Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3222910 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Евалла ми68!  :)

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Някой мотал ли е тесла върху метална тръба?
Дали въобще, ще тръгне?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Има промишлено изпълнение на тесла бобини върху феритна сърцевина. Но на метална тръба няма да стане. Ще се получи разновидност на нагревател.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
И аз си го помислих. Но-о пак, ще пробвам. Ако не работи ще сложа металния цилиндър върху
Първичната по патента на Тесла. След един диод трябва де се получи капацитет, между намотката и металния цилиндър. Един вид кондензатор. Като на последната снимка.
Каква е идеята ли?
Незнам.... 👹

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега ventsy74,
Пиша тези редове защото почваме старата песен на нов глас.
Какво целиш с този ТТ? Отговор, не знам, че опитам, време за губене. Тъй като ме е страх да загубя пари и средства, ще го пиша във форума някой да ми отговори. Страхът идва защото караш на интелекта, но липсва интуицията, да не говорим за Любовта.

Да получиш СЕ трябва нелинейна среда или нелинейна система, където става смесването на две или повече сили  на 90 и повече градуса да имаме "вечно" въртене, казано по друг начин честотно-фазово свързване.
При две сили ти трябва двете сили да са на 90 градуса както е при двуфазен ток, при три сили е на 120 градуса, както е при трифазен ток. Както казваше "Чичовото" който си го може си го може, другите да гледат и да се учат. Да блъскаш само баластра, до никъде не се стига, липсва цимента и баластрата става плаваща и потъваш, по-леко е ако е групово, сиреч с форума.
Това беше лирическо отклонение.

С един ТТ нищо не се постига, защото не можеш да постигнеш дефазиране на 90 градуса, даже и с екран, може дефазирането да е близко до 90 градуса но само толкова, най-много да запалиш светодиод, енергията е малко и няма практическо значение, а само психологическо. С два ТТ същото положение, с три ТТ вече си на верния път и може при оптимална настройка да получиш добра СЕ. С четири или повече ТТ вече няма да има проблеми в настройката.
Идеята за четири и повече ТТ надали е идеята на Капанадзе, според мен е зиг-заг свързване на бифилярка, от патент на Тесла за електромагнити. Но генератора на Капанадзе може да вдъхнови за нов прочит на СЕ.
Усети любовта в сърцето и ще видиш верния път, който описах, ще изчезне Страха и устрема ще дойде.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
mi68
Виж аз съм малко тъпо парче(поне си го знам). ☢️
Понятия, като нелинейна среда, дефазиране 90 градуса, 120градуса не са ми много ясни. Аз съм практик, така че нещо схемичка?? Какво целя със въпросния ТТ. Ами резонанс на 50хц трудно се постига. Но резонанс на 500кхц се постига лесно. А теслата от видеото искри със собственните си генераций(не знам какви са не съм ги мерил) накъсани на 50хц.Което означава че би могло да се постигне резонанс върху един индуктор, като при Капа.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега ventsy74,
Предлагам ти нещо просто изпълнено със стандартни елементи. Вземи четири индукционни бобини за автомобилна класика да кажем за Лада, четири кена за униполярен капацитет на всяка бобина, шест светодиода, които се включват по два насрещно на клемите за 12В на трите бобини.
Трите бобини са приемни и са като ТТ, а четвъртата е генераторна. Тя се захранва от 220В/50Хц чрез схема на озонатор на штеки от форума. Стойността на проекта може да надмине 50 лв., но предимството е че можещ да изследваш тока на разместване с практическа установка, без теоретична подготовка. След това може да се добави пета бобина и съответно шеста бобина.

Идеята на проекта е събиране на амплитуди, тъй като събирането е интерференачно нелинейно (биене) при три захранващи бобини в някой точки на полето се очаква усилване и добив на СЕ. Тук е само практика и налучкване да намериш правилната точка на приемните бобини и баланса на енергията да е на плюс. Проектът може да на надхвърли стойността от 100лв. Ако намериш шестте бобини от автоморги може проекта да излезе 20лв. 

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 101

Трите бобини са приемни и са като ТТ, а четвъртата е генераторна.

при три захранващи бобини в някой точки на полето...

Интересно, не съм правил такъв експеримент до сега. Приемам, че трите бобини са генераторни, понеже обратното няма логика. Ще пробвам с ТХО-та като генераторни и ТТ за приемна. Някой има ли схемичка на генератор с 3 изхода дефазирани на 120° , към която да вържа драйвер IR2132 ? Не ми се разсъждава в момента и не ми се пише код за микроконтролер. Ако някой има, моля да сподели. Естествено на честота много по висока от 50 херца.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
ventsy74, що са мъчиш братле  8)

още ми 68 ти го каза - с тесла и резонанс няма фрии  ;)

Направи така, че електроните да се самоорганизират и да бачкат сами за себе си  ;)

А това става лесно, но не оргонно и кадуцея мноо са бърка - да знайш!

такива дет смалят емисиите са  меко казано мошеници, обаче достатъчно тъпи парчета  ;)

Виж на акула осмия клип и  разбери за кво става въпрос  ;)
Не правя презентация щото не е нужно, правя мисъл на такива, на такива които им е нужно  ;)

Успех ти желая Венци!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги, здравей колега Хакер,
Схема на генератор на 120 градуса с ТТL-ки имам със сигурност на хартиен носител, но трябва да търся. Разбира се, че тази схема не ни трябва защото не се разбира принципа.
Енергията е разделена на пространство и време, т.е. на потенциална и кинетична.
Ако почнем да се занимаваме с времето, сиреч с кинетичната енергия трябва дефазиране на силите/напреженията. Оптималното дефазиране при две сили е 90 градуса, при три 120 градуса, при четири 90 градуса, при пет сили 72 градуса, при шест е 60 градуса и т.н.

Най-простият пример е две сили на 90 градуса и най-надежден. Пример едната сила е електромагнитна, а другата гравитационно-инерциална. Характерното е събиране на сили с различен характер, без взаимно влияние и получаване на нелинейна система и добив на СЕ.
Просто дефазиране на една сила, да кажем монофазен ток в двуфазен води до въртене но не и до СЕ, защото системата е линейна и няма приход от средата. Ако монофазния ток го превърнем в трифазен подобряваме някой технически характеристики, но не и логиката.     

Да почнем да се занимаваме с пространството или потенциалната енергия. Тук има едно доказано явление интерференция, взаимно усилване и отслабване на енергията в различни точки от пространството сиреч нелинейна среда. За това предложението на колегата Хакер с три генераторни ТХО-та си заслужава. За да получим интерференция трябва кохерентно излъчване, сиреч да няма фазова разлика във времето на трите излъчващи генераторни бобини(ТХО-та). Това е тегава задача, но може да се намали честота и времевата (фазова) разлика да е минимална и ефекта интерференция да работи отлично. Следователно трите излъчващи бобини (ТХО) трябва да са максимално еднакви и да се захранват с еднакво напрежение. Приемниците могат да са три ТХО-та, а може да се четири или общо 7 броя ТХО-та,(седем е пълно число). При правилна настройка такава седем елементна система ще даде СЕ.

Колега Хакер трябва ти един захранващ генератор и три ТХО-та или едно ТХО с три кена за излъчване на ток на разместване. Съответно 3-4 ТХО-та за приемници. Трифазен генератор не ти трябва.   

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Забравих, но сега се сетих. Приемните бобини (ТХО-та) могат да се заменят с "вилка на Авраменко" или четири диода в схема "Грец" така проекта става много евтин, и с лесна настройка.
Необходими материали:
-една индукционна бобина или ТХО, захранващо интерференачната решетка, може и ТТ
-седем кена, три за предавателна интерференачна  решетка, четири за приемен квадрат
-четири "вилки на Авраменко" или четири "Греца" с диоди 1N 4001, диодите са нискочестотни, но на в.ч. ток на разместване работят за приемници отлично
-озонатор на Штеки, или генератор с таймер 555, захранване
-осем светодиода или подходящи консуматори.
Стойността на материалите може да се вмести до 20лв.
Такъв бюджетен проект е по силите на голяма част от хората във форума. Схемата не е критична към материали, така че винаги може да се приложи творчество.
-

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
mi68 пил ли си си хапчетата скоро?!
Цитат
Най-простият пример е две сили на 90 градуса и най-надежден. Пример едната сила е електромагнитна, а другата гравитационно-инерциална. Характерното е събиране на сили с различен характер, без взаимно влияние и получаване на нелинейна система и добив на СЕ.
От тук написаното баш нищо не става ясно ...... или аз съм тъп (знам си че съм)
Ама тая магнитната сила добре (пардон не е сила а поле)- имаме я - а тая гравитационно-инерциална ко ш рече - че сме хвърлили вече един болдюр и той е гравитационно инерциален? или нещо друго а?
А и заа чи хуй ни е магнита след като вече имаме гравитационно инерциален болдюр?!
Така вързани нещата ок - работят - но кой е хвърлил болдюра баш не ми е ясно!

То хубаво да се жонглира с дълбокомислени термини ама поне малко да имат някакъв смисъл .....

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
montanar, то така лесно ако СЕ тълкуваха писЪнията божии …..Поне подвий коляно, кажи си молитвичката и тогава имай претенции за озарение. Смирение е нужно, когато усетиш любовта в сърцето и ще видиш верния път към СЕто.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
mi68 пил ли си си хапчетата скоро?!От тук написаното баш нищо не става ясно ...... или аз съм тъп (знам си че съм)
Ама тая магнитната сила добре (пардон не е сила а поле)- имаме я - а тая гравитационно-инерциална ко ш рече - че сме хвърлили вече един болдюр и той е гравитационно инерциален? или нещо друго а?
А и заа чи хуй ни е магнита след като вече имаме гравитационно инерциален болдюр?!
Така вързани нещата ок - работят - но кой е хвърлил болдюра баш не ми е ясно!

То хубаво да се жонглира с дълбокомислени термини ама поне малко да имат някакъв смисъл .....
Монтанар
Написаното от Мишо има много дълбок смисъл, но е изключително трудно за разбиране точно поради дълбочината. За да го разбереш  не е достатъчно да си умен, и тъп да си пак не стига. Предполагам си чувал, че гениалността и лудостта имат доста размита граница.