Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221652 пъти)

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
По случай 24 май поздрави от Милитрон тук доста хора го познават.
https://dox.abv.bg/download?id=44d0bf7207#

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Не знам какво е правил преди - може и да е открил СЕ-то  ;D , но от приказката му в това видео нищо не можа да се разбере - как ще управляваш магнитната проницаемост на обикновен трансформатор с тесла трансформатор той даже за това, което се мъчеше да обясни имаше много бегла представа и не използваше общоприетите в електротехниката термини.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Разбрах го!въпреки че моята спец. е друга!Това е българския Капандзе!

Може и да е така - въпреки, че много се говори и шуми по отношение на Капанадзе  до сега не съм видял реално работеща реплика на неговото устройство, а това което самия той показа, в някой от клиповете в тубата беше една кочина, където никой не може да гарантира, че няма допълнителен захранващ кабел към установката.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Продължение за изясняване на ситуацията.
https://www.youtube.com/watch?v=gec07rbZzvg

hristo

  • Гост
Благодаря Милитрон
« Последна редакция: Май 25, 2020, 06:27:59 pm от hristo »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Който желае да се запознае с установката да влезне в тубата и да напише Anton Stoynev и ще ги разгледа клипчетата да не качвам постоянно адреси тук.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Да. Ясна е работата. Значи аз до колкото го разбирам човека (милитрон) това е все едно да дърпаш товар с лебедка. Ама за да не ти тежи по добре да си намазваш ръцете с масло на всяко дръпване. Така товара няма да вижда ръцете. Проста работа.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Вижте сега колеги, нека не звучи враждебно , но и аз да бях получил такава информация и аз нямаше да я кача във форума. Причината е проста - обясних я в предишния ми пост. Мадсат има толкова много опит и заслуги зад гърба си, че едва ли някой с 25 поста   ще му иска сметка.
Така сега по същество:
Човека много точно е обяснил нещата.аман от ботляци!
Направи си сам грнератор щом ти е ясно.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Дайте му права на милитрон да пише във форума. Мъчи се човека през ютуб да комуникира.
Чакаме следващия епизод. Само да не станат хиляди като на Колабухов.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
    Това, че Милинтрон се труди е достойно за уважение. Но не трябва да се губи време и ресурси с установката на Руслан Калабухов. Той никога не е имал работеща установка, всичко беше една бутафория. Даже имаше клип от човек купил неговата установка за 5000 евро и, като я занесъл у дома си не е работела вече. Този човек направи пълен анализ на установката и доказа, че тя се е захранвала с едно тънко кабелче, на което е подадена фаза от контакта. Аз също се занимавах много сериозно с тази схема и идея, загубих много време и пари и нищо, добре, че излезе опровержението та се спрях.
    Защо се занимавате с глупости и си губите времето с подобни схеми, а не вникнете в заявките за патенти на Капанадзе, там всичко е написано и обяснено, да с леки недомлъвки, но за хора запознати с радиотехниката, подчертавам, радиотехниката, а не електрониката, като цяло, няма да е невъзможно да се ориентират. Предавател, приемник, високочестотен генератор на носещата честота, модулатор с честота 50 херца и т.н.
    Да вземем за пример видеото от 2004 година с кръглата кутия. Двете бобини, които, са дадени в схемата на патента се намират в кръглата кутия и не , са само две, а три, едната е спомагателна за положителна обратна връзка. Мисля, че вече съм разгадал самата кръгла кутия, която е самият високочестотен генератор, който е уникален. Само с 300 навивки на вторичната бобина се получават напрежения от порядъка на 5-6 киловолта, не съм ги мерил точно, но може да, са и повече, защото се запали и проби изолацията на високоволтов кабел от анода на старите телевизори, при 12-15 в захранване и 500 ма ток. Честотата е от порядъка на 1-2 мегахерца, може да се регулира в широки граници посредством конфигурацията на бобините. Не е нещо сложно, представлява автогенератор, но не точно, прилича на качер, но има една бобина повече, за ПОВ, което позволява чрез преместването на тази бобина да се регулира честотата, но вторичната или високоволтовата бобина не е свързана с базата на транзистора, както при качера. Бобините, са вуздушни, няма никакви сърцевини, защото понижават честотата и внасят загуби. На видеото се виждат два радиатора с два транзистора, единия е за високочестотния генератор, а с другия е направен обратен повишаващ пробразувател, който Капанадзе нарича „накопитель“, а в патента този блок е обяснен, като помпа или кондензатор, с който се захранва високочестотния генератор. Задъжително трябва да има и диод, но на видеото не се вижда. Интересното в случая, е че и двата блока работят на една и съща честота иначе трябва да има два високочестотни генератора. За да стане това първо се запуска високочестотния генератор и, когато той заработи от него се подава високочестотен сигнал на повишаващия обратен преобразувател, на базата на транзистора. Затова Капанадзе казва, че са необходими 1-2 секунди, докато системата набере достатъчно енергия и може вече да се самозахранва. В общи линии това е първата част на схемата, като не забравяме и модулатора на 50 херца, за какъвто на това видео Капанадзе използва инвертора, защото два кабела от инвертора с напрежение 220 волта влизат директно в ктъглата кутия. Ако се налага да се намали напрежението от инвертора на 5-6 волта е възможно вътре в кръглата кутия да има малък мрежов траф, който спокойно ще се побере там, но пък желязото ще промени честотата на високочестотния генератор и ще внесе загуби. Може да има и подходящо съпротивление, чрез което да се намалява напрежението. Още не съм стигнал до там, засега обследвам високочестотния генератор и , когато имам някакви заключения ще ви информирам. Мисля, че самият високочестотен генератор е свръхединично устройство направен по правилния начин, защото в патента пише, че енергията от обкръжаващото ни пространство постъпва във втората бобина, а тя е в гръглата кутия. Бобините, които се виждат на видеото, са за преобразуване на енергията в подходящ вид за ползване, цялата магия става в кръглата кутия.
     

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
По моему, ако мислиш над 1 мегахерц ще сбъркаш.
Според мен е направил безжично предаване на енергия "ала Тесла".
Ако и това е направил, а няма някакви шемнти-капели.

Хора, не може физически да възникне енергия от никъде!
Ако минете 510 kV и почнат да ви се "разпадат" електроните (под условие) или нещо от сорта, да спирате неутрино, ловейки колосална енергия... да синтезирате атоми, да разпадате атоми и пр. - приемам. Панели и перки са ясни. Никой не лови вълните - питам се защо, там има доста хляб.

Едно време в детската градина ни водеха на театър. Там ловяха ламята така:
- В една каруца има много въжета. Ше доде ламята, ще и пуснем дискена музика, тя ще почне да куфее, ще се оплете във въжетата и така ше я уловим  :D

Успех дисководещи 8) но не забравяйте физиката. 99,9% от нея си работи перфектно!

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
   Да вземем за пример видеото от 2004 година с кръглата кутия.

Може ли линк към това видео, че от скоро се занимавам и не съм го срещал.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
.
https://dox.abv.bg/download?id=44d0bf7207#
За тези 12:44 минути колегата не каза от къде се взема тази (в повече) енергия, за да работи усилващия процес в установката. Когато започна да говори за "антена" си мислех че ще навлезе в същността но уви, говори се за това което знае знае и е базирано на някакъв опит ( и поглед върху процеса ). Антенен ефект е възможно да има, при така направената диаграма, но той идва от съвсем друго място, а именно то двете заземявания, които са някак си там само защото са сложени ей така ( понеже някой ги е сложил, и изобщо не се споменават), а те са частта от схемата, и то най-важна за да има процес на усилване на енергията. Създаването на потенциал и "дърпането" на ток са два определено различни, макар и свързани, процеси. Разстоянието между двете заземявания би трябвало да важно до толкова до колкото работната честота на установката може да "заключи" така че 1/4 от дължината на "земните токови вълни" да попаднат между двете заземявания. Или така да се каже, схемата обобщено представлява една антенна установка, която се настройва да "прихваща" енергийните движения на токове от земната кора, а не енергия от въздуха ( което много хора, погрешно, си мислят ) или от резонанса в системата ( каквото и да означава това). Високото напрежението е точно за това да се създаде потенциал за дърпане на земните токове.  Колегата, във посоченото видео ( а и във видеото показано след него) не обръща внимание на този, ефект ( и заземяванията ) без който една такава установка не прави нищо (както разбира се и без настройка). Разбирането на тези зависимости, според мен, биха помогнали много в настройването на цялата система за да има максимално извличане на полезна мощност.

Въпреки тези ми (надявам се градивно погледната) критика, похвално е че колегата че се занимава и дълбае в този процес. Канала на Old Scientist (https://www.youtube.com/user/TheOldScientist/videos)  има много добри нагледни опити и обяснения (част от които съм пускал във форума) точни описания на физическите явления, които влияят и контролират този процес. Резонанса който трябва да се поддържа в системата е точно необходим за да може с малка входяща мощност да се създаде високоволтов потенциал, които да служи като притегателна сила за земните токове.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Може ли линк към това видео, че от скоро се занимавам и не съм го срещал.

https://www.youtube.com/watch?v=2oGHuHy-xEc

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Ето ви малко снимки от същото видео, от които аз се ориентирах, каква е конфигурацията на високочестотния генератор. Кръглата кутия е замаскирана, но при внимателен оглед се вижда индуктора и спомагателната бобина, а високоволтовата е вътре в кутията, може да има и кондензатори там.