня.
Невъзможно е установката да стане малогабаритна заради нейната специфичност. Дължината на вторичната намотка, като полувълнов резонатор, се приема близо до честотата 1 ... 1,5 MHz, т.е. 100 ... 150 метра ... след това, както вече беше описано по-рано ... четни кратности. Съотношението на дължината на вторичната намотка към първичната е 2 към n-та степен ... т.е. 4, 8, 16, 32 и т.н.
Трябва да започнете да събирате нещо след изчерпателен анализ на реалните ви възможности ... ще имате ли достатъчно сили (т.е. средства) и търпение.
Във вторичната, като дълга линия, изчисленията на LC-веригата не са приложими ... особено, че линията е полувълнова ... в нея няма да има LC-трептения ... токът ще "бърза". .. от край до край ... и голям собствен капацитет е само вреден.

mi68:
Здравейте,
Изглежда тайната на Капанадзе не е това. Схемата е линейна и не може да се изкара СЕ. Единственото отрицателно динамично съпротивление е искрището. За получаване на отрицателно динамично съпротивление трябва източник на енергия. От искрището се излъчва озон и гама лъчи, при превишаване на дозата стават вредни за здравето и схемата не е подходяща за практическа употреба. За СЕ се изисква свободен източник.

Единственото смислено нещо за мен е използването на центробежната сила. Ако се приеме тезата на Тесла, че тока е несвиваема течност то центъра ще се върти по-бързо от периферията, обратен ефект на центробежната сила, така системата става неинерциална и възникват преносно и кориолисово ускорение и от тук ще дойде СЕ.
След след много мързел, умуване и 5 часа работа по часовник навих една палачинка с четири проводника, получи се много добре, почти отлично. С тази четирифилярна намотка имам два трептящи кръга от LLR резонанс, така че да се включи в двутактен генератор. Двутактният генератор е опозиционен и трябва дефазиране на 180 градуса за това ще бъде Майслер. Избягвам ШИМ контролери с принудително дефазиране на 180 градуса за управление на  изходното стъпало с транзистори. Транзисторите ще са н-п-н, така че в центъра да има дупка за елетроните, а от периферията на палачинката да се движат електрони носители на маса. Бавно напредвам, експеримента ще се проведе! Новата четирифилярка е съобразена със старите три бифилярки, така че експеримента ще е отличен!

montanar:
Аааа спиците къде ги слагаш?  ::)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия