Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3237513 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
....дали е имало такъв експеримент с електромобила на Дженерал Мотърс, те знаят всичко за Тесла по-добре от всеки друг.
Швепс. На клечка  :D
Знаят ФБР.

Защото са следили Тесла винаги. Той е бил на мнение, че никоя държава не трябва да придобие силов монопол, защото автоматически това води до лоши последици.

И е продавал неща и на СССР. До колкото знам, комунистите са останали леко разочаровани от хай-тек-а, но това може да е било и само поза за прикритие.
После до колкото се сещам, нещата се доразвиват.
Ако предположението е правилно, то това накрая Горбачов го харизва като технология на САЩ и се появява.... HAARP.

GMG

  • Гост
   Много са филмирате КГБ, ФБР, контра, монтра разузнаване,
анън наъмъ ....  ;D
  Помислете логично - може ли да туриш една тръба на колата и да дигнеш 150?, и то няколко дена? - Не!

Обаче ако е била от тези които Тариел прави при турците?  (синята катушка)
Там гледаме едни светкавици и храни едни други трифазни мотори с 50kW най-малко.

Не става ли ясно, че нещо става?
За мен става, за Вас не знам.  ;)

При моите бегли опити и експерименти в тая област,
разбирам, че с високо напр. може да се докара много ток, а
източника остава студен и няма нужната консумация.

Следва да си зададем въпроса, може или не може - има или няма - трябва или не трябва?
Писанията и глупавите измислици  ги оставям настрана.  ;)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
В момента Гърция и Турция са на прага на война.
Турция иска да цоца нефт в гръцката 6 милна крайбрежна зона (или нещо такова).
Ако трифазното Капанадзе работеше, щяха ли да поръчват на Русия АЕЦ,
щяха ли да насъскват световна война?!
Що светът в момента е кротък като гергьовско агънце.

Нещо не проследих навремето трифазното Капанадзе - не си спомням точно как приключи... някой може да ме светне, ако иска.
Даже и еднофазното Капанадзе не знам някъде да вади ток.

П.п. Война м/у Гърция и Турция няма да е само между тях си!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Относно електромобилът на Тесла...няма да изпадам в подробности, но има голяма вероятност той да се е задвижвал с енергия, която е получавал от външен генератор. Знаем, Че Тесла е постигнал значителни успехи в разработването на методи за безжично предаване на ел. енергия от разстояние. Та в тоя ред на мисли, не е изключено въпросното устройство в автомобила (погрешно смятано за СЕ генератор) да е било просто приемник на енергия.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Моят извод е, че когато Тесла е пренасял с кулата си енергия по въздуха е било свързано с огромни загуби, също като радиовълните /само че те се ползват за информация, не енергия/ и надеждите му са останали празни. Факт е, че днес никой не е успял да пренесе по тесла метода енергия без загуби. Дори самият Тесла описва, какво се е случвало, енергията се е разсейвала там където има метали, проводници, бобини, по кранове, вишки, трансформаторни станции и т.н., дори е изгоряла градската ел. инсталация.

Целият е бил в размисъл, как да преодолее загубите, но вероятно не е успял. Другото са интерпретации и разкази на фантасти в Интернет, като Джери Василатос.
Не всички открития на Тесла са били абсолютно приложими така, че да останат завинаги в практиката. Вземете газоразрядните лампи. Много ниско КПД на излъчване във видимия спектър, вредни за очите и отживелица.

И струва ми се конспирологията с откритията на Тесла е водеща пред реалните факти.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
До колкото си спомням максимума КПД на Тесла за безжично предаване беше около 80%.
На далечни разстояния - до 10% (примерно).
Кола 30 kW, пак примерно.
Излъчвател 300 kW. Файда йок.
Само за "вътрешнозаводско" позване - теоретически.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Относно електромобилът на Тесла...няма да изпадам в подробности, но има голяма вероятност той да се е задвижвал с енергия, която е получавал от външен генератор. Знаем, Че Тесла е постигнал значителни успехи в разработването на методи за безжично предаване на ел. енергия от разстояние.

Моят извод е, че когато Тесла е пренасял с кулата си енергия по въздуха е било свързано с огромни загуби, също като радиовълните /само че те се ползват за информация, не енергия/ и надеждите му са останали празни. Факт е, че днес никой не е успял да пренесе по тесла метода енергия без загуби.
За съжаление след толкова коментари които аз лично съм изписал на страниците на форума, и препратки към патентите на и статиите (собственоръчно написани ) от Тесла, все още има повтаряне на напълно погрешни становища, и затова си позволявам да отбележа отново. Тесла никога и никъде НЕ Е пренасял енергия по въздуха (в смисъл диелектрик). Това просто го забравете ( или си го запишете някъде и го поглеждайте няклоко пъти на ден за да промените насъденото виждане) понеже това е най-грешното нещо което някой може да каже за разработките му за "безкабелно" пренасяне на енергия.

"Безкабелно" не означава без проводник, по същия начин както движение "без автомобил" не значи движение "пеша". "Безкабелно" означава точно без наличие на "метална нишка" (кабел) която е целенасочено изработена и прокарана от хората. "Безкабелното" провеждане на енергия е имало проводник и той се нарича Земна кора, през която се е предавала 95% от енергията. Тесла никога не е предавал енергия през въздушния диелеткрик. Той е бил много наясно със загубите за предаване не енергия през диелектрически слой ( въздух ) и затова остро е критикувал начина по който се правят радиостанциите точно на база на разработките на Маркони използвайки бързо деградиращите ( в диелектрик ) Херцови вълни. Моля ви спрете да повтаряте абсолютно неверни неща които така замърсяват мисленето на хората че направо блокират виждането та даже и на хора които желаят да разберат реално това което е било направено и с което реално ( а не имагинерно ) е било експериментирано.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Имаше едни руснаци правеха тесла предаване на енергия по еднопроводна линия, а другия проводник мисля беше земята. Предаването е на висока честота и напрежение. Големи надежди имаха, нямало загуби и т.н., но мисля не е нищо повече от ортодоксалната наука. ВЧ предаване на енергия от един резонансен трансформатор на друг. Загуби има при всички случаи, но са минимални, резонанса, съгласуването са в основата на малките загуби. Линията е вълнова и се изчислява и т.н.

Но да са малки загубите сравнение с обикновените мрежови трансформатори и обичайното пренасяне на енергия, колко да са малки? Тази високочестотна енергия, за да я преобразуваме в ниска честота и ниско напрежение ще ни трябва вече електронен инвертор, а той не работи без загуби. Затова и до ден днешен няма приложение, не че някаква мафия наблюдава, кой иска да внедри, та да го убие.
После идват ЦРУ, ФБР, КГБ, ГРУ и извънземните, и става страшно. Филмират се хората и още как. Едни ги преследват комунистите, други извънземните и КГБ.

Ама хайде да не чупя хатъра на някои, "ще си призная  ;)": на мен ми плащат да пиша във форума едни комунисти с главно К.  :D
Викат ми, ти EDM electronics саботирай във форума тия изобретатели там  :D, викай им, че нищо от Тесла не работи, че е менте, щот те много умни /а как практикуват само...остави, остави...  :D, постоянно им димят поялниците...   ;D/, ние ще ти плащаме, та така...  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Информацията идва от свидетелите на събитието, а не от Тесла. Такова събитие е имало и това е безспорен факт. Преди време бях попаднал на такава информация и даже бяха конкретизирани точно, какви радио лампи е купил Тесла от местния магазин, които е използвал за устройството, но не си направих труда да го съхраня.
Точно за това говоря. Тела никога не е писал за този експеримент и знаейки колко погрешно се интерпретират нещата които той е правил, даже и когато има богата информация публикувана директно от него, как си мислите че ще се интерпретира нещо което той лично не е коментирал или писал за него. Който се интересува може да дълбае в тази насока но лично за мен без никакви записки или най-малкото обяснение на експеримента, ако такъв феномен е възможен го виждам като нещо екзотично който най-вероятно ще се разкрие преследвайки други по директно наблюдавани физически ефекти.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Тела никога не е писал за този експеримент и знаейки колко погрешно се интерпретират нещата които той е правил...
Ей така се раждат легендите за Тесла. Той никога не бил писал, но щото не е писал, epwpixieq-1 вече знае мотивите му - що не е искал да пише. То няма никакви даннни, дали е правил такова нещо, не бил писал, но ти знаеш, защо не е писал?
Това да не го чете пак в оригинал на американски?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 919
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Но да са малки загубите сравнение с обикновените мрежови трансформатори и обичайното пренасяне на енергия, колко да са малки? Тази високочестотна енергия, за да я преобразуваме в ниска честота и ниско напрежение ще ни трябва вече електронен инвертор, а той не работи без загуби.
EDM electronics, посочих ви къде грешите а вие скачате на съвсем друга страна. Прочетете вижте какво е писал Тесла (не вземайте това което аз пиша за чиста монета) осмислете го и след това коментирайте по-задълбочено а не на база на вече заученото и без осъзнаване на процеса.

Относно ефективността да ви попитам дайте да сравним каква е ефективността на пренасяне на енергия (точно за мощни консуматори ) с радио (Херцови) вълни? Разбира е това е реторичен въпрос, тъй като (предполагам) всеки на този форум знае че това е пълна глупост. От друга страна каква ефективност ще ви трябва, и всъщност ще гледате ли такава, при ел. генераторите който извличат енергия от движението на (океанските) вълни? Сега визуализирайте че има такива "токови" вълни във земната кора и това което е важно е да се намери честота при която един "сърфист" (честотата на трансферираната вибрационна енергия) се нагажда така върху тези земни токови вълни, че когато се получава на другия край ( приемника ) енергията на този "сърфист" е повече от тази която е плодена ( когато са го пуснали по вълните ).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Сравнението ти с извличане енергия от вълните с хипотетично същестуващи електрически вълни в земната кора е неотносимо. Морските вълни ги прави вятъра, а електрическите вълни откъде ще дойда в кората?

И морските вълни затихват и още как. Да не мислиш, че една морска вълна ще има еднаква сила след примерно 100 км, да не говорим за повече. Енергията на морските вълни се сваля с динамо, което клати напред-назад, като бутало-магнит около бобина. Какво му е теслата тук?

А за Тесла съм чел навремето де що има и нямам намерение пак да си губя времето. Нищо конкретно няма описано по отношение на свръхестествените му преписвани процеси.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
...Тесла никога и никъде НЕ Е пренасял енергия по въздуха (в смисъл диелектрик). Това просто го забравете ( или си го запишете някъде и го поглеждайте няклоко пъти на ден за да промените насъденото виждане) понеже това е най-грешното нещо което някой може да каже...
1. Чели нещо, но за да разберат медитират - забрави.
2. Ма писали, ма много писали - забрави.
3. Ма то и аз съм писал много навремето, при това с цитати и аргументирано - някой да прочете - забрави.
4. Някой да е чел тук повече от мен на тема Тесла - забрави.
( На какво е откривател Никола Тесла? https://mazeto.net/index.php/topic,3058.0.html )
5. Появиха се навремето модератори 2-ма, баннаха ме (после някой тях) и след това години само празни приказки - Тесла "приемственост" - забрави.

При електромагнитите вълни имаме квадратична зависимост при намаляване на енергията с разтоянието.
При скаларните вълни - по-скоро линейна (дано да не бъркам, че говоря по памет).
За да има предаване на енергия по въздуха със скаларни вълни,
най-простичкото е (да не задълбаваме) да имаме в приемната част същият тесла-трансформатор.
Доказателства за предаване на енергия безжично има - само някой да се разтърси.
Смисъл обаче в пренаселеният 21 век няма...

Някъде в пустинята, де не държи изолатора на жжицата на температурните скокове - може би.
И ако държавата няма нищо против, някой да размаже пейзажа на радио-ефира.
Що скаларните вълни, попадайки в трептящ кръг, т.е. антена си стават електромагнитни,
защото антената има собствена индуктивност и капацитет (въпросният кръг).
Към капацитета можем да добавим и този на следващото стъпало (в приемника).
« Последна редакция: Юни 17, 2020, 01:32:39 pm от VITAN »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Откъде черпите информация за Тесла? - от Интернет. Кой пише в Интернет? - всеки, който му падне. За какво пише? - за каквото си иска.

Да ви споделя една контратеория от Интернет за предавателната кула на Тесла:
Значи кулата му не че е останала недовършена, а изпробвана и последвало разочарованието. Чели сме как изгоряла местната ел. станция, как излизали искри от металните обекти и т.н. /я истина, я не/.
Видял Тесла, че енергията му се разсейва навсякъде, нищо че я предавал в резонанс, т.е. с една честота, както лазера е монохроматична вълна.

После не че не му стигнали пари да я довърши - все пак е едно дървено скеле, не е Айфеловата кула, ами просто останала част от неудовлетворен експеримент. И това съм го чел в Интернет.
Кое е вярното?  :D
Вярното на всеки е това, кой в каквото иска да вярва. Фактът обаче е, че няма предаване на енергия без загуби!

И още една партенка за Тесла:

Той така настроил кулата си, че като мощен лазер изстрелял кълбовидна мълния, която прескочила Тихия океан и по пътя си набирала, натрупвала още енергия /незнайно как и откъде/, важното е, че натрупвала  ;) и после се сгромолясала в Тунгусия, като 1000, не 100 000 ядрени бомби и всичко било изчислено по 3,14.  ;D
Представяте ли си колко достоверно звучи?  ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
От всичкото помалко :) и не само.

В интернет има много документални филми за Тесла - американски и руски (и не само).
Има и книги  8) Там е най-важно, какво е писано.

Интернет е 30% информация и 70% децинформация - погледнато от моята кула  8)