Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221522 пъти)

hristo

  • Гост
Здравейте, мисля го разгадах Капанадзето и Колата на Тесла. Първо за Колата :
Описанието на mito_kupona е много точно, но се забравя един факт Колата е имала 6 Фута антена отзад. Това мисля е била вторичната намотка Бобината на Тесла изнесена, като антена отзад на купето на колата "като комин да стърчи". 6 фута са около 2 метра височина "комин" намотка вторична на Тесла (явно достатъчни са за да захранят 90kW електромотора на електромобила), освен кутията "40 на 40 на 40 см", акумулатора и другите детайли, които mito_kupona спомена. Друго което не знам, а си мисля е че купето е било използвано за маса вместо заземяване защото това Купе специално на този модел марка използвания от Тесла Автомобил е било изцяло метално купе до тогава масово са били дървени. Значи фактите са както ги спомена mito_kupona, освен пропусна да отбележи и високата 2 метра антена (1,83m по-точно) изнесена отзад на купето (която мисля е бобината на Тесла вторичната 6 фута дълга) и металното купе на автомобила предполагам използвано вместо земя.

Точно преди 120 години Никола Тесла в научно-популярното списание "новото столетие" (20 ВЕК) описа принципа на неговия БТГ. Става дума за статия на Тесла в която той размишлява върху проблемите на човечеството и като захваща енергииния проблем, между другото дава точно теоретично описание на принципа на неговия СЕ генератор, но без технически детайли - подробности в статията му, както настойчиво и любезно е бил помолен от неговия добър приятел Главния Редактор на Списанието, който е нямало как да не послуша. Доказателства за това в pdf-a, мисля г-н VITAN като виден Тесла фен ще му е интересно да се запознае с оригиналното писмо ръчно написано в хотел астория (от който е бланката на писмото) от Никола Тесла  в което той се разкрива, че има (познава) СЕ от години.

Подробно как става извличането po Tesla е обяснено още октомври 2012-та година от Vasilius https://001-lab.at.ua/forum/2-20-1 Репликация БТГ по Капанадзе още във втората и третата негови публикации "Из лекций Н. Теслы", "Электрический вариант генератора" и нататък унеслос, но принципа СЕ по ТЕСЛА е хванат ясно и точно тук се нарича Вълнов Резонанс образуващ Стояща Вълна, всеки радиолюбител дори начинаещ би трябвало да е запознат с тези термини и да може на пръсти да го обясни по простому за неуките.
« Последна редакция: Юни 15, 2020, 08:45:29 am от hristo »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Първият "СЕ" момент няма да го коментирам, не е СЕ.
Вторият:
'Self-Acting’ Machine...Capable...of Deriving Energy From the Medium."
Не изключва безжично предаване на енергия.

Не отричам електромобила Тесла да СЕ е движил със СЕ. Но доста ме съмнява.
Но вече е бил отдавна в САЩ и е разбрал, че нищо там не става, без да има: Уааууууу! (реклама, PR)
Това също е технология - безжичният транспорт.

П.п. Благодаря за инфото :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
 Здравейте,
За мен колегата  hristo прави повърхностни заключения. Стоящата вълна сама по себеси не поражда СЕ, но да разгледаме четирите " С ";
-стояща вълна
-солитон вълна
-скаларна вълна
-спинова вълна.
Както се вижда всичко започва със "с", но другите вълни имат съществена разлика със стоящата вълна.
За мен стоящата вълна е само възбуждаща, но за СЕ е нужно приемане на скаларна вълна бих я отъждествил на спинова. Ако има корпускулярни свойства става солитон вълна.
Заключвам пътя е верен, но финала е далече, но всепак се вижда, няма енергийна криза има криза на невежеството!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
ВЪлна казвате ......  :)
причесана вълна
немита вълна
стригана вълна
чепкана вълна
прана вълна
.....
Много вълна много нещо :D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
quote author=hristo link=topic=1546.msg114210#msg114210 date=1592198000]
Здравейте, мисля го разгадах Капанадзето и Колата на Тесла.
[/quote]
hristo, за съжаление много хора си мислят че разбират Тесла като четат какви ли не небивалици, та вие няма да сте първия или последния. Така че с вашето "мислене" че сте разбрал нещо изобщо нищо не постигате. И преди да си помислите че не разбирам или че не знам за Тесла, или не го разбирам, вземете и прочетете какво съм публикувал, през годините, преди да се регистрите във форума понеже аз може би съм единствения във форума който е отнесъл най-много критики по отношение на дискутиране на технологиите които реално ( а не имагинарно) Тесла е създал.

Но сега по същество:
Първо за Колата :
Описанието на mito_kupona е много точно, но се забравя един факт Колата е имала 6 Фута антена отзад. Това мисля е била вторичната намотка Бобината на Тесла изнесена, като антена отзад на купето на колата "като комин да стърчи". 6 фута са около 2 метра височина "комин" намотка вторична на Тесла (явно достатъчни са за да захранят 90kW електромотора на електромобила), освен кутията "40 на 40 на 40 см", акумулатора и другите детайли, които mito_kupona спомена. Друго което не знам, а си мисля е че купето е било използвано за маса вместо заземяване защото това Купе специално на този модел марка използвания от Тесла Автомобил е било изцяло метално купе до тогава масово са били дървени. Значи фактите са както ги спомена mito_kupona, освен пропусна да отбележи и високата 2 метра антена (1,83m по-точно) изнесена отзад на купето (която мисля е бобината на Тесла вторичната 6 фута дълга) и металното купе на автомобила предполагам използвано вместо земя.
запознат с тези термини и да може на пръсти да го обясни по простому за неуките.
Това е информация която е дъвкана и предъвквана най-малко хиляди пъти на нета и така не давате абсолютно никаква нов поглед върху нещата. Писанието ви абсолютна загуба на време както за вас така и за колегите понеже не дава никаква представа за работа на системата, в смисъл източника на енергия и нейното преобразуване. Най-важното е не тази 6 футова ( или колкото е била, макар че никъде няма точни данни ) а как, при положение че е имало такъв ефект, тази "антена" е фокусирала енергия от обкръжаващия енергиен фон. И понеже още сте нов във форума затова ще си позволя да ви дам препратка към предишните си коментари за да осмислите ако можете ролята на такава една антена, и че тя няма нищо общо със вторичната ( или даже третината ) на Тесла транформатор: https://mazeto.net/index.php/topic,9037.msg91275.html#msg91275
или ето директно източник ( при положение че може те да го разберете ): http://amasci.com/tesla/tesceive.html


Точно преди 120 години Никола Тесла в научно-популярното списание "новото столетие" (20 ВЕК) описа принципа на неговия БТГ. Става дума за статия на Тесла в която той размишлява върху проблемите на човечеството и като захваща енергииния проблем, между другото дава точно теоретично описание на принципа на неговия СЕ генератор, но без технически детайли -
Когато споменавате статии, най-малкото е да посочите линкове към тях. Доста статии съм прочел и осмислил публикувани от Тесла но никъде не си спомням то да обяснява принцип на "СЕ генератор" каквото и това да значи за вас ( понеже имам усещането че нямате никакво разбиране за това ). Така че дайте да я видим тази статия/публикация.

СЕ по ТЕСЛА е хванат ясно и точно тук се нарича Вълнов Резонанс образуващ Стояща Вълна, всеки радиолюбител дори начинаещ би трябвало да е запознат с тези термини и да може на пръсти да го обясни по простому за неуките.
Вълната (няма значение надлъжна или напречна), та и според вашите или на който и да са "мисли" - стояща (каквото си мислите че това за което говорите) не е източник на енергия. Вълната е просто физическото явление ( независимо от комплексността си ) на пространствено трансфериране на налягане ( или пулсации, като те са налягане и отпускане ). Самата тя не е енергия а само трансформиращ елемент на тази енергия през средата. Така че няма как някой да извлича енергия от стояща вълна ако тази вълна не е проява на такава една "пулсираща" трансформация с източник или проява на състояние на средата в която се материализира.

Ако разберете нещо от написаното времето ще ми бъде 99% загубено ( понеже тези неща са обяснявани хиляди пъти във форума ) ако не го разберете загубата ще бъде 100%. Но, за съжаление, винаги се "запалвам" когато видя какви глупости, абсолютни глупости, се пишат по отношение на Тесла от хора нямащи и най-малко разбиране от мисълта или виждането на този брилянтен инженер.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Спецовете по Тесла, първо посочете достоверен източник, че такава "кола" въобще е съществувала.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
първо посочете достоверен източник, че такава "кола" въобще е съществувала.
прав сте да изисквате какъв достоверен източник. Лично аз не съм срещал нищо написано от Тесла за такъв тип автомобил, което би било най-малко съмнително при положение че е било постигнато технологично. Цялата информация която се представя за автомобила винаги идва от втора или трета ръка и затова трябва да се гледа, най-малкото, с висок песимизъм. Въпреки това, линковете които споделям нямат общо със какъвто и да е автомобил (съществувал той или не) а с интересен физичен ефект който произлиза от малко познат феномен във радиотехниката, и по генерално във физиката, как геометрически по малък обект може да си взаимодейства, и ефективно да извлича енергия, от несравнимо по "дълга" (геометрично по голяма) вълна.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Цитат
Въпреки това, линковете които споделям нямат общо със какъвто и да е автомобил (съществувал той или не) а с интересен физичен ефект който произлиза от малко познат феномен във радиотехниката, и по генерално във физиката, как геометрически по малък обект може да си взаимодейства, и ефективно да извлича енергия, от несравнимо по "дълга" (геометрично по голяма) вълна.

Става с резонанс, ето материал в който е описано. http://amasci.com/freenrg/sukdynam.html

GMG

  • Гост

Ако разберете нещо от написаното времето ще ми бъде 99% загубено ( понеже тези неща са обяснявани хиляди пъти във форума ) ако не го разберете загубата ще бъде 100%. Но, за съжаление, винаги се "запалвам" когато видя какви глупости, абсолютни глупости, се пишат по отношение на Тесла от хора нямащи и най-малко разбиране от мисълта или виждането на този брилянтен инженер.
    Няма да се впускам в дълги обяснения като колегата epwpixieq-1
защото нямам неговите нерви да пиша по два часа за
щяло и нещяло, а и нямам неговият капацитет да се изразявам тъй великолепно, та и децата да ме разберат.  ;)

Цитат
Что есть электрический ток?
Я вспоминаю военку в институте.
Преподаватель-майор показывает на схеме прохождение тока по цепи: от
плюс источника питания, далее лампа или другая цепь, потом корпус, корпус
источника питания.

Ток – это что? Только направленное движение зарядов, электронов по цепи?....
Нет, не только!
Самое четкое определение – что собою представляет ток, дают Хоровиц и Хилл, авторы
великолепного бестселлера – Искусство схемотехники.
Ток – это скорость перемещения электрического заряда в точке!

п.п. има един ПДФ документ на Виктор Григ - не съм го засичал преди в темата, може и да не съм видял достатъчно,
там е описан принципа според мен мота-мо.
     още от 2009-а год.  :)

п.п 2 -специално за mito_kupona прикачвам следната картинка  :):

« Последна редакция: Юни 16, 2020, 04:10:40 pm от GMG »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Става с резонанс, ето материал в който е описано. http://amasci.com/freenrg/sukdynam.html
технократ, не съм сигурен дали бих отъждествил физическия ефект като "резонанс" ( понеже всеки сигурно има различен възглед за това какво изразява като физически процес тази дума ) но иначе точно това е идеята която исках да споделя като на тази страница е дадена вид практическа разработка: http://amasci.com/tesla/tesceive.html

Честно до сега не съм правил физически опити за да се опитам да възпроизведа процеса, доста други работи са ми на главата, но когато нещата около мен се установят това е един от първите ефекти който ще си направя труда да проуча.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
epwpixieq-1 Да трябва идейна насока и експерименти. Ето един начин чрез такъв резонанс на трептящ кръг, да се улавят електромагнитните вълни със дължина по голяма от размера на трептящият кръг. Сега дали това е процес на резонанс, би трябвало да е, или няма друго обяснение за сега, как е възможно една вълна да се погълне изцяло от антена с по малка дължина от дължината на вълната. Аз не съм толкова навътре със радиотехниката, ма затова е и форумът, в него трябва да има добри радиотехници та те да се изкажат как може да се направи такъв резонансен кръг, който да поглъща без остатък цялата вълна която прихваща.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
...как е възможно една вълна да се погълне изцяло от антена с по малка дължина от дължината на вълната.
Мъка, мъка. Донякъде с "удължаваща" бобина.

.....как може да се направи такъв резонансен кръг, който да поглъща без остатък цялата вълна която прихваща.
Резонансният кръг като цяло си е сам за себе си. Става дума за съгласуване с антената и следващото стъпало.

Кто цяло от йоносферата няма какво да източите, нито от нейните бури. Сложете една малка перка и ще получите хиляди пъти повече. Освен, ако не строите колосални по размер съоръжения.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
epwpixieq-1 Това, че трудно се намира или изобщо не се намира информация за случая с електромобила на Дженерал Мотърс, който Тесла е захранил със своето устройство, не означава, че това е измислица. Аз не знам Тесла да е писал за това. Информацията идва от свидетелите на събитието, а не от Тесла. Такова събитие е имало и това е безспорен факт. Преди време бях попаднал на такава информация и даже бяха конкретизирани точно, какви радио лампи е купил Тесла от местния магазин, които е използвал за устройството, но не си направих труда да го съхраня.
    Много от нещата, които Тесла е писал е унищожил лично той преди да умре, а каквото е останало и е застрашавало интересите на петролната и енергиината мафия, е прибрано от ФБР и КГБ или обратното от КГБ и ФБР.....

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
От ЦРУ / ФБР.
И се знае колко страници.
Защото остатъка е даден на племенника му и от там отива в ръцете на Сърбия, а сега са в сръбски музей.
Останалото не е нищо супер-пупер секретно.
По никой начин.
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 09:58:59 pm от VITAN »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Споменах КГБ, защото има сведения, че племенника на Тесла е бил агент на КГБ. Даже има и версия, че КГБ, са го ликвидирали, но има и версия, че ЦРУ, са го ликвидирали заради експеримента „Филаделфия“,защото се е отказал да участва, заради смъртта на много от моряците на кораба, а е знаел твърде много. Не знам дали някоя от тези версии е истина или не, но той е бил на над 80 години, може да е починал от естествеа смърт. Ако искате можем да пишем на музея на Тесла в Сърбия и да питаме, дали е имало такъв експеримент с електромобила на Дженерал Мотърс, те знаят всичко за Тесла по-добре от всеки друг.